Hlavní navigace

Názory k článku LUFS - tak trochu jiný virtuální souborový systém

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2002 2:14

  Radek Dobiáš (neregistrovaný)

  Na lufs jsem narazil zrovna v té zmiňované softwarové sklizni :-))

  Rád bych totiž měl své oblíbené ftp servery namountěné. Dříve (s jádrem 2.4.9 od RH) jsem k tomuto účelu používal ftpfs (modul do jádra) stažený ze sf.net. Ten se mi ale s jádrem 2.4.18 (RH) nepodařilo jednoduše rozběhnout (což možná bude ve mě :-))) ). Krom toho jsem měl z ftpfs špatnou zkušenost. Když bylo na ftpku velké množství nikam neukazujících simlinků (nechci bonzovat ale bylo to ftp.cesnet.cz) tak to prostě a jednoduše sejmulo celej komp (výpisy registrů na obrazovku a pomůže jen reset) (typická nevýhoda jaderného modulu)

  Dál musim říct že s LUFS sem dělal pokusy s verzí 0.3 a novější 0.4 a 0.4.1 jsem ještě nezkoušel.

  U ftpfs sem oceňil, že přímo distribuuje prográmek a skriptík pro automount (automatický mountění a odmountění v tomto případě ftpek) nicméně to zprovoznit s LUFS byla hračka (sice né tak vymakaný, ale zas to trvalo 10minutek).

  Nicméně největší nevýhodu LUFS spatřuji v pomalosti. Protože sedim (jako žába) u zdroje, stahuju z např. ftp.linux.cz kolem 1,34MB/s ani nemrknu. pomocí LUFS to bylo 28,3 kB/s.

  Nicméně od té doby (asi 14 dní) vyšli už 2 nové verze a tak novinkama nemůžu sloužit.

  Mimochodem ftpfs nová verze nevyšla už dlouho.

  Mějte se krásně.
  Radek

  p.s. Můžete mi říct kdo z vás přidává <vtip>ručně</vtip> každou půlnoc novej článek na roota? Nemohli by jste zvolit jinej čas? třeba 5:00. Já pak čekám na půlnoc na článek. Takhle bych si třeba šel dřív lehnout a ráno si přivstal a nespal bych do 11h.

 • 13. 8. 2002 2:49

  OldFrog (neregistrovaný)

  LUFS - nadhera, otestuji posledni verzi a dam vedet, jakou rychlost prenosu jsem nameril.

  MAGICKA PULNOC na ROOTu - jen jestli by to pri presunu z 0:00 na 5:00 nelakalo cloveka stejne bdit... Pri kvalite clanku na rootovi bych se ani nedivil. Tim chci vyjadrit svou pochvalu, pokud by to nekomu v tuto hlubokou nocni hodinu nedoslo.

  Dobrou noc, OldFrog.

 • 13. 8. 2002 13:42

  Fikus (neregistrovaný)

  mi se libi treba pristup os plan9 k tomuhle tematu.
  vsecko je v nem soubor a tedy i ftp tam lze pripojit
  do filesystemu. nebo i hurd to umoznuje. a konecne to
  nekdo dela i pro linux.

 • 14. 8. 2002 15:40

  .bulmac (neregistrovaný)

  plan9 je uplne uzasny. kdyz jsem se kdysi procital nejakym pokecem od skocovskeho a taky asi od hubicky, chrochtal jsem blahem.
  <fun>kdybych mel tohle dneska na linuxu, tak asi nechodim ani spat!</fun>

 • 18. 8. 2002 20:52

  Pavel Machek (neregistrovaný)

  Zajimave... dalsi implementace filesystemu do userlandu.
  Ma jeden problem -- potrebuje modul do jadra. A pravdepodobne ma druhy problem -- nejspis se deadlockne pri extremnim nedostatku pameti.

  uservfs je uz docela stara hracka, ktera pouziva existujici coda modul v kernelu (takze zadne kernelove patche) a deadlocky ji nehrozi...

  Pavel

 • 27. 8. 2002 11:13

  JaRo (neregistrovaný)

  >Nicméně největší nevýhodu LUFS spatřuji v pomalosti.
  >Protože sedim (jako žába) u zdroje, stahuju z např.
  >ftp.linux.cz kolem 1,34MB/s ani nemrknu. pomocí LUFS to
  >bylo 28,3 kB/s.

  Testoval jsem na starém Pentiu 150 s 10Mbit síťovkou. Stahoval jsem velký soubor. Začlo to taky na 30KB/s a pak stale rostlo. Přestal jsem stahovat u 450KB/s. Pak jsem LUFS rozšířil o podporu Novell Netware FTP serveru (a zaslal úpravy autorovi) a připojil se k lokálnímu Novell serveru. A hle 900KB/s.

  LUFS je zajímavá myšlenka, bohužel realizace má ještě dost chyb, nedodělků (taky to chování podle toho vypadá) a na můj vkus ne nejčistčí zdrojový kód. Ale projektu fandím.