Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (9. 5. 2018)

9. 5. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na sympatický textový editor, vyzkoušíme správce úkolů, poohlédneme se za SDK od Nvidie a seznámíme se s multifunkčním terminálovým klientem.

Textosaurus

Jednoduchý multiplatformní UTF-8 textový editor založený na Qt a Scintilla. Nabízí detekci kódování souboru, přepínatelné kódování pro každý samostatný dokument, možnost tisku včetně zvýraznění syntaxe, uložení jako PDF, nastavitelná barevná schémata, dále umožní vykonávat spoustu textových operací (upload označeného textu na PasteBin, vložení časové značky, různé konverze apod.), stejně tak podporuje externí skripty, ukládání a obnovu relací, či vlastní nakonfigurování nástrojové lišty.

github.com/martinrotter/textosaurus, 0.9.4

Effitask

Správce úkolů založený na práci s formátem todo.txt. Umožňuje jednoduché zakládání úkolů pomocí syntaxe, která obsahuje specifikaci úkolu, projekt, kontext a plánované datum dokončení. Úkolům lze přiřazovat také prioritu, skutečné datum dokončení, klíčová slova nebo poznámky. Zároveň nechybí možnost periodického opakování úkolů nebo vyhledávání obsahu. Aplikace podporuje todo.txt add-ony typu due, flag, future, note a schedule.

github.com/sanpii/effitask, 1.3.0

Nvidia Ansel

Ještě stále relativně mladá technologie distribuovaná ve formě SDK, která vývojářům počítačových her umožní integrovat možnost zastavení hry klávesovou zkratkou a prohlédnutí okolí a objektů pomocí volné kamery. Dostupné nástroje pak slouží k vytváření snímků ve vysoké kvalitě a jejich úpravu (např. přizpůsobení jasu a kontrastu či aplikování filtru). Screenshoty je možné vytvářet ve standardní podobě nebo ve formě 3D snímků pro účely virtuální reality.

developer.nvidia.com/Ansel

Electerm

Kombinace terminálového, ssh a sftp klienta postavená na frameworku Electron, decentně podobná xshellu. K dispozici je zkratka (ve výchozím stavu Ctrl + 2) pro přenesení okna terminálu zpět na popředí. Tuto zkratku je možné modifikovat v nastavení. Pomocí specifických akcí lze duplikovat aktuální záložku (tab) nebo otevřít nový ssh terminál. Electerm je dostupný pro Linux, macOS i Windows.

Tip do článku - TOP100

electerm.html5beta.com/, 0.20.1

Blbinka

Za chvíli nás Gmail nebude vůbec potřebovat. Napíše e-maily za nás.

Autor článku