Hlavní navigace

Kylix zjednoduší vývoj webových aplikací pro Apache

15. 7. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Projekt Kylix společnosti Inprise/Borland bude obsahovat vysoce výkonné komponenty pro vývoj aplikací pro Web server Apache

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 11.7.2000 – Společnost Inprise/Borland dnes oznámila plnou podporu přímého vývoje databázových aplikací pro server Apache ve svém vývojovém nástroji pro Linux s kódovým jménem „Kylix“. Projekt Kylix, který společnost zamýšlí uvést na trh ještě v roce 2000, umožní rychlý vývoj aplikací (RAD) pro Web a Internet s využitím serveru Apache provozovaném pod OS Linux. Stejná podpora serveru Apache je plánována zároveň pro platformu Windows v budoucí nové verzi vývojového nástroje Delphi.

Svou podporou aplikací pro server Apache bude projekt Kylix vývojářům umožňovat vytvářet přímé aplikace v objektově orientovaném vývojovém prostředí, které je založeno na využívání komponent. Zároveň bude zajištěna pružnost přenosu aplikací mezi operačními systémy Linux a Windows. Kromě podpory serveru Apache bude projekt Kylix umožňovat i snadný přechod z ostatních HTTP serverů na platformu Apache pro veškeré aplikace, které jsou napsány pomocí nástrojů Borland Delphi a C++Builder. K podporovaným serverům patří Microsoft Internet Information Server (IIS); servery Netscape prostřednictvím Common Gateway Interface (CGI), Internet Server Application Program Interface (ISAPI) a Netscape Server Application Programming Interface (NSAPI).

„Výkon, spolehlivost a nezávislost na platformě posunuly server Apache do pozice nejčastěji využívaného Web serveru v prostředí Internetu“, pravil Michael Swindell, ředitel pro produkty u firmy Inprise/Borland. „Po uvedení projektu Kylix na trh budou programátoři schopni přinést výkon přímých kompilovaných aplikací a přenositelnost mezi Windows a Linux i na server Apache. Věříme tomu, že projekt Kylix se stane normou výkonných aplikací s vysokými nároky na spolehlivost dat a nepřetržitý provoz v prostředí celosvětové sítě.“

Nástroje projektu Kylix pro vývoj webových aplikací pro server Apache mají název NetCLX a obsahují:

  • Rychlý vývoj aplikací pro celosvětovou síť.
  • Vysoce výkonné aplikace kompilované do strojového kódu přímo pro server Apache.
  • Vizuální nástroje využívající komponent, které umožní krátkou dobu vývoje a vysokou spolehlivost vyvinutých aplikací.
  • Pružný přenos aplikací mezi operačními systémy Windows a Linux.
  • Zjednodušení přechodu od IIS a Netscape na Apache.

O projektu Kylix

Projekt Kylix si klade za cíl přinést první vysoce výkonný přímý nástroj pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro operační systém Linux. Kylix je na komponentách založené prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj grafického uživatelského rozhraní (GUI), aplikací pro Internet a databázových a serverových aplikací. Kylix bude obsahovat nový ultrarychlý nativní kompilátor jazyka Delphi/C/C++ pro Linux a bude implementovat nativní (Linux) a multiplatformní verzi knihovny Borland VCL nazvanou CLX. Knihovna CLX je navržena pro radikální zrychlení vývoje přímých aplikací pro Linux a pro zjednodušení přenosu aplikací napsaných v Delphi nebo C++Builderu mezi operačními systémy Windows a Linux.

O společnosti Inprise/Borland

skoleni

Inprise/Borland je vedoucím poskytovatelem infrastruktury pro přístup k Internetu a nástrojů pro vývoj aplikací pro klíčová operační prostředí včetně OS Linux, Solaris a Windows. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí v Silicon Valley, Kalifornie, USA. Více se dozvíte na adresách http://www.bor­land.com/, http://communi­ty.borland.com/ či http://www.in­prise.cz/.

http://www.in­prise.cz/
Inprise/Borland
Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2161 2262, fax: +420 2 2161 2811
e-mail: info@inprise.cz

Autor článku