Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 5. 2014)

7. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes otestujeme zjednodušený kancelářský balík se základními aplikacemi, využijeme programu pro ovládání fotoaparátů značky Pentax, vytvoříme simulaci počítačové sítě a nakonec přeložíme PC hru do libovolného jazyka. Nebude chybět ani blbinka.

Joeffice

Balíček kancelářských aplikací obsahující textový editor, tabulkový procesor, nástroj pro tvorbu prezentací a databázový program. O alternativním řešení za LibreOffice se určitě nebavíme, ale základní výbavu a možná i něco víc si pro uživatele vývojáři připravili. Dostupné aplikace umožňují nahlédnout do více dokumentů současně, pracují se základními formáty (včetně MS Office), v neposlední řadě disponují rychlým vyhledáváním. Balík pro kancelářské využití je dostupný pro Linux, Windows i Mac OS.

www.joeffice.com/, 0.5

PkTriggerCord

Nástroj pro uživatele DSLR fotoaparátů značky Pentax, prostřednictvím kterého lze přístroj ovládat a číst některé informace. Stejně tak je možné měnit nastavení, přímo pořizovat snímky a následně je zkopírovat na disk počítače. Snímky pořízené fotoaparátem během připojení přes USB rozhraní se neukládají na paměťovou kartu, ale do vyrovnávací paměti (bufferu).

sourceforge.net/projects/pktrig­gercord/, 0.81.04

NetEmul

Aplikace k vytváření simulace počítačových sítí. Umožňuje návrh a konfiguraci sítě, ale i ověření jejich dostupnosti. Program dává prostor zejména studentům, kteří mohou snadno poznávat principy fungování jádra sítě (CN) a experimentovat.

sourceforge.net/projects/netemul/, 1.0

Game Translator

Jednoduché rozhraní pro překlad počítačových her do různých jazyků. Podporuje čtení a zápis jazykových balíčků v několika souborových formátech. Vše je zobrazeno v tabulce pro snadný přehled nad originálním zněním a překladem. Pokud soubor obsahuje další parametry, jako jsou například možnosti formátování, budou také zobrazeny.

comupterworld - webcast prosinec

www.watto.org/trans/info.html, 2.01

Blbinka

Australská společnost podnikající v oblasti SEO publikovala infografiku o poměrně absurdních a zvláštních dotazech vyhledávaných pomocí Googlu. O které se jedná?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku