Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (23. 5. 2018)

23. 5. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na linuxovou alternativu utility CPU-Z, vyzkoušíme RSS čtečku, poohlédneme se za jednoduchým SQL klientem a seznámíme se s pomocníkem pro připomínání přestávek.

CPU-X

Linuxová open-source alternativa utility CPU-Z, pomocí které můžete procházet informace o procesoru, základní desce, pamětích, systému, grafické kartě a výkonu. CPU-X byl napsán v jazyce C a ke zdárnému dokončení mu dopomohla sada nástrojů CMake. Zároveň se jedná o jednu ze závislostí vedle kompilátoru (GCC, Clang), Pkg-Config / Pkgconf a NASM.

x0rg.github.io/CPU-X/, 3.2.2

Winds

Sympatická aplikace pro odběr podcastů a obsahu prostřednictvím RSS kanálů. Nabízí poslech podcastů přímo v okně aplikace. Dále umožňuje snadný přenos odebíraných kanálů z jiné čtečky nebo správce RSS pomocí vyexportovaného OPML souboru. Zajímavou součástí výbavy je mechanismus pro doporučení dalších zdrojů na základě aktuálních odběrů. Celý projekt je postaven na technologiích Stream, Algolia, AWS a MongoDB Atlas.

github.com/getstream/winds/, 2.0

Sequeler

SQL klient, se kterým se můžete připojit k lokální nebo vzdálené databázi, vytvářet a spouštět dotazy a vizualizovat výsledky dotazu v Gtk.Grid Widgetu. Klient vděčí za svou existenci jazyku Vala a sadě knihoven Gtk. Instalaci lze provést ze zdrojových souborů nebo stažením z AppCenter (pokud máte elementary OS).

github.com/Alecaddd/sequeler/, 0.5.4

Mindfulness at the Computer

Multiplatformní nástroj, který dokáže v pravidelných intervalech připomínat, abyste si udělali přestávku. Kromě toho pomáhá soustředit se na správné dýchání za pomoci čtení textu (lze vkládat i vlastní texty). Průběh nadechování a vydechování zobrazuje s využitím grafu.

mindfulness-at-the-computer.github.io/, 1.0.0 Alpha 5

Blbinka

Se vší úctou k Elonu Muskovi a jeho průkopnickým myšlenkám…

Autor článku