Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 7. 2017)

5. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na virtuální asistentku, otestujeme nástroj pro Java vývojáře, každou minutu si necháme vyscreenovat obrazovku a nakonec budeme tvořit funkce a pěkné UI pro mobilní aplikace.

Dragonfire

Virtuální asistentka pro linuxové distribuce založené na Ubuntu. Kombinuje volně dostupné technologie, díky kterým umožní ovládat systém pomocí hlasových příkazů. Umí odpovědět na spoustu otázek, vykonat nejrůznější příkazy, ale dokáže se i učit. Asistentce můžete oznámit váš věk a ona si jej zapamatuje. Pokud svůj věk náhodou zapomenete, stačí se na něj zeptat. Na počkání umí také vyhledat informace přes internet.

github.com/DragonComputer/Dragonfire, 0.7.5

Bootique

Pomocník pro Java vývojáře, se kterým lze tvořit REST služby, webové aplikace, joby nebo třeba databázové migrační úlohy, a vykonávat je pomocí jednoduchých příkazů. Nejsou vyžadovány žádné Java EE kontejnery. Každá Bootique aplikace je kolekce modulů, které mezi sebou komunikují přes vkládání (injektování) závislosti. K dispozici je například modul, který integruje Apache Cayenne ORM framework, nebo modul pro integraci JCache API do tvořených aplikací.

bootique.io/

MySS

Jednoduchý nástroj, který má na starost jedinou věc – každou minutu vytvořit snímek obrazovky a uložit ho. V jedné z posledních verzí byla přidána funkce pro kompresi všech pořízených screenshotů a vytvoření archivu. K tomu slouží soubor myss-compress. Aplikaci lze nainstalovat na Linux i macOS.

github.com/Alirezaies/myss, 3.2.0

Flutter

SDK pro vývojáře a designéry moderních aplikací pro chytré telefony. Nabízí prostředí pro experimentování, vývoj uživatelských rozhraní, přidávání nových funkcí nebo opravu chyb. Disponuje vestavěnými widgety používající Material Design nebo design specifický pro iOS. Součástí jsou také flexibilní API pro 2D grafiku, animace, gesta nebo efekty.

skoleni

flutter.io/

Blbinka

Chybí vám ve zprávách u commitů emoji? Nemusíte pro ně chodit daleko.

Autor článku