CVS samozrejme zvlada binarne subory bez problemov, jediny problem na ktory poukazoval clovek v diskusii nad vami je ten, ze diff binarnych suborov je pre ludi necitatelny...
po iotop jsem zatoužil, ale pwatch vypadá jako příliš ranném stadiu, verze 0.0.1. Na suse 10.3 se mi podařilo skompilovat a spustit, ale zadne procesy neukazuje.
Zdravim,
stahnul jsem si deb z http://www.repositorios.pr.gov.br/debian/pool/main/i/iotop/ a v pohode jsem to nainstaloval na Ubuntu 8.4 32bit.
Na debian etch 64bit se mi to nainstalovat nepovedlo, nemam v jadre "I/O accounting support", takze na to budu muset pamatovat az budu nekdy kompilovat jadro.
Schod
Ti z vás, co si ještě pamatují bezdiskové stanice................
No, ti co je nepamatují, tak mají sklerózu nebo ještě neviděli rozumně navržený systém - nekolik (desítek) bezdiskových serverů a pracovních stanic bootujících z jednoho fileserveru s raidem. Centralizovaná správa, centralizovaná konfigurace, centralizované zálohování, úplná reinstalace celého systému o několika desítkách počítačů z jednoho DVD během jedné hodiny.... ;-) ... autor mne pobavil ...
"Ti z vás, co si ještě pamatují bezdiskové stanice..."
"No, ti co je nepamatují, tak mají sklerózu nebo ještě neviděli rozumně navržený systém"
To se musim pridat, tady je autor opravdu mimo, pokud si mysli, ze netbootum a NFS diskum uz odzvonilo. Netboot mame v interni siti a spusteni instalatoru debiana/ubuntu z tftp je super vec, dale tam mame memtest, RAMdiskovou PLD distribuci a samozrejme debian pres NFS.
"úplná reinstalace celého systému o několika desítkách počítačů z jednoho DVD během jedné hodiny."
Pro debian se to jmenuje FAI-Fully Automatic Installation a zvlada to fakt divy:)
Zdravim nedari sa mi nalogovat na to demo (netguard)a celkom rad by som si to vyskusal. Zaroven to nejde ani stiahnut. Ak niekto poznate "jednoducho" instalovatelny a spravovatelny (Web rozhranie) PC router tak sem s nim. Mam zopar starsich pocitacov a nieje problem tam dat aj disk ci viac ram. Najlepsie by bolo keby tam bol aj nejaky balickovaci system ako v OpenWRT pripadne nieco podobne. Tak aby sa tam dalo nalogovat cez web a nakonfigurovat mimo prikazovy riadok (konzolu).
Skús mOnOwall alebo pfsense.
M0n0wall je distribúcia vyslovene optimalizovaná pre malé platformy (soekris, warp, routerboard), ale bezi slusne aj na I386.
Pfsense je distribucia vychadzajuca z m0nOwall ale smeruje skôr na i386 platformu. Je to malé, rýchle, má to prídavné moduly (samba, shaping, vpn....). Má to logy, rrd grafy, komunitu.... S PIII/500MHZ/256MB RAM to bez problemov vie routovat 100MBitovú sieť s tisíckami spojení, piatimi vnútornými rozhraniami, 300GB dát za posledných 14 dní.... Vie to loadbalancing na wan strane medzi viacerími rozhraniami a veľa veľa iných vecí.
Je to založené na FreeBSD, ale nemyslím že by to bol problém. Dvojklik ako dvojklik....
Jak již bylo řečeno v této diskusi ipcop je hezká věc, téměř mi bezezbytku vyhovuje; podle toho co mám načtené nevypadá špatně http://www.efw.it/ a až nebude na Silvestra nic v TV, asi se vrhnu na http://routeros.cz/.
Lehce související, třeba někdo poradí:
hledám jednodouchou věc: transparentní proxy server (http), který by mi dělal statistiky podle IP v LAN (kdo, kdy, kam, jak často) a umožnil mi i sestavovat nějaké white/blacklisty pro skupiny IP z LAN. Jsem takové klikací tele, takže bych rád něco hotového s webgui, rozhodně si to nechci sestavovat sám (bo na to nemám čas). Existuje něco takového? (jistěže ano, třeba Astaro vypadá skvěle, ale kromě časových zdrojů mám omezené zdroje i finanční). Má někdo nějaký tip?