Hlavní navigace

Nový Root a soutěž o ceny (3)

14. 1. 2005
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pokračujeme v představování nového Roota - z novinek si představíme nové tématické třídění informací a Hlídače obsahu a chybět nebude samozřejmě ani třetí (a opět těžší) kolo soutěže o zajímavé ceny.

Minulé kolo ukázalo jednu zajímavou věc – lidé používající Open Source jsou tak „zblblí“ (v pozitivním slova smyslu), že s komunitou sdílejí i řešení soutěžních úkolů :) Jsem zvědav, jestli toto pravidlo zafunguje i v posledním kole, které rozhodne o vítězích cen. Pokud vám toto sdílení informací vadí, doporučujeme nečíst diskusi pod článkem – zakazovat ji nebudeme.

Minule si někteří čtenáři rovněž stěžovali, že úkol byl příliš lehký, takže dnes opět trochu přitvrdíme. Nejprve ale pojďme na představení dalších novinek, které nový Root přinese.

Tématické třídění informací

Stávajících deset tématických rubrik se stane minulostí. Přichází zcela nový systém třídění informací, kdy je každý text (i zprávička) zatříděn do tolika oblastí, kolika se týká. Navíc se na informace můžete dívat z různých pohledů:

Pohled první – Sekce

Nabízí širší pohled podle zaměření textu – například Software, Vývoj, Server, Desktop, Bezpečnost a podobně. Sekcí je momentálně 12.

Pohled druhý – Rubrika

Upřesňuje téma textu – například Programovací jazyky, Webové servery, Firewally, Audio a podobně. Rubrik je momentálně téměř 60.

Pohled třetí – Nálepka

Nabízí pohled na téma napříč Sekcemi i Rubrikami – nálepkou může být například Firefox, Perl, Gimp, Linus Torvalds, Apple, kauza SCO a podobně. Nálepek je momentálně téměř 120.

Jak je vidět z výše řečeného, své téma si na Rootu najde opravdu každý, zvláště pokud ještě přidám informaci, že každá Sekce, Rubrika i Nálepka má svoji stránku (archiv), takže sledovat oblíbené téma je opravdu velmi snadné.

Hlídač

Pokud nechcete nebo nemůžete chodit na Roota každý den a přesto nechcete přijít o žádnou informaci z oboru, který vás zajímá, máme pro vás Hlídače. Jak již z názvu služby plyne, Hlídač pro vás sleduje vše, co se na Rootu „šustne“, a jakmile zaznamená novinku, o které jste chtěli vědět, pošle vám e-mail.

Hlídat si můžete nejen Sekce, Rubriky a Nálepky, ale i jednotlivé autory a dokonce i konkrétní slova a fráze! – chcete dostat info vždy, když se na Rootu objeví zmínka o Gentoo? Žádný problém.

Tak to by bylo pro dnešek z novinek vše a pojďme soutěžit.

Třetí kolo soutěže

Nejprve si opět připomeňme, o co soutěžíme:

1. cena

2. cena

3. cena

O vítězi rozhoduje rychlost – kdo pošle jako první celý screenshot nového Roota, stane se vítězem. Ze soutěže jsou pochopitelně vyřazeni všichni zaměstnanci a spolupracovníci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.


Partnerem soutěže je internetový obchod computer.cz

ICTS23

computer.cz


Třetí část soutěžního puzzle

Good luck :)

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.