kolegu Hudce by urcite potesila moznost vytvorit si dalsi disk vmdk pomoci qemu-img, vygenerovat si vmx pres web (nebo treba ve vmx builderu pod win) a nainstalovat vmware tools do os v playeru.
viz
Zrovna vcera jsem cistou nahodou ve Slaxu zjistil, ze nepotrebuju licenci (ani plnou ani trial) do VMWare Workstation, abych mohl vytvaret a editovat virtualni stroje. Licence je asi vyzadovana pouze na spusteni stroje ve VMWare WKS. Z toho mi plyne, ze si muzu virtualni stroj vytvaret ve WKS a spoustet v Playeru (player se mi zda stejne rychlejsi). Akorat budu muset ozelet asi jenom VMWare Tools instalaci ve Windows (nebo ne?).
No, ale mam dojem ze nejde mit na jednom pocitaci vice vmware produktu (vmware player/workstation/server spolu navzajem koliduji, asi budou mit stejny jmena pro drivery ...)
Takze by se asi muselo nejak obejit i tohle .... ale to by slo treba tim, ze workstation si nainstaluju do virtualniho stroje ve kterem pak budu vytvaret dalsi virtualni stroje :o)
Ad wmware tools: nekde ve workstation je myslim iso image obsahujici instalaci vmware tools, takze staci si ten image primountit (nastavit ve .vmx) a je to :o)
Je taky k dispozici free beta vmware server. Kde se dají VM vytvářet i spouštět. Omezení, které jsem zatím objevil, je že víceprocesorová VM jede jen dočasně. Ostrá verze má snad být také volně k dispozici.
Chtěl bych ve škole mít linux, tak abych nemusel ni instalovat, ani bootovat, protoze potrebuju, na pokyn kantora co nejrychleji do windows...
WmWare Player mi připadá jako ideální řešení, až nato, že potřebuje k instalaci adminovský práva, nemůžete mi prosím někdo poradit, jak nainstalovat player jen pomoci kopirovani souboru?, tam bych pak spustil naký live CD, nebo iso (ve skole linux máme (debian), ale kdyz se ucime widle, nemuzu bejt v linuxu :) .
Vím, že např. ovladač virtuální sítovky, asi nepude (jestli nepujde virtualni procesor, to mi bude vadit vic :)
Neni pripadne neco jinyho, co by spustilo liveko, nebo iso v okne v oknach :)?
Mam v notebooku jeden disk rozdeleny na nekolik oddilu (na jednom widle, na ostatnich Linux). Nainstaloval jsem si do widli wmplayer, a pomoci VMXBuildera sem si vytvoril virtualni stroj, do kteryho sem pripojil disk, ze kteryho bezi widle (a je nanem i Linux),
pocital sem, ze se mi otevre vmware player a naskoci mi normalne lilo, a ja zacnu bootovat este jednou, ale pochopitelne ten linux,
hodilo to chybovou hlasku a nic to nedelalo,... nevite v cem je problem, pripadne, jak tuto vec zprovoznit?
Do notebooku muzu pochopitelne dat jenom jeden disk, takze jine reseni asi neni...
Nerad bych se mýlil, ale myslím, že v PC Worldu psaly, že vmware tools se instalují do "hostitelského počítače", v jistém smyslu, je to trochu nelogické, ale to by potom musely být vmware tools pro všechny OS, které hodláte provozovat ne?