Ale takové chyby a překlepy jako „do dnes“, „najedeme“, místo najdeme, dotovat by se prý měl Telefon (slovo začínající velkým písmenem uprostřed věty?) – mi připadají zbytečné a dají se odhalit i letmým čtením. Snad by bylo dobré si článek před zveřejněním ještě jednou v klidu přečíst. Po korektuře tento příspěvek klidně smažte. Dobrou noc (nebo ráno?)
Prijde mi to spis jako cover story, ze Android OS je linux based.
Samozrejme se vsude na NETu docteme, ze je to na linuxu zalozena SW platforma…
http://cs.wikipedia.org/…platforma%29
OK. Ale proc bylo tolik povyku mezi Sunem a Googlem kuli Androidu?
Nebylo to nahodou kvuli tomu, ze Google proste vzal JVM za vzor a cely to udelal podle sveho? Podoba se to Jave, chova se to jako java, ale java to neni? Co je to? Googlovska Java AKA Android. A aby byl klid, nebo jak se rika koza zustala cela…zaclo se tomu rikat linux based:)
Teda nechce se mi ted hledat ty clanky na netu jako dukaz (takze uvitam jake koli podpurne i nepodpurne odkazy:).
Melete nesmysly. Každý kdo si Android rootne hned vidí že je to plnohodnotný Linux se všemi jeho výhodami. To že UI je postaveno na upravené Javě (a nepoužívá X11) na tom vůbec nic nemění, to nemá s OS nic společného, X server není součástí Linuxu bez které by se člověk neobešel.
Android je bezesporu linuxova distribuce, neni uz tak moc gnu, ale to se v telefonu ani moc neocekava aby jeho uzivatele pouzivali bash, gcc, atd. Jestli mate nejake pochyby, podivejte se do zdrojovych kodu, kde je mimo jine i linuxove jadro se vsim vsudy. A kdybyste porad neveril tak si ten kod stahnete, skompilujte a otestujte. Kazdopadne v telefonu jsou porad nastroje, ktere zname z beznych dister. Napr. android 1.6, ktery mam ted v telefonu jede na linuxu 2.6.29.
Osobne mam G1 a manzelka ma iphone 3gs. Podle me pro cloveka ktery nehovy IT je iphone idealni. Ona si bez pocitacoveho vzdelani pekne rozumi v iphonem (a itunes) a tim padem mam klid. Pred tim mela winmo a byl to porod – neustale nevedela co a jak delat.
Jinak iphone je take o designu – ji se proste libi.
Jinak kdyz vykonostne srovnam iphone a G1 tak iphone jasne vede. Treba brouzdani je pekelne rychle (ve srovnani s G1). A hrach ani nemluve …
Papirovej vykon je naprosto nepodstatna velicina, zalezi na odezve systemu a optimalizaci a to je presne to v cem iPhone dava ostatnim na zadek. Proc hry na Android a WM ani zdaleka nevypadaj jako NFS ci Avatar z iPhone? Proc je na videech supervykonnyho Nexusu videt jak se prepinani ploch trha?
Tak ona cena pristroje je sice $529, ale k tomu je potreba si pripocitat dovazku ($29.65 do UK), nabijecku ($19), DPH (UK DPH je 17.5%) a clo (UK clo je 6.5%). Takze suma sumarum je dovoz do UK je $715. Pak samozrejme dovoz do CR (rekneme £10, podle vahy), takze finalni cena v korunach je nekde kolem 13500.
To jen tak na okraj dne. Jinak o nem silne uvazuju – v dubnu mi konci kontrakt (mam G1) a chtel bych zustat androidu verny, neb s nim mam dobre zkusenosti.
No vidis, o cem jsi jeste neslysel. To co jsem popsal je postup platny pro UK. A tam kazda vec, jejiz hodnota je vetsi nez £18 podleha platbe cla a DPH.
Google se tim netaji viz. https://www.google.com/…timates.html
No, telefonovat to bude…
Resp. existuje aplikace (APNDroid), která vypne datové připojení, takže máte jistotu, že se nikde nic nepřikonektí. Nicméně bez toho je ten telefon poloviční.
Takže pokud třeba v práci potřebujete data vypnout a jindy je budete mít zapnuté, je to hratelné. Pokud je plánujete mít vypnuté furt, pořídil bych si něco jiného.
u Vodafone 177,– – 750,– podle využití (http://www.vodafone.cz/…ripojeni.htm). A věřím, že i na Vysočině běží EDGE.
