mvn se sice nekdy s Clojure pouziva, ale neni to idealni. Pro stazeni potrebnych knihoven - dejme tomu. Ale kdyz je zapotrebi nastavit REPL s korektnim CLASSPATH, tak uz je Leiningen lepsi. A pluginy to posunuji jeste dale, napriklad si priste ukazeme ten devel rezim pro vyvoj webovek.
Děkuji p. Tišnovskému za všechny články o Clojure zde na Rootu. V češtině je toho dostupného strašně málo, pár článků na blozích p. Roubíčka, p. Knesla, pak už asi ne.
Díky tomuto seriálu ale mám na studování dost materiálu... ;-)
Instalace na Win7 je bez problému, pokud ovšem nemáte jako já v systému zároveň Gow (Gnu on Windows). Pak to háže při stahování dalších součástí z gitu chybu certifikátu (použije se automaticky wget nebo curl, místo Powershellu a to jaksi vadí). Takže pomohlo dočasně přejmenovat dotyčné programy (možná existuje elegantnější řešení - hlavně z dlouhodobějšího hlediska, zatím jsem to ale nezjišťoval, vyvíjet asi budu spíš na linuxu).
Nevim kolik lidi tady pouziva IDEcka od JetBrains, ale pokud se nekdo najde, toto je zajimave i funkcni:
http://plugins.jetbrains.com/plugin/?id=5029
Myslim ze toto: http://lighttable.com/ je zaujimavejsie. Napisane v Clojure, integrovane REPL, atd.
Hej LT samo o sebe je zaujimave! Avsak vseobecne s IDE-ckami je potiaz v tom ze trochu zneprehladnuju co je s cim prepojene a ako veci navzajom suvisia. Clojure zaciatocnikom odporucam zacat (s leiningenom) v prikazovom riadku a editovat v "beznom" editore. Prejst k IDE oporucam (z vlastnej skusenosti) az po osvojeni si pojmov a dojmov.