Docela by mně zajímalo, jak takovýhle multiplatformní manažer řeší vlastnosti specifické pro daný OS nebo případně shodné vlasntosti implementované jinak. Například práva jsou na NTFS úplně jiná, než chmod/chgrp na *nixech. Naopak třeba symlinky umí Windows i *nix, ale každý po svém.
Zatím, co jsem viděl javové multiplatformní filemanagery, tak uměly jen malou podmnožinu funkcí, která byla všem systémům společná.
No, mě se například stává, že mám okno otevřené v Thunaru (např. v Mozille dám u staženého souboru otevřít složku) a chci si ho zkopírovat/přemístit do adresáře, který mám otevřený v dvouokenním manageru. Nebo naopak mám nějaký soubor ve file manageru bez nastavené asociace a chci ho otevřít v příslušné programu pomocí drag & drop. Krusader toto kupříkladu umí.
Zkusil jsem ho před chviličkou a drag&drop z lokálního okna na desktop funguje - sice blbě (viz níže), ale funguje. Proto jsem jim zadal dva bug reporty:
http://trac.mucommander.com/ticket/432
http://trac.mucommander.com/ticket/433
Jinak mi tam převelice chybí TLS/SSL u FTP - bez něj je FTP v 21. století prakticky nepoužitelné.
When I drag the file from the desktop and drop in onto the muCommander window (same file, just opposite direction than earlier) the file is _copied_ (i.e. the original stays on the desktop and there's a new copy in the $HOME).
Nemam sice linux a ani muCmd nepouzivam, ale: Nie je pod Linuxom presuvanie suborov dane nejakou + klavesou? Ako vo Windows Ctrl+drag&drop je presun...
Zkoušel jsem ho a líbí se mi, ale bohužel co neumí (a v článku o tom není zmínka) je vyhledávání na disku. Což považuji za nevětší nedostatek.
I když podle jejich webu už to vypadá nadějně:
Sun Nov 20, 2011 7:32 pm
Hey akraievoy,
Sorry for the late response. Hope you'll be notified with this response.
We plan to add search functionallity in the next release (0.8.7). That's a very desired feature (see tikomir posts :) ).
We've discussed it a lot once, and we have an idea of how it should be implemented.
The background operations are harder to implement - it's currently scheduled to 0.9 version.
You all can see our planning on our Trac page: http://trac.mucommander.com/roadmap
Regards,
Arik
Mate pravdu a vobec sa za to nehanbim. Java je proste bordel. Bohuzial sa niektorym "uspesnym" java aplikaciam v praci nevyhnem a ked sa na mojom notebooku s 2GB rozhodne asi? garbage collector trochu prekopat pamat, idem na kavu. Nejaky Websphere, na ktorom bezi firemny system este pochopim, ale tlacit ten bordel na uzivatelske stanice v podobe "multiplatformovych desktopovych aplikacii"? Este som nevidel spokojneho uzivatela (sudiac podla kolegov) tej uzastnej desktopovej java aplikacie, ale to asi my bezni uzivatelia zijeme v nejakom paralelnom vesmire a zrejme tam nie je prienik s vesmirom, kde ziju java fan-boy-i.
A na Python mi nesahajte, ten ma aspon reference counting.
Java je uplne v pohode. Ziadny bordel to nie je. Na svete je vela ludi spokojnych s mnozstvom dobrych Java aplikacia ako priklad uvadzam Eclipse a napriklad malo znamy yEd.
A java kedysi mala reference counting aaaale to je tak davno. Od vtedy uz GC postupilo uplne niekam inam.
Podla mna ide Java dole odkedy to kupil Ora¢£€. Vid vydanie v. 1.7 hned s niekolkymi kritickymi chybami a podobne sracky v JRE (priadnie mekshitafee do instalatora? WTF?!). Este ze pre linux je OpenJDK.
Btw, v praci som pouzival niekolko java aplikacii a musim povedat, ze niektore boli uplne v poriadku, ale sracky z indie sa nedali pouzivat skoro vobec. Ako tam mozu vobec vyvijat ZFS taki programatori???
že se mi nikdy nepodařilo nějakou větší javovskou aplikaci nainstalovat tak, aby fungovala (a ani samotnou javu, dokud nebyla uvolněna pod GNU-GPL a nedostala se do standardních balíčků).
