Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 7. 2019)

24. 7. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zanalyzujeme sociální sítě, vyzkoušíme program pro vizualizaci dat, podíváme se na grafický SQL editor a řekneme si o jednom forenzním nástroji.

SocNetV

Social Network Visualizer je nástroj pro analýzu a vizualizaci sociálních sítí. Na několik kliknutí umí vytvořit různě strukturované grafy vztahů na sociálních sítích. V nich pak dokáže sledovat různé veličiny, jako jsou vzdálenost, hustota, excentricita a další. 

socnetv.org, 2.5

SOFA Statistics

Statistický a analytický program napsaný v Pythonu. Má své unikátní grafické rozhraní a je ideální pro studenty, výzkumníky, analytiky a vůbec pro všechny, kteří chtějí lépe porozumět svým datům. Umí importovat data z Google Docs, Excelu, Open Document nebo z CSV souborů. 

sofastatistics.com, 1.5.2

Falcon

Otevřený SQL editor s vizualizací dat. Stačí se připojit k databázi, naprogramovat pomocí SQL příkazů, vytvořit pravidelně aktualizovanou datovou sadu a sdílet výsledky. V současné době podporuje připojení do databází RedShift, MySQL, PostgreSQL, IBM DB2, Impala, MS SQL, Oracle (potřebuje Oracle Instant Client), SQLite.

plot.ly/free-sql-client-download, 4.1.0

Mobius Forensic Toolkit

Sada forenzních nástrojů s možností přidávat rozšíření. Mezi jeho hlavní funkce patří integrované prostředí pro tvorbu rozšíření, automatické skenování činnosti webového prohlížeče, prohlížeč chatů, skenování P2P aktivit nebo prohlížení a editace Windows registrů (Windows 2000 a vyšší).

CS24_early

www.nongnu.org/mobiusft, 1.14

Blbinka

Když to není košer, tak to musí ze stolu. Nebo aspoň nějak zakrýt.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.