Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 6. 2018)

20. 6. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na správce Vim pluginů, vytvoříme GIF z videa, přehrajeme si titulky samostatně a pokusíme se udělat si pořádek v hudební sbírce.

vim-plug

Minimalistický správce Vim pluginů, s pomocí kterého můžete snáze instalovat pluginy, provádět paralelní instalace a aktualizace, vytvářet klony pro minimalizaci využití místa na disku, načítat takzvaně on-demand pro dosažení rychlejšího spouštění, nebo procházet a rollbackovat aktualizace. K dispozici je také podpora pro externě spravované pluginy.

github.com/junegunn/vim-plug

Gifcurry

Aplikace napsaná v Haskellu, se kterou nebudete mít problém vytvořit GIF animaci z téměř libovolného video souboru. Nástroj zahrnuje funkce pro ořezávání obrazu, vkládání textu, výběr stylu písma, modifikování délky animace a nastavení výstupní kvality. Gifcurry pro tyto účely vyžaduje některé závislosti (GTK+, GStreamer, FFmpeg a ImageMagick).

lettier.github.io/gifcurry/

JustSubsPlayer

Nástroj pro přehrávání titulků, který oproti alternativním aplikacím nevyžaduje video soubor. Je tedy použitelný například během přehrávání filmů a seriálů v internetovém prohlížeči. Titulky si můžete umístit kamkoliv na obrazovku. Součástí jsou základní ovládací prvky pro pozastavení, přeskočení na konkrétní pozici nebo vyhledávání specifických částí titulků. JustSubsPlayer pracuje pouze s titulky SRT.

archive.codeplex.com/?p=justsubsplayer

Babe

Jednoduchý správce a přehrávač hudby, s nímž lze procházet sbírku skladeb několika různými způsoby. Hudba je organizována pomocí prostého seznamu, do alb, podle interpreta nebo s využitím playlistů. Pro rozšíření působnosti je možné využít doplněk pro Google Chrome, který má na starosti zaznamenávání oblíbených skladeb z YouTube nebo Vimea.

CS24_early

milohr.github.io/BabeIt/

Blbinka

Panují obavy, že nová funkce Instagramu nebude o nic úspěšnější než první ranní budík.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku