Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (13. 6. 2018)

13. 6. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme designový nástroj na tvorbu vektorové grafiky, nasimulujeme si vyvolávání filmů, podíváme se na tvorbu faktur a řekneme si o jednom českém fyzikálním programu.

Gravit Designer

Designový nástroj který dokáže běžet jak ve Windows, Linuxu, ChromeOS tak i v prohlížeči. Je napsaný v HTML5, Javascriptu a CSS3. Skládá se z enginu s názvem „Infinity“, vlastní aplikace a modulu s názvem „Gravit“. Kromě tvorby vlastní vektorové grafiky poskytuje i možnost ukládat vaši práci do cloudu.

gravit.io, 3.3.2

Filmulator

Emulátor fotografického filmu. Funguje tak, že vezme raw data z fotoaparátu a simuluje vyvolání filmu za stejného světla, za jakého byl snímek pořízen. To přináší pár výhod: velké světlé oblasti ztmavnou, u malých světlých oblastí ztmavnou okraje a zvýší se lokální kontrast, u všech světlých oblastí se zvýší saturace a tím se vylepší barva oblohy, světlejší pokožky a západu Slunce a u extrémně saturovaných oblastí se zmírní jas, což zvýrazní detaily.

github.com/CarVac/filmulator-gui, 0.7.0

Manta

Aplikace pro tvorbu faktur, účtenek a kalkulací za pomoci upravitelných šablon. Nabízí možnost upravit si vlastní šablonu pro rychlejší práci a podporuje funkci pro opětovné objednávky. Pracuje s vektorovou grafikou, což ulehčuje práci s firemním logem a umožňuje kromě tisku také export do formátu PDF. Klade samozřejmě důraz na soukromí a bezpečnost. Zatím je lokalizovaná do několika jazyků, mezi kterými bohužel chybí čeština, ale schopní lokalizátoři jsou vítáni.

manta.life, 1.1.4

Agros2D

Univerzální aplikace určená pro řešení fyzikálních polí, od roku 2009 vyvíjená na Katedře teoretické elektrotechniky Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Je napsaná v jazyce C++ a pro svou práci využívá knihovnu Hermes2D. Tato aplikace umožňuje řešit problémy elektrického, proudového, magnetického a teplotního pole.

CS24_early

www.agros2d.org, 3.2

Blbinka

Smartphonová zombie apokalypsa zasáhla naplno i nejlidnatější zemi světa. Naštěstí už vymysleli řešení, jak tyto nemyslící bytosti izolovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.