Marble vypadá zajímavě, ale pochybuji, že se uchytí, dokud nebude standardně v distribuci nebo neposkytne instalační skript. První věc na kterou narazíte je, že musíte mít subversion, což někteří nemají a neví, že se nejedná o balík svn, ale o balík subversion. Pak narazíte na to, že nemáte qt4, ale jen qt3. Když dáte vyhledat qt4, tak se vám zobrazí seznam asi třiceti balíků, který nainstalovat? Pak skončíte na příkazu ./buildqmake qmake, protože soubor buildqmake se z svn nestáhl nebo tam ani není. Nic jdu do práce, to fakt nemá cenu. Když vezmu, že např. GoogleEarth (ikdyž není open source je zdarma a umí více než Marble) nainstaluje i cvičená opice, pak nevím co si o Marble myslet (resp. o všech projektech, kde chybí instalátor - včetně mých). Přesto díky za informaci o projektu hned to hodím k nám na G Portál.
Prave. Chce to vsechny programy dostat do Debianu, tim se casem dostanou i do Ubuntu. To muze udelat kazdy, staci jit na mentors.debian.net. Pak taky asi do fedory/suse, ale to nevim jak.
A to predevsim proto, ze aby to vzali do Debianu, tak to musi mit automatickou instalaci (kompilaci) do deb balicku pomoci jednoho prikazu. Takze tak to mne, jako vyvojare, dokope to udelat poradne, aby se to instalovalo snadno.
Ja myslím že mnozí si pletou zdejší sklizeň s něčím "používejte tohle" nebo "tohle musíte zkusit". O tomhle to vůbec není. Většinou existují k uváděným programům lepší alternativy. V případě Marble je tu GoogleEarth, Gaia a další.
Ty programy co se zde uvádí jsou novinky (buď nová verze známého programu, nebo úplná novinka). Marble je evidentně ted druhý typ. Tj. je to upozorňení pro vývojáře, programátory: "hej, tenhle program je zajímavý, koukněte na něj." Prostě "release early, release often", dají vám nahlédnout do své kuchyně a případně vás zvou k spoluvývoji a možnosti ovlivnit vývoj produktu dříve než bude pozdě. Rozhodně to není nějaký user-friendly, hotový produkt. Podle QT4 bych to spíše viděl, že cílem je mít to uhlazené někdy na podzim, ale už teď máte možnost se na to podívat a případně to zakomponovat do své vlastní aplikace.
Pokial niekto pouziva spravcu software, tak mu je jedno ci je to svn alebo subversion, spravca nazov balika najde podla popisu. Qt4 detto - staci balik qt4 + zavislosti, o ktore sa spravca postara sam.
Pokial niekto pouziva "hackersku" distribuciu, ktora toto nevie, tak nech sa s tym dva dni hra - tak mu treba ;-)
co porad mate s tim ze neni balicek :) jednou ho nekdo udelat musi... instaluj sam, na takovy veci je dobry graft, stow, xstow atd...
jde nejak na linuxu udelat omezeny shell na kompilaci? napriklad na openbsd je nejaky pravidlo pro systrace, kde muzu kompilovat a pri zapisu mimo slozku nebo bindnuti portu to zavre warning!
V portage tree to primo neni, ale je to v jednom z mnoha overlay, konkretne sunrise. Doporucuji se podivat na http://overlays.gentoo.org/proj/sunrise a podle navodu na strance zprovoznit layman. Pak uz staci balik odmaskovat a nainstalovat.
port scan == port sken. Vysledky port scanu, detekce operacnich systemu, ... vzdyt je to naprosto OK, ten SW jsem take zkousel, ale nelibi se mi, neni nad textovy rezim =)
XFCE uz ma aj vlastny cdburn program... bolo to v aj tu v niektorej z predchadzajucich skliznich... tak sa mi zda, ze sa XFCE coskoro zmeni na novy KDE alebo GNOME, ale este stastie ze sa da stiahnut iba samostatny XFCE :)