Data v ČR pro mě nemají smysl a v cizině, kde bych je bral, bych se nedoplatil, takže tam maximálně využiju nějaký free wifi hotspot. Ten APNDroid by to asi řešil, pokud to nevypne data nějak úplně, třeba MMS chodí nejčastěji přes GPRS. Stejně ale nevím, co mají všichni s tím inetem/polovičním mobilem. Já potřebuji tel s velkým displayem, OFFLINE auto navigaci, OFFLINE turistickou navigaci, nepotřebuji/nechci HW klávesnici a chci něco dostatečně sw otevřeného, abych měl prostor pro svoje úpravy. Co jiného byste si tedy pořídil?
APNDroid se dá nastavit aby MMSky nevypínal.
Výhoda dat je, že nemusíte neustále připojovat telefon k počítači, kvůli synchronizaci kalendáře, kontaktů apod. Mě tohle třeba stačí jako „killer featura“.
Další věc je, že většina aplikací je online, protože je to prostě jednodušší – a protože většina aplikací obsluhuje nějakou internetovou službu (twitter, fb, …)
Já bych si nic jiného nepořídil, otázka je, čemu říkáte „prostor pro svoje úpravy“. Jestli to znamená vytvořit si svojí aplikaci, tak to může být i Symbian nebo WinMo.
Nechci odesílat všechny kontakty na obchodní partnery na server Googlu. Synchonizuji s PC přes BT a nijak mě to neobtěžuje.
Twitter a FB a spol mě vůbec nezajímají, pokud nesedím před PC (kde je všechno 100× pohodlnější), mám k tomu nějaký důvod – jsem u zákazníka, řídím, jsem na horách – takže stejně nemám na brouzdání čas a náladu.
Prostor pro úpravy – ano, třeba i vlastní aplikace, na Symbian jsem si něco spáchal, ale zatím jen v Javě. Na Android toho bude brzo 100× více, nebudu muset programovat, jen si vyberu z X aplikací ;) – třeba chci řídit HTPC, abych nemusel mít v obyváku myš/klávesnici – ale to je jedno, prostě chci podporovat otevřená řešení. WinMo nepřipadá v úvahu.
Jenže firemní server není Google, tomu se člověk nemusí bát svěřit kontakty na zákazníky :)
Google to dělá špatně, uvádí telefon od začátku do konce závislý na připojení. Připojení je pochopitelně zásadní věcí například pro email :). Ale proč vázat na připojení navigaci, slovníky apod.? Vždyť to má jediný důsledek: když vyjedete z pokrytí signálem, tak nepoužijete slovník, a ani navigace vám už nenajde cestu, protože nebudete mít spojení. Navíc zrovna v USA je to s pokrytím VELMI mizerné. Ještě si někdo myslí, že je to celé dobrý nápad?
http://coverage.t-mobile.com/Default.aspx
Tak já mám navigaci Garmin s BT a telefon. Nevím jestli nechcete navigaci co telefonuje, než telefon co umí navigaci.
Google/HTC../iPhone jsou určeny pro manažery, kteří jdou na schůzku ve městě a potřebujou si před ní přečíst email na jakou adresu jdu a do jakého patra, najít kde jsem to sakra vylezl z metra atp. Po jednání odeslat přepis kolegům a jet na další schůzku nebo domů.
Proboha proč bych měl dvakrát CPU, paměť, display a paměťovou kartu? Bylo by to jako mít doma výkonný počítač, a k tomu zcela zbytečně ještě herní konzoli. PDA s navigací má všechno (a více) co má samostatná navigace. V autě mám profi držák na PDA, a do půjčených vozů mám přenosný držák na míru pro své PDA (oboje od Brodit). S PDA se bez problému naviguji na tisíce kilometrů dlouhých trasách, jsem zcela spokojený.
Manageři mají adresu schůzky v kalendáři, ne v emailu :). A zpravidla nejezdí na jednání metrem, protože jejich čas je příliš drahý, než aby ho trávili v hromadné dopravě (výjimkou je snad jen Londýn). Po skončení jednání neposílají zápis z PDA, protože ho pořizují na notebooku. Když už, tak posílají zápis z notebooku pomocí datového spojení přes PDA. Ale typicky pořizuje zápis ten, kdo meeting svolává, a pak ho rozesílá zúčastněným.
„Dostatečnou informační hodnotu měli textové komentáře některých z účastníků.“
…snad textoví komentářové, ne?
V nějakém diskusním fóru, kde člověk reprezentuje jen sám sebe, je to celkem jedno. Ve více či méně odborném článku by měl autor sakra vědět, jaké se kde píše i/y a proč, protože tím společnost lidí, kteří ten článek čtou, vyučuje. Nechceme lidi učit psát gramatické chyby, že ne?
