Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 7. 2018)

25. 7. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na správce severu pro bezpečné připojení, poslechneme si pár podcastů, vyzkoušíme vývojové prostředí mobilních aplikací a řekneme si o nástroji pro správu obsahu.

Outline Manager

Nástroj, díky kterému můžete vytvořit server a sdílet k němu přístup s neomezeným počtem uživatelů. Projekt vznikl primárně k zajištění bezpečného přístupu na internet pro novináře. Pracuje na něm skupina Jigsaw, která se orientuje na využití moderních technologií pro obranu svobody slova.

getoutline.org, v1.1.3

CPod

Jednoduchá aplikace (dříve známá pod krkolomným názvem Cumulonimbus) pro přehrávání podcastů. V přehledném rozhraní můžete poslouchat a vyhledávat (ve službě iTunes) podcasty. Dále umí zařadit epizody do fronty, filtrovat je podle délky a data, spravovat přihlášení odběrů nebo exportovat a importovat podcasty.

github.com/z-------------/CPod, 1.25.5

XDE

Expo Development Environment je grafické vývojové prostředí aplikací pro mobilní platformy (podporuje systémy Android a iOS). Během vývoje je možné jednoduše svůj projekt s kýmkoli sdílet a po jeho dokončení pak publikovat. Výslednou aplikaci můžete vyzkoušet v konkrétním zařízení a pokud jej nemáte, tak v integrovaném emulátoru.

github.com/expo/xde, 2.24.4

Crafter CMS

Otevřený systém pro správu obsahu, který je dostupný jak v bezplatné komunitní edici, tak v placené podnikové verzi. Poskytuje vývojářům jednoduché, ale výkonné nástroje pro rychlé vytváření webových stránek a snadnou integraci a přizpůsobení podle potřeby a navíc i možnost tvorby mobilních aplikací. 

CS24_early

www.craftercms.org, 3.0.14

Blbinka

Každá technologická firma bez ohledu na její velikost musí neustále přicházet s novými nápady. Někdy ale zrovna nikoho nic světoborného nenapadne, tak vznikají opravdu zvláštní experimenty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.