Hlavní navigace

Názor k článku Softwarová sklizeň (13. 1. 2021) od anonym - No, s tímto, co píšete, více-méně souhlasím. Netvrdím,...

 • 14. 1. 2021 13:37

  bez přezdívky

  No, s tímto, co píšete, více-méně souhlasím. Netvrdím, že by se f2p nebo lootboxy měly kompletně zakázat, ale třeba váš návrh na PEGI18 je IMHO dostačující kompromis.

  Je to hlavně zodpovědnost rodičů, že dovolí dětem gamblit.

  To je pravda a i proto souhlasím s tím řešením přes PEGI18. Byť, přiznejme si to, spousty rodičů to neřeší, ale to už je zase úplně jiná diskuze.

  Myslím, že lootboxové mechaniky začnou postupně mizet organickou cestou, protože společnost začne být touto mechanikou unavena. Už nyní obrovské procento hráčů touto mechanikou pohrdá a raději zaplatí jasně danou cenu za jasně daný produkt.

  Taky si to přeji, sám se řadím do té skupiny, co popisujete, ale popravdě, pochybuji. Myslím si, že můžeme hráče rozdělit do dvou skupin, řekněme „příležitostní“ a „vážnější“ a subjektivně (nedělal/nestudoval jsem žádný formální výzkum na toto téma) mi přijde, že ti, co nesnáší f2p/lootboxy jsou většinou ti „vážnější hráči“. (Což, mimochodem, nějak nepostřehl Blizzard, když onehdá na Blizzconu této skupině s velkou pompou představili mobilní Diablo. Fakt netuším, co si mysleli, že se stane, ale přišlo mi to hodně vtipné.)

  Takže si spíš myslím, že tyto mechaniky přežijí. Možná se nějak transformují, možná se změní jejich podíl, ale IMHO nezmizí.