Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (15. 8. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na přizpůsobitelnou virtuální klávesnici, vyzkoušíme nástroj pro testování webových stránek, vytvoříme spustitelný soubor z python skriptů a nakonec si ověříme integritu souboru.
Jiří Sluka
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ucvk

Celým názvem Unicode Virtual Keyboard je virtuální klávesnice postavená na JavaFX, se kterou můžete procházet znaky dle kategorií, vyhledávat znaky na základě jejich názvu, přidávat a mazat znaky, přistupovat k často používaným a oblíbeným znakům rychleji, kopírovat je do schránky či vkládat do jiných aplikací. V okně je zobrazen i přehled nedávno použitých kláves (znaků).

ycnmhd.github.io/ucvk/, 0.1.7.4

The Pappy Proxy

The Pappy Proxy nabízí způsob, jak testovat webové stránky citelně jednodušším způsobem. Klikací GUI budete hledat marně, vše je přístupné z prostředí příkazové řádky. Nástroj zahrnuje workflow pro manuální testování – mapování stránek či vyhledávání zajímavých požadavků (např. POST requesty bez CSFR hlavičky). Pro automatizaci úkonů podporuje makra.

www.pappyproxy.com/, 0.3.1

bbfreeze

Nástroj pro vytvoření spustitelného souboru ze skriptů v Pythonu. Zakládá si na obdobné myšlence, jako jiné projekty typu py2exe (Windows), py2app (OS X), PyInstaller a cx_Freeze. Využívá balíčku modulegraph, který napomáhá k zahrnutí potřebných knihoven. Program může být spuštěn na unixových operačních systémech i ve Windows.

github.com/schmir/bbfreeze, 1.1.3

Free Hash Checker

Jednoduchý, ale multiplatformní pomocník pro kontrolu integrity souboru. Dokáže spočítat digitální otisk souboru jedním z trojice algoritmů (MD5, SHA256, SHA512). Kliknutím umí zobrazený řetězec zkopírovat do clipboardu. K dispozici jsou samostatné verze pro Linux a Windows.

Root linux

sourceforge.net/projects/free-hash-checker/, 2.0

Blbinka

Zdejší kinematografie konečně pochopila, jak se po letech prodat i ve světě. Tentokrát asi bez Oscara, ale to přežijeme.