Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (16. 4. 2014)

Jakub Zelenka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni nainstalujeme na flash disk několik operačních systémů, posuneme se dál v cestování vesmírem, změříme kvalitu našeho spánku a poslechneme si hudbu na zajímavém hudebním přehrávači. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

MultiBootUSB

Pomocí MultiBootUSB můžete na USB flash disk nebo externí disk nainstalovat více operačních systémů najednou. Program vás stručně provede všemi potřebnými kroky a ty nejtěžší úkony udělá za vás. MultiBootUSB je multiplatformní. Živý flash disk tak můžete vytvářet jak v Linuxu, tak i ve Windows.

Softwarová sklizeň (16. 4. 2014) - obrázky k článku.
Zdroj: multibootusb.org

multibootusb.org, 7.0.0

FTLEditor

Pamatujete si ještě na úžasnou hru FTL (Faster Than Light)? Hra je velmi obtížná a odemknout si všechny lodě může být pro obyčejného hráče téměř nemožné. FTLEditor vám umožní editovat herní profil a povolit všechna potřebná vylepšení i lodě.

Softwarová sklizeň (16. 4. 2014) - obrázky k článku.

github.com/Vhati/ftl-profile-editor, 0.21

SleepHead

I na poli open-source softwaru mohou vznikat kvalitní úzce specializované programy. SleepHead je určený doktorům, kteří měří kvalitu spánku svých pacientů. K využití SleepHead budete proto bohužel potřebovat specializovaný hardware.

Softwarová sklizeň (16. 4. 2014) - obrázky k článku.
Zdroj: sleepyhead.sourceforge.net

sourceforge.net/apps/medi­awiki/sleepyhead, 0.9.3

Madame Miam-Miam's Music Player

Kvalitních audiopřehrávačů není nikdo dost. Název Madame Miam-Miam's Music Player zní možná děsivě. Se samotnými funkcemi to ale tak hrozné není. Uživatelské prostředí je snadno modifikovatelné a vzdušné. Navíc nebudete mít problém s přehráním žádných zásadních formátů. Madame Miam-Miam's Music Player je stále v pokročilé fázi vývoje. I tak už je více než použitelný.

Softwarová sklizeň (16. 4. 2014) - obrázky k článku.
Zdroj: mbach.github.io

mbach.github.io/Madame-Miam-Miam-Music-Player, 0.6.0

Blbinka

Čtrnáctiletá dívka zjistila, že sranda na Twitteru může přijít hodně draho.