Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (6. 12. 2017)

6. 12. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na emulátor Atari Falcon, vyzkoušíme digitální syntezátor, budeme stahovat ve více vláknech a nakonec padne zmínka o správci certifikátů.

ARAnyM

Virtuální stroj navržený pro běh 32bitových Atari ST/TT/Falcon operačních systémů jako TOS, FreeMiNT, MagiC nebo Linux-m68k) a TOS/GEM aplikací na různých platformách – desktop, unixový server nebo třeba grafická pracovní stanice. Nejen díky libSDL lze emulátor spouštět jak na Linuxu/x86, tak na Windows, macOS a dalších.

aranym.github.io/index.html, 1.0.2

Beast

Digitální syntezátor a systém pro vytváření hudby. Nabízí podporu pro Linux Audio Plugins (LADSPA), víceúrovňové editace, syntézu v reálném čase, stejně jako pro různé formáty (WAV, AIFF, Vorbis, Soundfont 2, Gus Patch, FLAC, MP3). Kromě toho zahrnuje 32bitové audio renderování, vícejádrové renderování, podporu full duplex, FFT spektogramy nebo MIDI automatizaci. Beast je určen pro 32bitové i 64bitové distribuce Linuxu.

beast.testbit.org/, 0.11.0

Multithreaded Download Manager

Experimentální download manažer pro Firefox, který podporuje stahování souborů ve více vláknech. Umožňuje stahování souborů za podpory vícenásobného připojení k serveru. Rozšíření vyžaduje přístup k internímu úložišti (indexedDB) a nedokáže pracovat v režimu soukromého procházení. Firefox omezuje počet současných připojení k jednomu serveru. Pokud je zapotřebí více než šest vláken, je nutné provést úpravu konfigurace v about:config.

github.com/jingyu9575/multithreaded-download-manager, 0.1

Kleopatra

Správce certifikátů (OpenPGP, S/MIME). Poskytuje funkcionalitu pro import a export certifikátů ze serverů nebo na servery. Umožňuje podepisování veřejných OpenPGP certifikátů důvěryhodných osob. Ve zkratce podporuje správu X.509 a OpenPGP certifikátů v GpgSM a získávání certifikátů ze serverů LDAP.

CS24_early

www.kde.org/applications/u­tilities/kleopatra/

Blbinka

Dokážete si představit, že pracujete cestou do práce, aniž byste k tomu využili hromadný prostředek nebo taxi? V Číně tomu přišli na kloub.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku