U android aplikace pozor. U velkých adresářů se při synchronizaci zasekává a v případě, že zhasne display, tak občas něco nesynchronizuje.
Není to způsobeno "optimalizací napájení"? Spousta Androidů vypíná nebo pozastavuje aplikace na pozadí, kvůli úspoře energie. Dá se to obvykle někde v nastavený systému zakázat. Typicky to dělají všechna Xiaomi...
Těžko říct - děje se mi to i na iPhonu i na ipadu i třeba na lenovo tabletech - jak je tam víc, než pár set souborů, tak to klekne.
Ano, dokonce to umi pro kazdou sdilenou slozku nastavit jinak.
Stejne je to treba u konfliktu nazvu souboru apod.
Za sebe muzu rict, ze jsem to jednou naklikal a nevim o tom. Proste to na androidu funguje.
Popravdě když už mám Nextcloud, tak mi místo zálohování souboru s kontakty přijde lepší využít předinstalované Kontakty v Nextcloudu a synchronizovat mezi nimi, telefonem a jakýmkoliv jiným zařízením přes protokol CardDAV. Na Androidu na to používám aplikaci DAVx5, kterou Nextcloud přímo doporučuje. Umí taky CalDAV, takže jedním vrzem synchronizuju i kalendáře a úkoly.
K tomu desktopovému klientu bych ještě dodal, že Nextcloud umí jako vzdálený disk přes WebDAV připojovat GVFS, takže ho pak člověk vidí jako další disk třeba v Nautilu. Osobně mi to vyhovuje víc. Na dostatečně rychlém připojení a s průměrně velkými soubory člověk ani příliš nepozná, že jsou to vzdálené soubory, vyhovuje mi, že Nextcloud je jakési rozšíření lokálního disku místo, aby měl svoji lokální kopii, která zabírá místo, jako je tomu u oficiálního klientu.
Jenom dodám, že na iPhone nebo na BlackBerry funguje synchronizace kalendáře a kontaktů naprosto skvěle i bez jakékoliv aplikace. Stačí přidat calDAV/cardDAV účet.
Velmi zajimavy serial.
Prosim o zahrnuti do dalsich dilu:
- jak zalohovat data z nextcloud serveru (napriklad na jiny domaci server v jine lokaci)
- jak umi nextcloud fungovat jako alternativa google photos (vyhledavani podle data a obsahu, indexace osob na snimcich, sdileni, ...)
Dekuju
Zrovna ted mi nefunguje aplikace mapy a auto tagy tak nic moc. Je to hodně očesaný google photos - ale varianta to je
Pokud hledas neco jako google-photos, pak bych doporucil aplikaci "nextcloud yaga" (nextcloud gallery app). Je sice jeste jen v rannem stadiu vyvoje, presto jiz pouzitelna...
Krom toho standartniho klienta existuje pro NC mnohem vic aplikaci, treba "passwords", "bookmarks", "talk", "phonetrack", "sms", atd. Zakladni klient je opravdu jen pro synchronizaci souboru...
Zalohovat se dá jako jakoukoli jinou webovou aplikaci:
https://blog.josefjebavy.cz/pocitace/zalohovani-dat
Mě by zajímalo jak zprovoznit nextcloud na připojení od exUPC s těmi jejich šílenými modemy.. A jak udělat mirrorong a loadbalancing. Také nevím jestli se dá využít prostor pro nextcloud přes připojení přes FTPS i pro zálohování adresářů a všechny funkce nextcloud nebo jestli jsou omezení (například připojené disky k nějakým levným routerům které umí jen FTP možná webDAV..)
Otázka zní, co od toho chcete a očekáváte.
Pokud Vám jde o "domácí" ("vnitrofiremní"..) cloud je to poměrně dobré řešení, ale s přístupem "jen doma" (ve vlastní síti). Nemusíte tolik řešit zabezpečení, atd. Synchronizace dat se provede, jakmile přijdete "domů" a připojíte se k síti.
Pokud potřebujete mít "stále dostupná" data, bude potřeba nějaké řešení "venku" (VPS...), případně mít veřejnou IP - pak bych doporučil spíš použití VPN, než přímo zpřístupnit "server".
Data není třeba mít na stejném stroji jako běží NextCloud, mělo by fungovat použití "externího úložiště" (minimálně přes WebDAV to chodilo, přes SMB už hůř).
Pokud přidáte data "bokem", je dobré občas pustit (cronem...) reindexaci souborů. Totéž platí pro případný mirroring dat, loadbalancing jde poměrně dobře udělat na úrovni Apache, ale pak je potřeba ta data nějak sjednocovat. (Funguje celkem dobře při společné/jedné databázi, soubory pak srovnáte třeba rsyncem...)
Přímo na routeru bych to já osobně nespouštěl - nemají na to obvykle výkon a na můj vkus je to až moc blízko veřejné síti.
8. 4. 2021, 18:41 editováno autorem komentáře
Ja som nativnu Android companion appku uplne opustil a nahradil combom "foldersync" pre nastavenie synchronizacie a "Solid explorer" file managerom, ktory podporuje webdav. Solid explorer je ovela sviznejsi aj pri objemnych adresaroch (zdielame si s rodinou fotky v 1 zlozke) a k tomu ovela lepsie cez webdav streamuje videa.
Blbe je, ze minimalne SolidExplorer nie je zadarmo.
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.