Vždy to padá s pýthickými chybovými hláškami ve smyslu, že to nemůže najít nějaké soubory, knihovny (které v systému prokazatelně jsou), nebo sama sebe. Je to prostě nespolehlivý šmejd.
Od programu očekávám průběh: Spustím správce balíčků -> stáhnu balíček -> nainstaluji -> funguje. A pokud to na kterémkoli z uvedených kroků selže (což se u javovských programů, s nimiž jsem měl co do činění, děje prakticky ve sto procentech), tak se dívám po něčem, co funguje podobně a není to java.
Vim o jave jen malo. Ale s bankovnim programem jsem stravil uz hodiny. java6, java-1.6, java-gcj, cas od casu stahuju nejake nove stare bouncycastly, jednou nefunguje to, podruhe ono, v hlaskach se prase vyzna. Kazda transakce je male dobrodruzstvi, kdovi kam ty penize posilam.
Muze byt, ze java je uplne v pohode, ale me asi chybi nejaky kurz, nebo co.
Abych řekl pravdu vyzkoušel jsem pod Linuxem hodně věcí abych nahradil TC a tohle je pro mě nejlepší alternativa. Pokud pominu MC, ale tam mi trochu nevyhovuje v X serveru ta jeho terminálová přítomnost, když ale nejde X server je to požehnání.
Nicméně, GNOME Commander je příšerný nefunkční paskvil, Krusader mi ani po hodinách úpravy vzhledu prostě nesedí (špatně se v něm orientuji, ani nevím proč, ale prostě je to tak), Tux Commander mě odradil nutností si každou asociaci nastavit ručně a nemožností spojovat a rozdělovat soubory a nakonec jsem zkoušel ještě Double Commander, ale tam se u mě kdo ví proč chová vzhled naprosto nevypočitatelným způsobem. Všechny 4 sice obsahují funkci hledání souborů, ale popravdě řečeno asi jenom Krusader opravdu hledá a ne se jenom tváří, že něco dělá a najde stejně houby. Takže tahle funkce mi v muCommanderu absolutně nechybí. Navíc je to jeden z mála programů psaných v JAVA, který funguje korektně i s OpenJDK v Ubuntu 10.04
Používám ho více jak 5 let hlavně pro jeho podporu vzdálených serverů a záložek, na to je výborný. Jako souborového manažera ale neznám nic lepšího, než nativní aplikaci daného prostředí (thunar, nautilus, finder v masoxu).
Smím se však autora zeptat, co ho vede k tvrzení, že muCommander není příliš známý. Jde o objektivní zjištění či vlastní dojem?
Už v roce 2006 porovnával zde na root.cz Petr Krčmář souborové manažery a muCommander zvítězil (http://www.root.cz/clanky/osm-souborovych-manazeru/). Článek byl i o dva roky později překopírován na fórum Ubuntu do sekce nejdůležitějších návodů pro začátečníky (http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=26241.msg130513#msg130513).
V prvním případě jde totiž o depresivní zjištění, že veškerá "osvěta o OSS" je zbytečná.
Dobrý tip, dky.
> Instalace ... se mi pod Ubuntu nezdařila
nejen v Ubuntu lze vytvořit zástupce (na ploše) bez instalace příkazem:
javaws http://www.mucommander.com/webstart/mucommander.jnlp
> zmínit ... práce s archivy
doplňuji, že MuC umí procházet i archivy uložné v archivu i na vzdáleném serveru
> Ze základních funkcí tak nechybí nic podstatného.
stále chybí vyhledávání souborů
No, dodnes sa mi konfiguráky TotalCommandera volajú wincmd.ini a tak podobne :-)
Každopádne, dnes je Total Commander na 90% Windows a na 10% Norton. Pripúšťam, že tých 10% je dosť kľúčových. Genialita Christiana Ghislera bola IMHO v šťastnom skĺbení vlastností Nortona (dve okná, základné operácie pomocou funkčných kláves...) s využitím čo najviac vlastností Explorera (najmä kontextového menu). Používať Total Commander s "nortnovskou" funkcionalitou pravého tlačidla je (opäť IMHO) blbosť. Poznal som predtým aj iné klony NC, ale tie neprinášali oproti nemu takmer nič nové. No a k tomu postupne pribudli funckie pre sieť, dobrá spolupráca s viewermi, ...
