Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (15. 8. 2018)

15. 8. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na přizpůsobitelnou virtuální klávesnici, vyzkoušíme nástroj pro testování webových stránek, vytvoříme spustitelný soubor z python skriptů a nakonec si ověříme integritu souboru.

ucvk

Celým názvem Unicode Virtual Keyboard je virtuální klávesnice postavená na JavaFX, se kterou můžete procházet znaky dle kategorií, vyhledávat znaky na základě jejich názvu, přidávat a mazat znaky, přistupovat k často používaným a oblíbeným znakům rychleji, kopírovat je do schránky či vkládat do jiných aplikací. V okně je zobrazen i přehled nedávno použitých kláves (znaků).

ycnmhd.github.io/ucvk/, 0.1.7.4

The Pappy Proxy

The Pappy Proxy nabízí způsob, jak testovat webové stránky citelně jednodušším způsobem. Klikací GUI budete hledat marně, vše je přístupné z prostředí příkazové řádky. Nástroj zahrnuje workflow pro manuální testování – mapování stránek či vyhledávání zajímavých požadavků (např. POST requesty bez CSFR hlavičky). Pro automatizaci úkonů podporuje makra.

www.pappyproxy.com/, 0.3.1

bbfreeze

Nástroj pro vytvoření spustitelného souboru ze skriptů v Pythonu. Zakládá si na obdobné myšlence, jako jiné projekty typu py2exe (Windows), py2app (OS X), PyInstaller a cx_Freeze. Využívá balíčku modulegraph, který napomáhá k zahrnutí potřebných knihoven. Program může být spuštěn na unixových operačních systémech i ve Windows.

github.com/schmir/bbfreeze, 1.1.3

Free Hash Checker

Jednoduchý, ale multiplatformní pomocník pro kontrolu integrity souboru. Dokáže spočítat digitální otisk souboru jedním z trojice algoritmů (MD5, SHA256, SHA512). Kliknutím umí zobrazený řetězec zkopírovat do clipboardu. K dispozici jsou samostatné verze pro Linux a Windows.

skoleni

sourceforge.net/projects/free-hash-checker/, 2.0

Blbinka

Zdejší kinematografie konečně pochopila, jak se po letech prodat i ve světě. Tentokrát asi bez Oscara, ale to přežijeme.

Autor článku