Je fajn se dočíst, že distribuce, na které jsem zkompiloval své první jádro a rozhýbal USB v kernelu, který to údajně neměl umět, stále prospívá a má se dobře.
Přeji Slackware dalších 25 a více let. Jen doufám, že až Patrick Volkerding půjde do důchodu a opustí správcovství této distribuce, zůstane Slack stále bez systemd a pojede si tu svou tvrdohlavou jednoduchost dál :-)
Good luck
Bohužel, naprostá většina "změn" znamená jen přeházení ovládacích prvků (většinou s horší výslednou ergonomií) a zmizení některých funkcí. Exemplárním případem je nová verze Geditu, která má výrazně horší ovládání (ve starší byly některé funkce dostupné přímo ze záhlaví, nyní /mimo ukládání souboru/ jen z menu a submenu), zmizely některé užitečné funkce (undo, záměna velkých a malých písmen, ukládání neúplných souborů - když narazí na znak nekompatibilní s nastaveným kódováním, a snad i některé další). Navíc se nedá okno programu přehazovat z plochy na plochu pomocí menu ze své horní lišty, ale jen z lišty pod plochou.
Budete se možná divit, ale opravdu existují lidé, kteří na počítači pracují a takovéto nesmysly je jen zdržují a komplikují jim život.
Slacku se to týká tak, ze jsa přihlášen do mailing-listu dostanu info o security- updatech. No a ty si stáhnu z adresáře s updaty. Záleží na náboženství toho kterého admina jakým způsobem k tomu přistoupí. Existuje několik balickovacich nastroju, třeba slackpkg, a vlastni kreativitě se meze nekladou. Třeba si postav server s kopii slack ftp serveru a z něho updatuj centrálně všechny stroje co mas na starost. Dobře nascriptovane to pracuje samo a posila to maily co se kde provedlo :-). Lepší než M$.
Mam dotaz: jak je to prosim s aktualnosti balicku ve slacku? myslim security updates? nechci nejnovejsi verze jako maji vysavace internetu Fedora a Bubuntu......zda existuji tooly na updaty ? Kdysi kdyz jsem zacinal byl ve slacku tusim swaret.....jak je to nyni? Jinak slack byla moje prvni distribuce hned po suse...ve slacku kdyz jsem neco kompilil tak to fungovlo :) slack a Patrick maji muj respekt.......jedu aktualne centos...ale verze 7 se mi uz prestava libit :) diky za clanek, ktery me nadchnul nostalgii...a mozna ho jeste na nejaky router fouknu....diky :)
Namiesto swaretu sú k dispozící SBOPKG, alebo ešte SBOTOOLS. Začal som používať sobpkg a bol som spokojný, ale keď som skúsil sbotools, ktoré spravuje automaticky aj závislosti, tak som bol spokojný úplne. A nejedná sa o inštaláciu predkompilovaných balíkov, ale o install zo zdrojákov.
Co se týče security updates, tak ty vycházejí velmi rychle po zveřejnění patchů. Na stabilním release Slacku dostaneš především security updaty namísto nejnovějších verzí za každou cenu (s výjimkami u pár balíků), nové verze a balíky spíš ne (jen když jsou nutné jako např. závislosti). Třeba Firefox je tam defaultně v ESR verzi.
Na updaty se už dost dlouho používá slackpkg, takže swaret není potřeba. Ale pokud nechceš, tak tě to nikdo nenutí používat a {install,upgrade,remove}pkg stále fungují.
http://docs.slackware.com/slackware:slackpkg
Upgrady mezi releasy (nebo mezi stable a current) jdou přes slackpkg krásně a už to ani není tak dobrodružné jako v dobách swaretu/ručního update podle oficiálního návodu a naprosto nudně to prostě funguje :-)
A pokud chceš balíky od komunity, tak se dají přidat přes slackpkg+
http://sourceforge.net/projects/slackpkgplus
A instalují se standardně přes slackpkg.
Jsem rád že stále Slackware pokračuje, byla to moje první distribuce, kde jsem opravdu věděl "kde jaký soubor je a proč" a doteď mám nálepku "slackware powered" na starém notebooku. Po verzi myslím 12 nebo 13 ho u mě vystřídalo Gentoo a pak s úbytkem času Debian který mi zůstal dodnes, ale pokud vyjde slack 15 určitě jej zase nekde zkusím:) Doufám že návrat do starých časů bude příjemným zážitkem.