Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 1. 2018)

24. 1. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na grafického správce stahování, řekneme si o botu pro Jabber, trochu poškádlíme své IQ a vyzkoušíme si vyšívání podle vzoru. Na blbinku jsme nezapomněli.

Persepolis Download Manager

Správce stahování a grafické uživatelské rozhraní pro aria2. Je napsaný v Pythonu a jméno získal podle antického hlavního města Perské říše. Díky němu můžete stahovat soubory z více zdrojů, naplánovat si začátek stahování nebo zařadit stahované soubory do fronty. Nabízí i možnost integrace do internetového prohlížeče. 

github.com/persepolisdm/persepolis, 3.0.1

AkariXB

Bot pro Jabber/XMPP síť s grafickým uživatelským rozhraním napsaným v QT5. Je teprve v rané fázi vývoji, ale už zvládá několik věcí, jako například připojení do MUC (Multi-user chat) místnosti a odpovídání na příkazy. Umožňuje i tvorbu uživatelských příkazů, jako třeba statických nebo náhodných odpovědí, které jsou načítány z textového souboru.

jancoding.wordpress.com/akarixb, 0.5

iQPuzzle

Hra na polechtání vašich mozkových závitů, kterou možná někteří z vás znají v papírové formě z mateřské školy. Jednotlivé dílky (které není možné rotovat, pouze zrcadlové otočit) různých tvarů musíte naskládat do rastru. K dispozici je 300 různých tvarů k vyplnění. K dispozici je i návod na tvorbu svých vlastních úrovní. Hra je vyvíjena pod licencí GPL-3.0.

github.com/ElTh0r0/iqpuzzle, 1.1.0

KXStitch

Program umožňující tvorbu vzorů pro vyšívání křížkovým stehem. Vzory mohou být vytvořeny od nuly na uživatelem definovanou mřížku, která může být během tvorby zvětšena nebo zmenšena podle potřeby. Alternativně můžete importovat obrázky mnoha grafických formátů, u kterých pak můžete snížit počet barev. Stejně tak můžete importovaný obrázek použít jako pozadí a tvořit svůj vlastní vzor přes něj.

CS24_early

github.com/KDE/kxstitch, 2.1.0

Blbinka

Nikdy si nekupujte koláčky štěstí od vývojářů Debianu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.