Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 10. 2014)

Jiří Sluka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes zajistíme kompatibilitu hardwaru od Roccatu na linuxových systémech, budeme vzdáleně ovládat PC přes telefon, nastavíme frekvenci ventilátoru grafické karty a nakonec vyzkoušíme nástroj pro správu Wine prefixů a aplikací. Nebude chybět ani blbinka.

Roccat

Roccat je program vyvíjený pro koncové uživatele hardwaru dodávaného stejnojmennou společností, který zajišťuje kompatibilitu jednotlivých periferií s linuxovými operačními systémy. Program poskytuje ovladače, utility a rozsáhlé nastavení pro myši a klávesnice, ať už se jedná o model IskuFX, KoneXTD, Kova, Savu nebo Ryos MK.

sourceforge.net/projects/roccat/, 2.2.0

anyRemote

anyRemote je projekt vzniklý za účelem poskytnutí služby pro vzdálené ovládání Linuxu prostřednictvím telefonů vybavených technologiemi Bluetooth nebo WiFi. Podporuje širokou škálu modelů zařízení, ať už jde o telefony značky Nokia, Motorola nebo Sony Ericsson či téměř jakýkoli chytrý telefon s Androidem. Experimentálně pracuje i se zařízeními značky Apple. anyRemote je konzolová aplikace, nicméně existuje I GUI pro Gnome a KDE.

anyremote.sourceforge.net/, 6.4

AMDOverdriveCtrl

Nástroj, který umožňuje řídit frekvenci a nastavení ventilátoru grafické karty. Zaměřuje se na řízení výkonové úrovně grafických karet AMD/ATI Radeon, nastavení otáček ventilátoru, monitorování teploty a frekvence otáčení ventilátoru. Za pomoci profilů je pak možné nastavení ukládat.

sourceforge.net/projects/am­dovdrvctrl/, 1.2.7

Q4Wine

Q4Wine pomáhá se správou Wine prefixů a nainstalovaných aplikací. Program je schopen exportovat Qt barevné schéma do nastavení barev ve Wine, pracovat s více verzemi Wine ve stejnou dobu, vytvářet a mazat prefixy (WINEPREFIX), řídit Wine procesy, dále podporuje extrakci ikon z PE souborů či zálohování a obnovení spravovaných prefixů. V neposlední řadě nabízí podporu pro Winetricks.

sourceforge.net/projects/q4wine/, 1.1-r2

Blbinka

Vyhledat si obrázky většiny typů operačních pamětí, pevných disků, napájecích konektorů, patic pro CPU, portů a nejrůznějších slotů dá práci. To ovšem neodradilo jednoho z uživatelů online umělecké komunity DeviantArt. Sestavil rozsáhlý přehled, který průběžně aktualizuje. Grafický unikát (aktuálně ve verzi 1.7) jde tak neustále s dobou.

Našli jste v článku chybu?
9. 10. 2014 18:28

Je opravdu dobry projekt pro lidi, co potrebuji casto pracovat s windows aplikacemi a wine prefixy. Problem je ten, ze jej (mimo jine) autor na protest proti situaci na Ukrajine prestal uz pred nejakou dobou vyvijet

8. 10. 2014 21:48
MilanK (neregistrovaný)
Zběžně jsem prošel screenshots, FAQ a dokumentaci na webu projektu, ale stále mi není jasné, zda lze přímo z mobilu (z té jejich androidí aplikace) spouštět aplikace na počítači či nikoliv; zda lze současně ovládat několik spuštěných aplikací (registrovaných v anyRemote) a jak (vytvoří se "živá" hiearchie spuštěných aplikací s definovanými podmenu/tlačítky pro ovládání?); do jaké míry je definovatelné GUI androidího klienta (lze přidávat "vlastní" ikony/tlačítka nebo využívat jen klasické …