Hlavní navigace

Oficiální mirror MySql v ČR

22. 9. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tisková zpráva k zřízení oficiálního mirroru MySQL v České Republice.

Kladno 22.9.1999
Společnost Lira zahájila dne 10.9.1999 oficiální mirror databázového softwaru MySql na adrese http://www.mys­ql.cz/. Zrcadlení probíhá na serveru sopik.cz, který je ve vlastnictví společnosti Lira, a který je připojen na páteřní síti společnosti InWay a.s. v České republice, čímž je zajištěna dobrá dostupnost z celé ČR.

MySql :
MySql je volně šiřitelný databázový software (klient/server) pro operační systémy Unix, OS/2 a Windows. Stále více se začíná aplikovat na internetové servery, kde s pomocí programovacího jazyka Perl nebo scriptovacího jazyka PHP tvoří dynamické WWW stránky.

O společnosti Lira :
Lira je společnost zabývající se komplexními dodávky hardwaru, softwaru a internetových služeb. Nabízí návrh a tvorbu informačních systémů pro Internet, zpracování databází, grafické návrhy www stránek, správu internetových serverů, dodávky PC a software. Nyní se velmi intenzivně zaměřuje na stále rostoucí e-komerci. Jako hlavní projekt serveru společnosti je internetový obchodní dům (IOD) Šopík.cz, který je na internetové adrese www.sopik.cz. IOD Šopik.cz je obchodní dům sdružující několik desítek prodávajících firem na Internetu.

Další vývoj e-komerce společností je uvolnění nové aplikace pro realizaci internetových obchodních domů pro český Internet.

Lira dále podporuje distribuci volně šiřitelného operačního systému Linux RedHat a Debian, který je možný získat na internetovém obchodním domě Šopik.cz.

Kontaktní adresa :
Lira
Litevská 2611
272 01 Kladno
Tel.: 0312 / 88 616
e-mail : info@lira-web.czinfo@sopik.cz

Byl pro vás článek přínosný?