Hlavní navigace

Mikroplatby na ROOTovi končí

9. 1. 2003
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mnozí čtenáři již zaregistrovali, že české mikroplatební systémy pozastavují díky zákonu o platebním styku č. 124/2002 Sb. svoji činnost a proto končí i možnost přispívat mikroplatbami k našim článkům. Zde je shrnutí situace pro ty, kteří s ní ještě nejsou seznámeni.

Proč mikroplatby končí a co bude dál. Citace z webu I LIKE Q:


Provoz elektronických platebních prostředků podléhá od 1. ledna 2003 novému zákonu o platebním styku č. 124/2002 Sb. a regulaci České národní banky. Z těchto důvodů jsme nuceni zavést omezený provoz elektronické peněženky I LIKE Q.

Chceme zdůraznit, že v žádném případě nejsou ohroženy Vaše finanční prostředky v systému I LIKE Q, bez přestání jsou vedeny v souladu se Všeobecnými obchodními podmínkami na speciálním krytém účtu.

Od 1. ledna 2003 se bude provoz I LIKE Q řídit následujícím harmonogramem: Harmonogram provozu od 1.1.2003

1.1.2003 – 31.1.2003 Omezený provoz I LIKE Q – systém nepřijímá příchozí platby, povoleny jsou pouze výplaty ze systému na bankovní účty a platby v systému.

Z administrativních důvodů Vám doporučujeme vyplatit si všechny finanční prostředky ze systému během ledna 2003. Výplaty budou možné i nadále, avšak podle zvláštního režimu a poplatků. Výplaty se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami. Prostředky, které si uživatelé nevyberou, budou poukázány na dobročinné účely.

1.2.2003 Ukončení provozu I LIKE Q – jsou povoleny pouze výplaty ze systému na bankovní účty.


Do konce ledna tedy ještě lze přispívat, ale již jen přes klasický příkaz k převodu v rámci I LIKE Q.

CS24_early

ROOT.cz má jméno účtu root_cz.

Děkujeme všem čtenářům, kteří pomocí mikroplateb oceňovali své oblíbené autory a články a pokud budou v budoucnu mikroplatby opět možné, rádi se k jejich implementaci vrátíme.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku