- DupeGuru Picture Edition (nástroje / správa souborů)
- Curses Command Front-end (programování / shell)
- Bad Peggy (grafika / nástroje)
- Cheix USB (distribuce)
- Blbinka (blbinka)
DupeGuru Picture Edition
DupeGuru Picture Edition (PE) je pokročilý nástroj pro vyhledávání duplicitních grafických souborů. Obrázky srovnává nejen podle názvu souboru, velikosti a metadat, ale také podle obsahu. Pokud slepě nevěříte strojům – dobře děláte. Naštěstí ani DupeGuru PE není přehnaně optimistický a nabídne vám možnost posoudit v panelech, zda se soubory shodují či liší. Za zmínku stojí výborná konfigurovatelnost a třeba také to, že duplicitní soubory lze jen odsunout do jiného adresáře pro pozdější razantnější zásah. DupeGuru PE podporuje většinu hlavních grafických formátů, zdaleka ne ale všechny. A když už budete na domovské stránce projektu, koukněte i na DupeGuru pro jiné multimediální formáty – třeba vám při úklidu ke konci prázdnin přijdou vhod.
www.hardcoded.net/dupeguru_pe/, 2.2.2, BSD Revised
Curses Command Front-end
Curses Command Front-end je Curses rozhraní pro shell. Jednoduše tak dáte TUI rozhraní skriptům nejenom v BASHi. Představu o tom, co lze vyrobit s pár řádky konfiguračního souboru, nabízí sekce screenshotů. Překvapivě lze nastavit slušné množství parametrů (více v dokumentaci) a přitom udržet úroveň frustrace o řád níž než při práci s pythovským rozhraním. Třeba jsem ale jen přecitlivělý. A co vy? Pracujete s Curses? Znáte-li lepší způsob práce s terminálem, ocením podělíte-li se v diskusi pod článkem!
ccfe.altervista.org, 1.51, GPLv2
Bad Peggy
Bad Peggy je jednoduchá jednoúčelovka pro vyhledávání poškozených JPEG grafických souborů. Případně pokud se díváte na svět optimisticky, tak k ověření správnosti. To nechám na vás. Bad Peggy je napsaný v Javě, rozjedete jej tedy „všude“. Majitelé mnohojádrových procesorů ocení schopnost vytížit všechny jádra. Na závěr jen dodám, že se jedná o grafickou aplikaci (i když designem se spíše řadí k „nenaštve“).
coderslagoon.com/home.php#badpeggy, 1.1, Freeware
Cheix USB
Cheix USB je malá linuxová distribuce vhodná pro USB flashky. Místo klasického bootování z USB (což je často dost problematické – různé metody bootování, nutnost rozumného BIOSu, změna pořadí bootovacích zařízení, atd) běží přímo na spuštěném hostiteli ve virtuálním stroji (QEMU v Linuxu, coLinux v Windows). Root má cca 500 MB a je pouze pro čtení, veškeré zápisy se dějí na tmpfs souborovém systému. Jako základ posloužil Slackware – kam se až Cheix USB vyvine, ukáže čas. Prozatím je to pouze hobby projekt jednoho nadšence. Stejně ale koneckonců začínalo před 20 lety i linuxové jádro…
cheixusb.tuxfamily.org, beta-08, GPL / různé (dle licence individuálních projektů)
Blbinka
Jak se vypořádat se stresem.
Jak (ne)má vypadat update v stabilní verzi populárního jazyka. A nepomůže ani zůstat u verze nižší než 5.3.7.