Hlavní navigace

Názory k článku Restart telekomunikací pomocí open source a budoucnost AI (Peering Days 2019)

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2019 1:19

  - -

  "Pokud bude stroj schopen zpracovat všechny informace jako člověk a bude na ně správně reagovat, bude velmi obtížné diskutovat o tom, zda má vědomí."
  "Jak ale definovat umělé vědomí? Většina odborníků se domnívá, že to nastane ve chvíli, kdy bude počítač schopen dělat všechny činnosti jako člověk a bude je dělat rychleji a efektivněji."

  O vědomí je těžké diskutovat zejména proto, že s vnějšími projevy jednotlivce nijak nesouvisí Týká se jedincova vnímání sebe sama.

  "Výkon počítačů ale stále roste, pokud bude vývoj pokračovat stejným tempem, v roce 2060 se ze 40 dnů učení Go stanou 4 sekundy. Počítač se z nuly stane nejlepším hráčem Go za čtyři sekundy! Představte si, co taková rychlost učení znamená pro ostatní obory lidské činnosti."
  Problém je přesně v tom, že se nám podobných výsledků v jiných oborech dosáhnout nedaří.

  "Steve Hawking řekl, že počítače převezmou řízení lidstva v průběhu následujícího století. Až se to stane, musíme si být jisti, že jejich cíle a hodnoty budou stejné jako naše. Naše hodnoty se ale velmi rychle mění, záleží například hodně na tom, koho se na ně budete ptát. Počítače budou muset udělat řadu morálních rozhodnutí, ve kterých ani my sami nemáme jasno. Naše hodnoty se navíc v čase mění podle nových informací a zkušeností. Super-inteligentní počítače se budou muset také učit a přizpůsobovat své hodnoty."

  Je třeba nejprve řešit problémy aktuální a až potom problémy hypotetické. Naprostá většina zla způsobených počítači je v současnosti důsledkem přímé činnosti lidí. Pokud cílení reklamy na základě zpráv není porušováním listovního tajemství, tak se to prostě bude dělat. Pokud nebude kontrola přijímání zaměstnanců, budou mladé slečny před mateřskou diskriminovány, a bude snaha používat k rozhodování i pololegálně získaná data.

 • 19. 3. 2019 17:47

  ITFUN

  Ahojte.
  Vždycky ma nadchne, keď nejaká veľká firma investuje značné prostriedky do AI. Predstavte si svet, keď AI bude schopné aj vyvíjať ďalší softvér. Predstavte si, že máte hordu drahých vývojárov/pro­gramátorov, ktorí pracujú dlhé mesiace/roky na nejakom projekte. A teraz si predstavte, že namiesto drahých vývojárov, máte AI, ktoré vám vyvinie softvér za niekoľko sekúnd. Predstavte si, že AI môžete naučiť programovať v samotnom assembleri! O koľko bude rýchlejší assembler oproti vyšším programovacím jazykom? AI dokáže vyvinúť softvér za niekoľko málo sekúnd, pre každú hardwarovú architektúru zvlášť. Čo by skutočne znamenalo AI pre dnešný IT svet? Podľa mňa 95% vývojárov a developerov by postupne dostali vyhadzov! 5% programátorov a vývojárov by boli tí najlepší z najlepších, ktorí by udržovali a kontrolovali samotné AI. Jedno viem, keď AI bude hotové a to tak,že bude schopné tvoriť ďaľší softvér, tak 95% programátorov a vývojárov sa stane prakticky zbytočnými. Čo myslíte, prečo Google tak vehementne tlačí AI, pretože sa chce zbaviť balastu a tým balastom sú tisíce drahých vývojárov a programátorov. AI svet zmení, a to značne.