O installfest víkendu jsem se nechal nahypovat a nainstaloval si Wire, který v tu chvíli vypadal jako nejlepší cesta vpřed. Během dvou dní se ukázalo, že nedoručuje zprávy okamžitě, ale někdy i s několikahodinovým zpožděním - WTF? Tak jsem ho zase odinstaloval.
Jednu dobu měl podobné problémy i Hangouts, což by měl být logicky primární komunikační kanál všech, když Android telefon s Google účtem (a tedy i s hangouts) má několik miliard lidí. Takže ani na ten nebylo spolehnutí. Nakonec paradoxně nejlíp fungují SMS, kde mi přijde "doručenka" a tak mám jistotu, že protistrana zprávu skutečně obdržela. V roce 2017 posílat placené SMS je trapné, ale je to snad jediná "jistota".
Řešit soukromí nebo rozšíření je asi taky důležité, ale já na IM = INSTANT messagingu požaduji v první řadě tu instantnost, tj. okamžité doručení zprávy, a ne že se někde na pár desítek minut či hodin zatoulá. V tu chvíli je to nepoužitelná IM služba, alespoň pro mě...
Hangouts nebyl spolehlivý nikdy na rozdíl od Talku. Velmi často se mi stává, že se zpráva nezobrazí a rovnou se uloží do historie (takže vůbec nezjistím, že mi něco přišlo). Stačí používat třeba PC, které uspávám a Hangouts se zmate.
Co mi funguje už asi 2 roky perfektně je Telegram, má nejen doručenky ale i přečtenky, skupiny, nikdy se nic neztratilo nebo nepřišlo se zpožděním. Z toho co jsem zkusil ideál, škoda že tam nemám všechny kontakty.
To je divné. Když jsem to používal, tak jsem něco takového nepozoroval. Ale je fakt, že jsem to nepoužíval dlouhodobě a intenzivně, protože to vážně moc lidí kolem mě nemá. Intenzivně a dlouhodobě z těch služeb článku používám jen Telegram, tam ty zprávy lítají opravdu rychle. Ostatně rychlost je jedna z hlavních věcí, kterou se chlubí.
Jediné výrazné zpoždění jsem zaznamenal u Matrixu, kdy se mi jednou stalo, že zprávy, které šly přes konektor na IRC, měly zpoždění několik minut, ale to byl jen krátkodobý úkaz způsobený pravděpodobně přetížením daného serveru Matrixu.