Jsem rad, ze si urad velmi spravne uvedomuje pozici a vyznam teto organizace a spravnymi terminy nazyva to, co W3C produkuje. Vetsina lidi si totiz mysli, ze jsou to normy - bohuzel/bohudik (zalezi na uhlu pohledu) tomu tak neni, nebylo a zrejme dlouho nebude. Tato organizace muze skutecne vydavat dokumenty se statusem maximalne "Doporuceni". Nic vice! Neco jako normy, standardy, natoz zavazne - k tomu nema patricny status a je dobre, ze to tento urad a snad i MI vi. Normy, standardy - vcetne i zminovaneho HTML a JavaScriptu - jsou definovany, neni v tom chaos, ale jinde a jinymi mezinarodne platnymi organizacemi, nez je W3C (jejiz nektere kroky jsou silne lobisticke) a jak jsem se jiz dnes jednou vyjadril (LinuxCZ), domnivam se, ze je to v konecnem dusledku lepsi nez kdyby tomu bylo jinak.
Nemáte úplně pravdu
Chtěl bych jen upozornit, že WWW stránky které používají jiná kódování textu Windows-1250 a HTML nedodržující standard porušují normy ČSN
ISO-8859 = ČSN ISO/IEC 8859 (36 9111)
"unicode" podmnozina = ČSN ISO/IEC 10646-1 (36 9143)
Taktéž
HTML 4.0 jen přísněji formulováno = ČSN ISO/IEC 15445 ( to co bylo v W3C označeno jako "should have" je v ní označeno jako "must have")
Kdo by měl dodržovat normy víc než státní správa !!!!
Navíc jak říkáte i jiné věci jsou standardizované ((java/ecma)script, java )..
A naše země je clenem techto organizaci tudiz prijaty standard ISO nebo IEC je pro nas zavazny ...
Pravdepodobne netolik jako ČSN nebo EN, ale je
S normami je to složitější. Sice musí ČR přebírat ISO/IEC normy do svého systému norem, ale tyto normy nejsou právně závazné -- viz novela 71/2000 zákona 22/97.
ISO/IEC má sice z formálního hlediska "váženější" postavení než třeba W3C nebo IETF, ale TCP/IP také není ISO norma a funguje.
No a aby to v ČR nebylo tak jednoduché, tak pro informační systémy veřejné správy jsou závazné standardy MI (dříve ÚVIS). Žádný standard popisující požadvky na webové aplikace veřejné správy však MI dosud nevydalo, takže se na to mohlo MFČR celkem alibisticky vymluvit.
Mám pocit, že kdysi (asi loni nebo předloni) něco sesmolil ještě blahé :-) paměti UVIS - vyznělo to tak, že proprietální kodování typu cp852 nebo cp1250 je možno používat v softwarově _homogenních_ uzavřených informačních systémtch a sítích (což samozřejmě Internet není, maximálně "Internet do škol" :-)) a všude jinde je třeba používat standard ISO, s tím, že publikované informace by měly být ještě dostupné alespoň v 1250 a v textu bez diakritiky (přesné znění si nepamatuju, ale najdete to na webu http://www.micr.cz někde v sekci Standardizace).
Pokud ovšem takovéto věci nejsou vynutitelné, je pro úředníka a jeho "webmastera" vždycky snažší jít cestou nejmenšího odporu a "nepřizpůsobivé" uživatele prohlásit za pošuky...
P.S. doporučil bych vám odebírat nějakou konferenci hendikepovaných, např. zrakově postižených uživatelů - objevíte zcela nové dimenze problému. Např. v users@freebsoft.cz bylo nedávno něco podobného diskutováno...