Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (14. 8. 2019)

14. 8. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme psát v terminálovém textovém editoru, pokusíme se rozchodit ne-nativní hry pomocí vrstev kompatibility, psát poznámky ve vimu a nakonec odešleme pár e-mailů.

mle

Terminálový editor pro vytváření a úpravu poznámek nebo psaní zdrojového kódu. Nabízí plnou podporu UTF-8, poradí si se zvýrazněním syntaxe, dokáže vyhodnocovat regulární výrazy pro vyhledávání a nahrazování textu, využívá také projekty třetích stran pro zpříjemnění práce a rozšíření vlastností (ctags, less, fzf, tree, grep, perl). Vlastní nápady lze do editoru integrovat pomocí Lua skriptů.

https://github.com/adsr/mle, 1.3

GameHub

GameHub umožňuje procházet, stahovat, instalovat a spouštět hry z podporovaných zdrojů, jako je Steam, GOG, Humble Bundle nebo Humble Trove. Do unifikované knihovny lze přidat i lokálně nainstalované hry. Program dokáže pracovat s nativními hrami i ne-nativními – pro ty je třeba využít jednu z vrstev kompatibility – Wine / Proton, DOSBox, RetroArch nebo ScummVM. Nabízí se také varianta použití vlastních emulátorů či podpora WineWrap.

https://github.com/tkashkin/GameHub, 0.14.2–1

vim-pad

Pro zapisování poznámek ve vim můžete vyzkoušet plugin vim-pad (ač nějakou dobu netknutý), který na celou věc nahlíží podobně jako aplikace Notational Velocity. Umožňuje provádět základní operace, ať je to mazání, archivace, přesouvání, vyhledávání nebo řazení. vim-pad lze používat také ve společenství ostatních pluginů typu VimOutliner nebo quicktask.

https://github.com/fmoralesc/vim-pad, 1.2

mailsend-go

mailsend-go je nástroj pro posílání e-mailů přes protokol SMTP. Pomocí sady příkazů lze sestavit tělo zprávy, nastavit adresy pro skrytou kopii, připojit několik příloh a odeslat e-mail vybraným příjemcům. Je schopen zobrazit informace o SMTP serveru, verifikovat certifikát nebo zapsat log do souboru. K dispozici je podpora ESMTP autentizace, dále StartTLS a SSL.

Tip do článku - TOP100

https://github.com/muquit/mailsend-go, 1.0.5

Blbinka

Časy, kdy se mládež budila z noční můry tak maximálně uprostřed zkouškového období, jsou nenávratně pryč.

Autor článku