Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014)

Jiří Sluka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes otestujeme zjednodušený kancelářský balík se základními aplikacemi, využijeme programu pro ovládání fotoaparátů značky Pentax, vytvoříme simulaci počítačové sítě a nakonec přeložíme PC hru do libovolného jazyka. Nebude chybět ani blbinka.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Joeffice

Balíček kancelářských aplikací obsahující textový editor, tabulkový procesor, nástroj pro tvorbu prezentací a databázový program. O alternativním řešení za LibreOffice se určitě nebavíme, ale základní výbavu a možná i něco víc si pro uživatele vývojáři připravili. Dostupné aplikace umožňují nahlédnout do více dokumentů současně, pracují se základními formáty (včetně MS Office), v neposlední řadě disponují rychlým vyhledáváním. Balík pro kancelářské využití je dostupný pro Linux, Windows i Mac OS.

www.joeffice.com/, 0.5

PkTriggerCord

Nástroj pro uživatele DSLR fotoaparátů značky Pentax, prostřednictvím kterého lze přístroj ovládat a číst některé informace. Stejně tak je možné měnit nastavení, přímo pořizovat snímky a následně je zkopírovat na disk počítače. Snímky pořízené fotoaparátem během připojení přes USB rozhraní se neukládají na paměťovou kartu, ale do vyrovnávací paměti (bufferu).

sourceforge.net/projects/pktrig­gercord/, 0.81.04

NetEmul

Aplikace k vytváření simulace počítačových sítí. Umožňuje návrh a konfiguraci sítě, ale i ověření jejich dostupnosti. Program dává prostor zejména studentům, kteří mohou snadno poznávat principy fungování jádra sítě (CN) a experimentovat.

sourceforge.net/projects/netemul/, 1.0

Game Translator

Jednoduché rozhraní pro překlad počítačových her do různých jazyků. Podporuje čtení a zápis jazykových balíčků v několika souborových formátech. Vše je zobrazeno v tabulce pro snadný přehled nad originálním zněním a překladem. Pokud soubor obsahuje další parametry, jako jsou například možnosti formátování, budou také zobrazeny.

www.watto.org/trans/info.html, 2.01

Blbinka

Australská společnost podnikající v oblasti SEO publikovala infografiku o poměrně absurdních a zvláštních dotazech vyhledávaných pomocí Googlu. O které se jedná?