Pane Štrauchu, psal jste někdy slohovou práci? Samozřejmě, že ano, minimálně už na základní škole se jich píší spousty. Tohle se opravdu nedá číst, protože je text složen převážně z krátkých jednoduchých vět. Informační hodnotu to možná má, ale styl psaní je na úrovni právě té základní školy, a to spíše prvního stupně.
Přečtěte si nějakou knihu, inspirujte se u profesionálů psaného projevu!
Bohužel to není o stylu, ale o respektování pravidel českého jazyka. Přitom u vás jde o setrvalý stav. Mr.Dan vám zcela správně doporučuje přečíst si nějakou knihu. Nejlépe hodně knih. A pokud ani to nepomůže… Má potom smysl dělat práci, kterou děláte špatně, a nejste schopen se v ní zlepšit? Kdybyste dělal kuchaře, a po roce nebyl schopný uvařit ani nepřipálená vajíčka se šunkou, asi by to byl důvod se vážně zamyslet nad svým výběrem profese.
Nechci vám brát nadšení (pokud ještě nějaké máte), ale fakta hovoří jasně.
.. to je to co dělá iPhone úspěšné.
Učeně se tomu říká třeba ekosystém – žádné zařízení dneska neexistuje ve vzduchoprázdnu. Nemá smysl uvést na trh zařízení této třídy bez toho aby zapadlo jako součástka do většího systému: u iPhone jsou to iTunes s prodejem aplikací a hudby, a web a e-mail. Navíc Mobile Me. Je jedno jestli měl někdo předtím jednu nebo dvě součástky systému, nebo i všechny, iPhone je přinesl všechny, solidně vyváženě namixované a propojené dohromady. A k tomu hardware i ergonomii ovládání na míru. Tohle dohromady byla revoluce.
Google se snaží o podobné. Ale je až druhý. A je otázka zda se dostatečne soustředí aby všechny tu komponenty namixoval v tom správném poměru.
Já mám třeba pochybnosti o „aktivních tapetách“: je to opravdnu něco co přidává hodnotu, a nebo to bude žrát baterky a rozptylovat – a tím zhoršovat ovladatelnost?
Rozhodne vas pocit nezdielam, presnost a hlavne citlivost je omnoho lepsia na mohom HTC Hero ako pri rezistivnom touchscreene. Pravda ak chcte vyfarbovat pixely tak bez stylusu sa neobidete. Nacrtok sa da ale spravit velmi dobre aj prstom, co sa tyka excelu tak na ten som zabudol uz na desktope, a Remote desktop (SSH :-) funguje velmi dobre.
ano, hlavne ten Excel je dolezity. Vsetci totiz namiesto vytiahnutia notebooku editujeme velke tabulky na malom displeji smart phonu ci PDA.
Vobec sa divim intenzivnym pouzivatelom Excelu, ze maju neraz 2× 22" LCD. Preco neupravuju tabulku radsej na smart phone? Blazni…
(prispevok mysleny ako silna ironia)
Mobilní Excel je pro řadu lidí důležitý. Malá obrazovka PDA je limitující i při prohlížení webu, čtení emailů, prohlížení mapy… Přesto se přískušné aplikace (včetně browseru) na PDA používají. Je to méně komfortní, ale zase mobilní.
Najde se prosím někdo, kdo by odpověděl na mou otázku?
Dokoupit se nechá doc2go (excell, word, powerpoint), pro prohlížeí je free verze. Jako nouzovka dobrý, reálně se toho v tom moc napsat nedá, přeci jen titěrný klávesy atd.. Nebo se rovnou připojit skrz rdp nebo vnc na nějaký běžící sčot s Ooo. A nebo jde použít vi případně nano. :o) Trochu mi totiž uniká reálný význam podobných aplikací. (maximálně jako ebook na cestu, já ale z takhle malýho displeje za hodinku šilhám) Mimochodem zkusil jsem si to nainstalovat a použil jsem to asi tolikrát jako metal detector :oD , tzn. hele co to umí, … a co dál s tím.
V telefonu? Psát něco ve Wordu? Na dotykovém displeji velikosti 3"? Za takovou efektivitu by mě asi šéf zabil. Větší význam bych spíš dával VOIP po WIFI případně RDP a SSH skrz VPN. Na androidu se mi podobné záležitosti rozchodit podařilo, u WM jsem pohořel. :o/ (trochu to tedy skřípalo, výdrž na WIFI je u G1 dost tragédie)