Hlavní navigace

Petice za otevřené elektronické formáty a programy

Tisková zpráva

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) iniciuje v rámci své kampaně Zdarma a legálně Petici za otevřené elektronické formáty a programy.

Praha, Brno (14. května 2001) – České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) iniciuje v rámci své kampaně Zdarma a legálně Petici za otevřené elektronické formáty a programy, jejímž cílem je upozornit státní orgány na existenci otevřeného programového vybavení a nutnost používání otevřených formátů. Petice dále upozorňuje na rizika spojená s používáním programů s uzavřeným zdrojovým textem a proprietárních datových formátů.

Text petice je zveřejněn na webové stránce www.linux.cz/pe­tice společně s podpisovým archy, které je možné vytisknout z jednoho z podporovaných formátů (PDF, PostScript, DVI).Petici je možné podepsat na vytištěný podpisový arch nebo případně i elektronicky.

Našli jste v článku chybu?
22. 5. 2001 14:06
Alexandr Malusek (neregistrovaný)

Vas obchodni pristup chapu, ale nezamlouva se mi, se zcela pomijite to, ze v "informacni" spolecnosti se nebudou pouzivat papirove kopie dokumentu. Moznosti pocitacove kriminality tak radove vzrostou. Proto si myslim, ze budovani informacniho systemu by se mela venovat patricna pozornost jak z technickeho, pravniho, tak i teoretickeho (computer science) hlediska. Vyber informacniho systemu pro dalsi desetileti pouze na bazi konkurzu, kde se v uvahu vezmou jiz existujici reseni (pripadne vize fir…

22. 5. 2001 10:25
Lukas Gallina (neregistrovaný)

Znam docela dost nadnarodnich firem ktere jedou na IT reseni od MS, jsou spokojeny a maji docela velke zisky.