Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (26. 11. 2014)

26. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na zajímavý přehrávač hudby pro náročnější uživatele. Nějakou hudby si i složíme s kvalitním editorem. Vytvoříme si psychedelické video a minimalisticky si poslechneme hudbu. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

MoreAmp

Na první pohled vypadá MoreAmp jako běžný hudební přehrávač. Zvládá řadu funkcí, které se mohou milovníkovi hudby do značné míry hodit. Umí například ripnout a nekódovat hudební CD. Také můžete nastavit tempo přehrávání hudby nebo kešovat do paměti či ramdisku. Software také zvládá všechny hlavní formáty. Zamrzí snad jen už několik let stejné grafické prostředí, kterému by se hodil menší redesign.

Softwarová sklizeň (26. 11. 2014) - obrázky k článku.

sourceforge.net/projects/moreamp/, 0.1.29

Kangas Sound Editor

Kangas Sound Editor je další z řady nástrojů pro tvorbu vlastní hudby nebo nějakého krátkého zvuku. Velkou výhodou je, že nemusíte umět noty, abyste mohli začít komponovat. Na druhou stranu má program velmi nepřehledné grafické prostředí. Naštěstí na oficiálních stránkách naleznete řadu návodů, které vám pomohou v základní orientaci.

Softwarová sklizeň (26. 11. 2014) - obrázky k článku.

sourceforge.net/projects/kangasound/, 4.2.0

Perceptron

Perceptron je unikátní software pro videoartové nadšence nebo milovníky psychotropních drog. Program totiž umí vytvořit nekonečnou smyčku měnících se tvarů a barev. Vzniká tak například kulisa pro hudební vystoupení nebo umělecký počin v galerii. Preceptron umí mixovat tvary i s fotkami nebo být ovlivněn nahraným a uploadovaným videozáznamem.

sourceforge.net/projects/perceptron/, 1.4

Meson Player

Meson Player je perfektní přehrávač hudby pro ty, kteří nepotřebují pro ovládání žádné grafické prostředí. Program ovládáte pouze pomocí klávesových zkratek. Nemůžete tak očekávat, že software umí i pokročilé funkce. Na druhou stranu podporuje playlisty a pustíte si přes něj i internetové rádio. Navíc je hardwarově opravdu nenáročný a kromě hudby vás nic neruší při práci.

comupterworld - webcast prosinec

sourceforge.net/projects/me­sonplayer/, 0.6

Blbinka

Znáte kultovního robota R2D2 z Hvězdných válek? Jeden šikovný pták se naučil jeho řeč.

Byl pro vás článek přínosný?