Hlavní navigace

Názory k článku Softwarová sklizeň (4. 7. 2018)

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 7. 2018 14:52

  xyz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To s tím Facebookem mi připomíná, jak Microsoft s >10 letým zpožděním za Gnome/Kde/<your-desktop-of-choice> ve Windows 10 vynalezl virtuální plochy. Všichni MS fanboys absolutně unešení z takového technologického výstřelu, který se vidí jednou za století a my co jsme si tu novinku četli z našeho <your-desktop-of-choice> jsme jen nevěřícně kroutili hlavou.

 • 5. 7. 2018 22:24

  K> (neregistrovaný) ---.110.broadband12.iol.cz

  bych poopravil. microsoft vyrobil programek na virtualni plochy jiz pro windows xp jako soucast PowerToys. Jenze to bylo uplne nahouby. Neslo nastavit poradne klavesove zkratky, neslo nastavit skryvani programu v taskbaru z jinych ploch atd., proste misto aby zkopirovali to co v kde/gnome/jinych jiz fungovalo, tak jako obvykle vytvorili nedokonaly zmetek. Druhy problem byl, ze spousta programu s tim nezvladla fungovat, tehda se pouzivaly finty jako skryti programu znamenalo ze se posunul mimo zobrazovanou plochu apod. I virtualni plochy co byly soucasti LiteStepu (celkem povedeny nahradni desktop pro windows) byly mnohem lepsi.

  Takze bych to poopravil: Microsoft jiz podruhe znovuvynalezl virtualni plochy.

  ty stare virtualni plochy viz treba tady:
  https://www.howtogeek.com/howto/windows/how-to-get-virtual-desktops-on-windows-xp/

 • 6. 7. 2018 8:37

  Filip Jirsák

  On totiž v těch Windows XP Microsoft vůbec nevynalezl virtuální plochy kvůli uživatelům a jejich možnosti přepínání, ale jako bezpečnostní opatření. Hrozilo, že bezpečnostní dialogy (jako přihlašovací dialog, potvrzení přístupu administrátora apod.) budou zákeřné programy simulovat (uživatel nepozná, který program okno vytvořil), případně že se budou programy pokoušet sledovat události v systému a odposlechnout tak např. heslo. Proto vytvořil virtuální obrazovky, kdy všechny běžné aplikace běží na jedné virtuální ploše, a tyhle ty bezpečnostní dialogy jsou na jiné virtuální ploše, na kterou nemají běžné aplikace přístup, takže tam nemohou ani zobrazit své okno ani sledovat události jako stisk kláves. Akorát si v Microsoftu řekli, že když už vytvářejí ty virtuální obrazovky, neomezí se jen na dvě, které teď potřebují, ale umožní vytvořit jich větší počet. PowerToys pak jenom k téhle systémové funkcionalitě přidaly jednoduché uživatelské rozhraní, pomocí API to ale mohl udělat kdokoli.