Vážně je clementine nejlepší? Ono je to imho spíš o vkusu.
Já v poslední době nedám dopustit na QMMP (v bezskinovém módu). Ovládání přes LIRC (a z androidu pře KDEconnect) umí, je to rychlé, přehledné, ještě mi to nespadlo, zatím si to poradilo se všemi mými playlisty, maká to nad alsou, pulseaudiem a tuším i jakcem...
doporučuji zkusit.
Když vidím vzhled i použitý font v GUI jako z minulého století, tak mne napadá, zda nebude mít stejný problém jako dvojková řada Winampu. Dokáže ten přehrávač zobrazit správné názvy písniček, alb, interpretů, pokud bude pro zobrazení potřeba i jiné znaky než ty z latinky? Třeba kanži nebo jen azbuka?
neznam, nemam, ale azbuku zvlada, mozna to bude i tim ze autor je Rus ;)
https://ru.wikipedia.org/wiki/QMMP
http://qmmp.ylsoftware.com/index.php
tak sem si rikal ze to zkusim, vypada jak kombinace Audacious a Clementine, ale jakozto Xfce uzivatel nevitam Qt rozhrani, to ze vypada divne(screenshoty) je jedna vec, horsi je to ze i kdyz autor ma PPA pro *buntu, tak pro 14.04 ma starou verzi, novou ma jen pro 16.04, protoze nejspis zavislost na nove verzi Qt...
pritom Clementine (GTK) mam pro 14.04 z PPA par dni od uvedeni bez problemu, zrovna se mi aktualizuje na 1.3.1 ktera vysla vcera...
dik, ten znam a pred lety ho pouzival(potom co skoncil Amarok 1.x), pak mi ale prestal v necem (uz nevim cem) vyhovovat a presel na Celementine kde sem spokojen se vsim az na
1. Nelze ukladat na lokal stream (autor nechce implementovat, protoze to vadi vetsine poskytovatelum radii co ma prednastavene)...
2. nelze zkopirovat link u radio streamu(issue otevrena rok, fork ma patch na reseni, ale autor asi ze stejneho duvodu jako 1 odolava)
kazdopadne pro zajimavost/nostalgii posledni Exaile zkusim :)
kdyz potrebujes WinAmp zpusob ovladani i vzhled, tak Audacious + http://gnome-look.org/content/show.php/Winamp+Classic+skin+for+Audacious?content=135799
Tak, tak, zlatý dobrý audacious
http://audacious-media-player.org/
samozřejmě s View / Interface / Winamp Classic interface
Dalším uchazečem o jedno z prvních míst mezi přehrávači hudby, který chce navázat na klasiku je Sayonara Player - http://sayonara-player.com/index.php
Souhlas. Navíc jako jeden z mála sw nejen na Linuxu funguje opravdu jako přehrávač, což znamená, že hudbu můžete rovnou přehrávat a ne ji dávat do nějakých přiblblých knihoven nebo databází a když nemá vyplněné id3 tagy, tak ji ani nepřehrajete. xD
DeaDBeef je takovou unixovou podporou geniálního windowsího přehrávače Foobar 2000 (který jde bez problémů přes Wine provozovat i na Linux).
Já současně používám Lollipop https://gnumdk.github.io/lollypop-web/ a sem tam si pustím Clementaine ale jen proto, že jde ovládat přes telefon.
Asi mám jiné priority, ale v první řadě mě zajímalo, jestli přehrávač umí crossfade a následně aby mi sedlo uživatelské rozhraní. Taky aby mi to neinstalovalo stovky balíčků navíc (používám gnome a kde přehrávače jsem nechtěl). Skončil jsem u zmíněného Guayadeque.
A on nekdo svepravnej pouziva na nazvy souboru neco jinyho nez ascii? On nekoho zajima nazev pisnicky? Nebo nejakej pitomej obrazek? Lidi jako ty sou pricinou toho, proc tu mame stovky MB srackojdniho SW, kterej dela vsechno mozny, ale tu muziku prehrat neumi.
A podle čeho si vybíráte jakou si pouštíte hudbu? Napíšete si na nějaký papírek vedle počítače přesnou velikost oblíbené mp3-ky a pak si ji podle toho pustíte?
Proč bych u hudebních souborů nemohl použít skutečný název té písničky. Opravdu se mně nechce přejmenovávat každou mp3ku, kterou si stáhnu. Žijeme proboha v roce 2016. Dnes by si měli poradit s utf-8 už i Widle.
Protože třeba alespoň já si lépe zapamatuji album,podle coveru než podle názvu.
