Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 11. 2010)

10. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si přidáme pár funkcí na desktopu, změříme rychlost stahování, ukážeme si jak na prezentace a také tady mám novinky v plánovacím softwaru. Přidám malou knihovnu na ovládání klávesnice. Pochopitelně nemůže chybět ani blbinka.

Nautilus Flickr Uploader

Dnes začneme jednoduchým rozšířením desktopového prostředí. Popisovat co dělá Nautilus Flickr Uploader , je asi zbytečné – název aplikace prozradí vše. Stačí označit fotky, které chcete uploadovat a vybrat akci z kontextového menu. Nautilus Flickr Uploader využívá Flickr API, přímo certifikovaný Flickerem ale není. Uživatele Fedory a Debianu/Ubuntu asi potěší předpřipravené balíčky. Ostatní si budou muset vystačit s GIT repem a instalací ze zdrojů. Dodám jen, že toto rozšíření je napsané v Perlu. Můžete se zapojit do překladu přes projekt transifex.

www.usebox.net/jjm/nau­tilus-flickr-uploader/, 0.8, GPLv3

Speedometer

Speedometer je grafický nástroj pro měření propustnosti síťového rozhraní a také rychlosti růstu souboru na disku. To využijete, stahujete-li soubor nástrojem, který nepočítá čas dokončení. Speedometer je velice jednoduše konfigurovatelný parametry při startu. Na domovské stránce projektu najdete příklady, co všechno lze sledovat. Implementační jazyk je zde Python.

excess.org/spe­edometer/, 2.7, LGPL

Python-keyboardleds

Python-keyboardleds je knihovna pro ovládání LED-ek na klávesnici (scroll lock, caps lock, num lock). Podporuje i Python verze 3.

jwilk.net/sof­tware/python-keyboardleds, 0.3, MIT-X

JessyInk

JessyInk je JavaScriptový kód, který lze vložit do SVG výstupu z programu InkScape. Každá vrstva obrázku pak bude prezentována jako jeden slide v prezentaci. V aktuální verzi JessyInk umí přechody mezi slidy, přechodové efekty, index a automatické texty jako číslo slidu, nadpisy a celkovou délku prezentace.

code.google.com/p/jes­syink/, 1.5.5, GPLv3

TaskCoach

Minulý týden vyšla 2. opravná verze programu Task Coach – asi nepropracovanějšího správce úkolu ve světě svobodného softwaru. Novým čtenářům připomínám, že už jsme o něm na Rootu psali. Verze 1.2 přinesla možnost vytvoření závislosti úkolů, kdy dokud nejsou splněny prerekvizity, není daný úkol zobrazen. Verze 1.2.1 a 1.2.2 opravují drobné bugy. Detaily najdete v changelogu.

skoleni


www.taskcoach­.org, 1.2.2, GPLv3

Blbinka

Jak vzniká ta nejlepší distribuce?

Autor článku

David Kovalský pracuje na pozici Technical Lead pro firmu Red Hat. Tam se zabývá oblastí Quality Assurance. Pro Root.cz píše články o novinkách ve světě svobodného softwaru.