Já nějak nepochopil ten Puter ani z popisu na Githubu.
Co to tedy je? Je to desktopové prostředí kam se mohu připojit z jiného stroje přes webový prohlížeč a zapnout si tam své nainstalované aplikace - náhrada nativního GNOME?
Nebo je to pouze ve stylu administračního prostředí NASů Synology kde prostředí má své "aplikace" pevně zadrátované?
13. 3. 2024, 15:01 editováno autorem komentáře
Vzhledem k tomu, že se Puter vyvíjí (podle logu) už celé dva týdny, nepoužíval bych přítomný čas „je“, ale spíš budoucí „bude“, nebo dokonce spíš podmiňovací způsob.
Podle mne je to „desktop environment“, tedy prostředí, které řeší okénka, nabídku aplikací, spuštěné aplikace, notifikace apod. A možná nějaké aplikace zabudované v systému. Tj. „náhrada“ desktopu Gnome, KDE, Windows, MacOS. Aplikacemi si to ale podle mne musíte naplnit sám.