Hlavní navigace

Linuxová Slunečnice?

Tomáš Znamenáček

Pravděpodobně znáte Slunečnici - český archiv freeware a shareware, která je naším sesterským serverem. Protože windowsová Slunečnice je poměrně úspěšná a systém je připraven i pro jiné platformy, nabízí se možnost udělat i její linuxovou část. A kde jinde než na ROOTovi zjistit zájem uživatelů? Co si o tomto nápadu myslíte vy?

Linuxová Slunečnice by:

  • Neměla sloužit jako konkurence Freshmeatu. Obsahovala by menší počet produktů, zato by ovšem své svěřence pečlivěji obstarávala.
  • Mirrorovala většinu produktů, takže by nebyl problém s často odcházejícími stránkami odkazovanými například z Freshmeatu.
  • Odkazovala na relevantní články přednostně na českých serverech a všímala si lokalizací produktů.
  • Archivovala starší verze produktů, takže by nebyl problém sehnat archaismy pro případ downgrade nebo udržování starší distribuce.
  • Měla mít smysl i pro uživatele distribucí, které své programy obstarávají jinak — Debian, kupříkladu. Pro ty by mohla fungovat jako pěkný katalog software s hodnocením, screenshoty apod.
  • Měla případně splňovat ještě něco – diskusní fórum je vám k dispozici.

linuxová slunečnice

Nuže, jaký je váš názor? Linuxová Slunečnice by podle vás byla:

Hlasování ukončeno.

Našli jste v článku chybu?
9. 5. 2007 0:34
Nedávno jsem začal používat linux a dnes jsem se chtěl podívat na Slunečnici po nějakých prográmkách a byl jsem překvapen, že slunečnice nenabízí programy pro linux. Asi jsem to bral jako nějakou samozřejmost u tak suprových stránek, jako je Slunečnice. Myslím si, že Linuxová Slunečnice je skvělý nápad, který měl být už dávno realizován. Vím, že to asi není nic moc jednoduchého, ale pevně věřím, že k tomu v blízké době dojde.