Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (30. 5. 2018)

30. 5. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na jednoduchý konvertor mediálních souborů, řekneme si o nástroji pro správu databází, vyzkoušíme si aplikaci pro komunikaci přes Facebook a na odlehčení si zahrajeme RPG.

SimpleConvert

Jednoduchá grafická aplikace pro konverzi audio a video souborů za použití ffmpeg. Její tvůrci si dali za cíl vytvořit snadno pochopitelné rozhraní, aby kdokoli mohl využít výhody této utility. Rozhraní napsané v Qt uspokojí i méně zdatného uživatele, který si tak může v klidu naklikat konverzi i více mediálních souborů naráz.

github.com/bartkessels/simpleconvert, 3.0

DBeaver

Robustní a všestranný nástroj pro správu a tvorbu databází. Je určený pro správce a vývojáře databází, kteří potřebují spravovat a organizovat tabulky, triggery, pohledy a uložené procedury z více databází. Umí pracovat s MySQL, SQLite, PostgreSQL, Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2 a Firebird.

dbeaver.io, 5.0.6

Caprine

Neoficiální klient pro Facebook Messenger se zaměřením na soukromí uživatelů. Můžete v něm zamezit tomu, aby jiní uživatelé viděli, jestli právě píšete nebo jestli jste si přečetli jejich zprávu. Stejně tak můžete ztlumit notifikace v kterékoliv konverzaci. Odkazy otevřené v této aplikaci pak nebudou Facebookem sledovány.

sindresorhus.com/caprine, 2.13.1

Flare

Otevřená 2D akční RPG inspirovaná komerční sérií Diablo. Díky tomu, že hra je pod licencí GPL3 a napsaná v C++ je možné ji přes speciální rozhraní upravovat. Díky tomu nabízí k dispozici spoustu módů (ať už od vývojářů nebo od komunity), které mění hru až k nepoznání. Pokud vás baví plnit úkoly, bojovat s nepřáteli a vylepšovat během toho svou postavu, Flare je tu pro vás.

CS24_early

flarerpg.org, 1.06

Blbinka

Vždycky jsem měl chuť se zeptat někoho ze zastánců mé oblíbené konspirační teorie o placaté Zemi, jak je možné, že nic nepřepadne na konci planety přes okraj. Odpověď už našli a myslím, že překonali sami sebe.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.