Vyberu si folder a ten si dam prehrat ... a pouzivam vyhradne prehravace, ktery zalezou kamsi do pozadi a nevopruzujou.
Vsechny nonascii znaky pak peclive likviduju z naprosto vseho, z mnoha ruznych dobrych duvodu.
Specielne ve widlich je dikaritika na disku naprosto tristni, protoze pouzivaj troje ruzny kodovani, podle toho z jaky strany se tam leze. Takze se ti velmi snadno prihodi, ze soubor s nejakym uberznakem v nazvu ulozis, ale tim si skoncil, protoze ho neprectes ani nesmazes a ani neprejmenujes ...teda pokud si nenabootujes tuxe, kterej to prevazne bez kecu udela.
O ty vymozenosti, ze widle (jeste furt) neumej delsi nez 260 znakovy cesty, coz ti z nejakyho duvodu sdelej az v okamizku, kdyz uz neco takovyho na disku mas, ani nemluve.
Opakuji to poněkolikáté. Nesnažím se najít „krutě vtipnou“ záležitost, ale radši ji použiji jako tip.
FirebirdSQL 3.0 jsem otestovat zatím nemohl, ale dojde na něj, protože jej ve firmě používáme (ale až po nějaké setinkové verzi, nemám rád bleeding edge). Podle changelogu jsou změny dost pecka, paradoxně k umístění v článku, je FbSQL tou nejlepší novinkou, kterou jsem potkal.
BTW: Kdo mě zná, tak ví, že Clementine vyzdvihuji už hodně let. Exaile jsem také používal, ale mrzelo mě, že nescrobloval ze streamovaných rádií :-).
Nemam rady tyhle hudebni prehravace, ktere hudbu tridi podle metatagu.
Stejne vetsina hudby co mam nema metatagy vyplnene nebo je ma vyplnene nekonzistentne a kdyz ji prehravac zacne tridit, vznikne totalni chaos (interpret "Queen", "The Queen", zanr "rock", "pop rock" apod. )
Mam hudbu po adresarich a to je nejlepsi klic.
Také mám hudbu po adresářích. A zatím marně hledám něco jako je 1by1 - free MP3 and multiformat audio directory player (sice vím že běží pod wine, ale to nějak nepovažuji za to pravé...).
Lehký update - vybičoval jsem se k hledání a našel jsem https://github.com/jendrikseipp/pogo - uvidím jak po pár dnech používání, třeba nahradí mou současnou kombinaci (filemanager + audacious).
Však jsem napsal, že wine nerad, raději nativně a s co nejmenšími nároky na prostředky. Jinak covery nepotřebuji. Co chci je vyhledat podle názvu souboru nebo adresáře a následně na pozadí nechat celý adresář přehrát, při novém startu přehrávače nastartuje a pokračuje tam, kde jsem přestal. A ocením i to, že když dojede na konec playlistu tak prostě vezme další adresář a pokračuje.
Muzika mi hraje v 99% na pozadí a nemám potřebu koukat na obal alba, ani na tagy (ve kterých mám bordel - to uznávám). Chci muziku poslouchat, ne se v ní přehrabovat.
Ale jiní lidé samozřejmě mohou mít jiné potřeby, kvalitněji otagovanou sbírku, lepší sluchátka atd.
Jasně, proto používám zásadně ascii transcripci (většinou postačuje aplikovat Detox - cleans up filenames), to už je zase o metodice jakou používáte.
Pokud používáte diakritiku (čínštinu, arabštinu, azbuku...), pak takový postup určitě nebude pro vás.
Nejotravnější je tato kůůůl móda u přehrávačů pro vychytralé matlafouny.
Dlouho jsem hledal, než jsem nejdříve našel MortPlayer a nakonec skončil u Music Folder Playeru...
S Clementine souhlasim, me osobne naprosto vyhovuje. Typicky si drzim nekolik playlistu, ktery stridam podle toho, na co mam zrovna chut.
Mam docela alergii na prehravace s "play queue", ktera zere prehrany veci.
Potesi drobny vychytavky jako moodbar, moznost preskakovani atd, zadny streamovani ale nepouzivam. Vyhledavani v knihovne funguje vyborne, ale v pripade potreby je tam i normalni prochazeni slozek.
Jediny co me obcas vadi - nepodarilo se me zamezit moznost v playlistu editovat tagy. Obcas otravny, kdyz chce clovek nakliknou uz oznacenej track, ale ma focus jinde (vyhledavaci pole, ...), coz zacne tu editaci. Nevite nekdo, jestli tohle vubec de zmenit?
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.