Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ruby on Rails: Úvod od Whit - Vypadá to pěkně při modelu holých tabulek v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 11. 2005 9:06

  Whit (neregistrovaný)
  Vypadá to pěkně při modelu holých tabulek v DB. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti, zda mi např. scaffold generátor či další pomocné funkce mohou usnadnit život, když většinou načítám data z pohledů a ukládám je pomocí DB funkcí.
 • 11. 11. 2005 11:32

  KamK (neregistrovaný)
  ActiveRecord (ORM vrstva v RoR) zatím se moc na databázové vnitřní spracování neorientuje. Já sám nevím proč autor toho frameworku se vyjadřuje o databázovích funkcích (procedurách) a pohledech jako o něčem ďábelským. Děláme tady v jedné firmě aplikaci v RoR jenž používá PostgreSQL a naštěstí pohledy fungují. U funkcí, resp. uložených procedur je to složitější, protože objekt mapovaný na relaci, což je v tomto případě výsledek procedury, nemá jak zjistit dopředu jaká je struktura výsledku a taky nemůže být uložen, musí být read-only. Ale možná časem ActiveRecord nebo ActiveSchema bude mít podporu pro volání DB procedur při operacích nad O/R objektem.
 • 11. 11. 2005 13:43

  Whit (neregistrovaný)
  To by bylo prima. Ted s tím trochu experimentuju - zdroje informací jsem našel na wiki RoR. Problémy jsem trochu měl s používáním plurálu a PK - mám většinou tabulku users, PK id_user, takže pokud si nechci zvykat na jinou strukturu db, je třeba toho dost upravit.