Inak, neviete niekto, či bol Norton Commander úplný originál, alebo bol tiež kópiou niečoho?
on bude teraz argumentovat ze to je blbost a s konzolou je to rychlejsie a ludia su dementi co sa to nedokazu naucit. a ze konzola je univerzalna a bla bla :D
ked jemu vyhovuje konzola nech si ju poziva 24/7 ale je kravina hovorit ze on je prototyp cloveka ako by to mali robit vsetci ...
zatvarame tento thread co vy na to ... z neho nic dobre nevzide, len zabomysie hadky ako som spomenul vyssie.
honeni mysi po plose je efektivnejsi?
ja kdyz vidim nektery kolegy jak honi ty ruzne terminaly po plose, roztahuji porad jejich velikost, klikaji, aby je minimalizovali, ci klikaji jak zbezili dole do tech ruznych prepinatek ploch, tak se musim smat :)
zlaty tiling WM a shell.
ja osobne pouzivam jednu konzolu s tabmi a obcas thunar + openbox. ani nepouzivam menu cez prave tlacitko lebo vsetko spustam cez alt+q na co mam nabindovany gmrun takze mne nehovor ze ja som honic mysi :)
ale zaroven chapem ludi, ktorym to tak vyhovuje a ked to chcu mat take nech to take maju, posledne co budem robit je, ze sa im budem smiat :), nech robia co chcu, proti gustu ziadny disputat ...
vsetky cinnosti co si popisal sa daju nabindovat, ja neviem, ja neminimalizujem nic, mne staci uplne alt+tab
>svatá prostoto!!! Jsme v roce 2012... Zřejmě toho máš na práci málo, že si >můžeš takto hrát .... Tipuji na správce serveru, studenta nebo vědce ..
Chces rict, ze se jmenovane profese flakaji a zbytecne uziraji z dani? Pekne. Kdyz takovych myslitelu bude dostatek, muzeme vybudovat nejake svetlejsi zitrky.
To je pro lidi. Tečka. Většina lidí jaxi preferuje vizuální orientaci. Nevím, jak jsi na tom ty, ale pro mě je snazší mít zapnutý Dolphin, udělat jeden pohyb kuličkou na trackballu, jednou kliknout a spustí se mi tím Okular s požadovaným dokumentem. V konzoli musím napsat "ls -l", náhledy souborů samozřejmě nikde nevidím, takže pseudonáhodně musím psát "okular soubor.pdf".
muCommander používám delší dobu, řekl bych je jeden těch dobrých. Hledání se dá realizovat přes Ctrl+R, taby chybí, ale jelikož jsou v night, můžeme se těšit. Problémy má pouze občas s FTP ... zapíše aoubor a už ho nevidí, ale dělá to jen na některém FTP. V té chvíli musí nastoupit mc. Kdybych dal mcčku 9 hvězdiček musel bych muCommanderu dát 7. A proč nepoužívám mc stále? Kvůli té jedné chybějící hvězdičce ;)
Asi před týdnem jsem ho objevil a zatím jsem spokojený, oproti Finderu nebo PathFinderu krása...
Pro Mac je to pro mě zatím jeden z těch lepších, když ještě vezmu že je oproti PathFinderu free tak lahoda. Java mě nějak netankuje, dokud jsem si nepřečet článek tak mi ani nepřišlo, že to je napsaný v Javě (nespouštělo se to 10 minut :-)), na OSX to není nijak znát . . . asi proto že OSX má Javu uspůsobenou k obrazu svému.
Přesto bych uvítal ještě nějakou kakaovou (Cocoa) alternativu :-)
Podpora služby Amazon S3 je bohužel dost základní.
Zkoušel jsem to předevčírem. Soubory sice přesunulo komfortně a bezpečně do mého bucketu, ale to je vše. Bohužel to neumí nastavit žádná specifika, jako metadata, acces rights, reduced redundancy. Hlavně pokud máte na S3 webovou prezentaci budete mít problémy. Všechny soubory nastaví jako octet-stream a private.
Musíte pak přes konzoli a u všech souborů ručně nastavit správný mime type a public a redundancy attributy! Jinak vám web nepojede.
Stručně - muCommander zatím S3Fox nenahradí. S3Fox například mime type nastaví automaticky a správně.