Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (18. 4. 2018)

18. 4. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro testování API, povíme si o projektu pro tvorbu linuxových systémů pro vestavěná zařízení, naladíme si digitální televizi a zahrajeme si na virtuální piano.

GetIt

Hlavním úkolem tohoto programu je podle jeho tvůrců usnadnit život všem, kteří musí otestovat API nebo používat API od někoho jiného. Aplikace tento test provádí zasláním HTTP dotazu. Můžete na webserver zaslat několik dotazů naráz, můžete i poslat POST data, data z formulářů, přidat do dotazu cookies nebo hlavičky. V odpovědi pak GetIt automaticky zvýrazní syntaxe pro lepší přehled.

getit.bartkessels.net, 4.0.9

Yocto project

Projekt Linux Foundation zaměřený na spolupráci mezi vývojáři, který jim má pomoci sestavit linuxový systém na míru pro vestavěná zařízení a internet věcí. Nabízí pro tento účel sadu flexibilních nástrojů a taky prostor pro sdílení technologií, softwarových řešení, konfigurací a zkušenosti mezi vývojáři.Tento projekt běží už od roku 2011 a spolupracuje na něm řada organizací včetně několika velkých firem.

www.yoctoproject.org, 2.4.2

Gtv-Dvb

Mediální přehrávač a přijímač digitálního televizního vysílání (DVB-T2/S2/C, ATSC a DTMB). Jakožto mediální přehrávač nabízí základní funkce jako přehrávání souborů, celých složek a nebo vytváření playlistů. Co se týká příjmu digitálního televizního vysílání, umí jak najít kanály manuálně nebo načíst z konfiguračního souboru. Pro chod svého grafického rozhraní používá program knihovny Gtk 3 a na přehrávání videa Gstreamer 1.0.

stpr72.wixsite.com/gtv-dvb, 2.1

Virtual MIDI Piano Keyboard

Generátor a přijímač MIDI (Musical Instrument Digital Interface) událostí. Sám o sobě žádný zvuk vyprodukovat neumí, poslouží však pro řízení MIDI syntezátoru ať už hardwarového nebo softwarového, vnitřního nebo externího. Zvuky z něj můžete vyloudit klávesnicí nebo myší a mimo to dokáže zobrazit, který tón je momentálně přehráván jiným nástrojem nebo MIDI přehrávačem.

CS24_early

sourceforge.net/p/vmpk/co­de/HEAD/tree/trunk/desktop, 0­.7.0

Blbinka

Existují jednoduché nástroje, které mají více užitečných funkcí. Pokud ale hledáte ten nejsložitější nástroj s jednou jedinou zbytečnou funkcí, tak toto bude asi žhavý kandidát.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.