Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (4. 7. 2018)

4. 7. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na notifikační nástroj pro GitHub, budeme sdílet terminál přes web, vyzkoušíme aplikaci pro monitoring využití API a nakonec si převedeme .rc soubor do Gettext PO.

ReleaseBell

Jednoduchá aplikace pro webový server, pomocí které si můžete nastavit upozorňování na nové verze (releases) oblíbených repozitářů na GitHubu, tedy repozitářů označených hvězdičkou. Notifikace chodí formou e-mailové korespondence. Upozornění na nové verze pro jednotlivé repozitáře lze dočasně zakázat a kdykoliv opět povolit.

releasebell.com/, 1.0.0

GoTTY

GoTTY je nástroj příkazové řádky, který umožňuje sdílet váš terminál formou webové aplikace. Využívá terminálový emulátor hterm (známý z Chrome OS) pro spouštění javascriptového terminálu uvnitř webového prohlížeče. Kromě toho běží i web socket server, který má na starosti přenos výstupu z TTY ke klientovi, příjem vstupních dat od klienta a jejich předání na stranu TTY.

github.com/yudai/gotty

Gravitee.io

Flexibilní řešení, skrze které můžete sledovat, kdy a jakým způsobem uživatelé přistupují k vašim API rozhraní. Integruje spoustu zajímavých vlastností, jako je verzování konfigurací, vlastní způsob reportování, přístup k souhrnným statistikám nebo zabezpečení API rozhraní poskytováním API klíče, či přidáním OAuth2 nebo JWT.

gravitee.io/, 1.17.0

rc2po

Nástroj pro převod Windows Resources (.rc) souborů do Gettext PO formátu. Pomocí dostupných příkazů lze načíst soubor (nebo kolekci souborů ze složky), načíst pouze soubory nezahrnující část textu v názvu, zapsat výstup do po/pot formátu, číst z šablony v .rc formátu, přeskočit konverzi za určité podmínky nebo nastavit znakovou sadu pro dekódování .rc souborů (výchozí je cp1252).

CS24_early

docs.translatehouse.org/pro­jects/translate-toolkit/en/latest/commands/rc2po.html

Blbinka

Facebook zřejmě v posledních týdnech investuje prostředky do vynalézání kola. Lepšího kola.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku