Absurdní remix.
http://img840.imageshack.us/img840/684/cestoudopracermx.png
A nepište mi, že je to stejně pitomý jako originál. Já to vim.
uplně stačí zní měnit rozběhovou rampu a omezení regulačních smyček regulátoru servoměniče. Ale to by nějakej "linuxák" nebo "ajťák" musel vědět co jsou to synchronní motory s permanentními magnety a nedejbože chápat jak přes CanBus/Profibus/Ethercat změnit parametry servoměniče. Na tu komunikaci přes Can Ether není potřeba žádný hesla, takže se židovský STUXNETY můžou plně vyřádit na siemenáckejch měničích v Íránu.
Pochybuji, ze by nekdo vybavoval vytahy motorem a prevodovkou konstruovanymi na rychlost nejak zavratne vyssi, nez normalni provozni rychlost. Otazka take je, jestli takovy synchronni motor s permanentnimi magnety zvlada frekvence podstatne vyssi, nez normalni provozni frekvence, na kterou to bylo cele zkonstruovane, bez toho, ze by treba vyhorel nebo mu poklesl kroutivy moment tak, ze uz to neutahne. Eventuelne by take mohl vydoutnat ten servomenic. Tez bych predpokladal, ze takovy vytah obsahuje nezavisle bezpecnostni systemy, ktere vse zablokuji, kdyz dojde k prekroceni normalnich provoznich parametru, napriklad rychlosti. A dale v takovem vytahu muze porad jeste byt stary blby asynchronni motor se zvysenym odporem kotvy a snekova prevodovka. A v tom pripade te chci videt, jak to hackujes.
převodovky se tam nedávají, přímý velký synchronní motory, je to předimenzovaný, stačí předělat parametry měniče a je schopný to z vás vytřepat duši, mají 3x násobný přetížení oproti trvalýmu momentu, asynchroňáky sou neštěstí a na polohací aplikaci, jakou výtah je se nepoužívají. Bezpečnost je tam tuším řešená brzdou na nějake kolejnici, kdyby se to utrhlo a padalo to.
V komixu se pise, ze se vytah hrozne vlece. Cili s klidem muze mit asynchronak se snekovou prevodovkou. Ta se do vytahu davala, protoze je samosvorna a z druheho konce ji nelze roztocit, je-li snek spravne navrzen. Jsi si jisty, ze do modernich vytahu prevodovky nedavaji? To by bylo o zabezpeceni mene. Co ten vytah potom drzi na miste, pokud zrovna nejede?
Jednim ze zpusobu je treba reseni pomoci elektromagnetu. Jde proud-odbrzdeno. Neni proud-zabrzdeno.
Podle komiksu se o snek pravdepodobne nejedna protoze vytah ma pomerne moderni vzhled. I kdyby se jednalo o modernizovanou klec staryho vytahu tak strojovna je prvni vec co se modernizuje.
Řada HL až dole: http://www.mateza.cz/index.php?menu=4&vybranaskupina=08&vybranaskupina1=0844
Ale pro malé výtahy to jde jednodušeji: http://www.liftservis.eu/cz/produkty/komponenty/pohony/trakcni/
Tam je také vidět kde se použije synchronní a kde asynchronní motor.
Protoze jste pane hloupy, tak nevidite ze se jedna o uzavreny vytah a dost mozna jeste oplechovany z obou stran. Mobil projde taktak, wifi uz ne.
Jinak do vytahu vede minimalne signalizace+telefonni linka ci pripadne je tam pridelanej gsm modul na kabine. Neni problem v kabelovem pasu natahnout utpecko.
Sla. Ale konektivitu odnekud vzit musis. A to uz neni takova drina dotahnout si kabel az do kabiny. Ciste teoreticky by mohla byt zvenci kabiny dalsi wifi antena ale je to prasarna hodna wifisexualu. Mas moznost tam dotahnout v kabelu i napajeni pro AP tak proc netahnout kabel?
Takova kabina by dnes byla si cela plechova. Bylo by zajimave zjistit, jak by v ni to WiFi chrochtalo, kdyz se to bude odrazet uplne ze vsech stran. To by mohlo dost srazit prenosovou rychlost a bylo by nutne steny potahnout vrstvou apsorpcni peny s uhlikem. Nahlede na to, ze bez te peny by tam clovek sedel, jak v mikrovlne troube a intenzita elektromagnetickych vln by asi znacne presahovala hodnoty obvykle pro danou vzdalenost od AP. Jedinci precitliveli na elektromagneticke zareni by pak snad i radsi chodili pesky.
Prominte, ale neni. Jsou lide, kteri nesnesou ani blizkou BTS v okoli sveho bydliste a jsou i taci, kteri "slysi" cvakani, jak ta BTS ci jiny vysilac pracuje. Ti ostatni se musi spokojit napriklad s nepretrzitymi migrenami.
Byvaly doby, kdy jsem nesnasel mobil v kapse - bolelo me z nej bricho. A kdyz nekdo zapnul mobil v aute, citil jsem odraz vln na temeni hlavy a ani s tim nemusel telefonovat. Tehdy na nejakych tech 900MHz nebo co to bylo za frekvenci. Pak se preslo na vyssi a ta mi nejak tolik nevadi. Na druhou stranu mi casto vadi blizkost WiFiny. Treba na jednom notebooku s WiFinou blbe umistenou vepredu me z toho bralo zapesti. Typicky WiFinu citim pri unave a za blbeho pocasi v zime.
Neni to tak dlouho co jsem vylezl ze skoly ale takovouhle kravinu bych nenapsal.
V devadesatych letech byly bezdratove technologie pro lokalni site a chytre telefony taky. Akorat cena tech nestandardizovanych bezdratu nebyla za par susnu a samponi z marketingu psionum,nokia communicatorum, ericssonum rady P nerikali "smartfoun". A lehky laptop byl laptop, ktery jsi mohl nest v jedne ruce. Rikalo se tomu "subnotebook".
Mimochodem pokud jde o wifi, tak prvni standardizovana wifi reseni si pamatuji kolem 1999 u amiku a kolem 2001 u nas. Tehdy jsem cucel jako husa do flasky na clanek v casopise ze se zarizeni dvou ruznych vyrobcu domluvi.
Je otazkou co si predstavujes pod pojmem "bezne dostupne". I dneska pokud chces neco specialniho, tak si pro to posles do asie protoze u nas se to proste nevyrabi a nikdo to nedistribuuje. Akorat tehdy bez internetu, s telescumem a jeho drahym volanim do zahranici bylo levnejsi poslat objednavku faxem ci navstivit obchod v zahranici.
Vzhledem k tomu ze jsme bydleli blizko hranic, tak vsechno pochazelo z reichu. I tatikuv psion,auto i denni potreby. Jinak tehdy v 90tych u nas byly ceny hodne mimo realitu a vetsinou pokud clovek neco chtel, tak musel bud do cajzlu a nebo za hranice.
Spoluzak ze zakladky mel nadupany pecko(486tka s 1MB SVGA grafarnou) jen kvuli tomu ze mu ho tatik dovezl z ameriky.
Mimochodem ty bezdratovy sitovky na 2,4Ghz byly myslim RangeLAN nebo tak nejak a byly jeste do ISA. Byly k sehnani i u nas.
Haha, naopak dneska o pouzitelnych lehkych laptopech nikdo neslysel. Do ted hledam nahradu za Psion 5 MX http://en.wikipedia.org/wiki/Psion_Series_5
JJ. A pocitac neni mikropocitac. Je treba byti v terminologii presny a vysledek dvakrat podtrhnouti.
Kde je hranice mezi PDA a treba malym netbookem? Architektura to neni. Notasy s armem a taky s odtrhavacim displayem uz se delaj nejakou dobu.
Doposud nikdo neudelal nic co by predcilo psiona. PDA s klavesnici a vydrzi na obyc baterky. Proste tak prakticka vec.
Zadny u jeje bejby vole dotekovej displej s 3d gamesama se zobrazenou qwerty klavesnici na ktery psat je spis pro vztek. A pochopitelne nechybi Angry Birds v sekci project management.
Co treba tohle: http://techcrunch.com/2011/05/16/loox-f-07c-fujitsus-symbianwindows-7-dual-boot-cell-phone-unveiled/ nebo Sony VAIO P-Series ?