Processor := nil. (funguje paradne)
Co takhle pridat do tridy UndefinedObject rozhrani metatridy Processor a pripadne to zauzlikovat tak, ze by se objekt nil choval jako funkcni planovac. To by byl teprve masakr hodny zapiti pangalaktickym megacloumakem :-).
Skoda, ze nejde prepsat treba reference na tridu Morph, aby si clovek mohl lehce podstracit neco uplne jineho svemu morphicu :-). Ale to uz by pak takova image Squeaku asi nebyla nejak solidne pouzitelna :-).
Nápad doplnit rozhraní plánovače procesů do nil je docela odvážný, ale možná by to fungovalo (musely by se překopírovat aktuální struktury plánovače, ale to je PNJ :-);.
Proč by neměla jít přepsat reference na Morph? Prostě stačí změnit asociaci v přímo ve slovníku Smalltalk a můžete si prohazovat implementace podle libosti. Velká část asociací v systémovém slovníku je sice read-only, ale je tu ještě zpráva privateSetKey:value:
Hlásím průběžný stav dnešního využití ručníku (dnes je ručníkový den):
1 zásah na ochranu majetku
2 zásahy na ochranu zdraví
1 zásah na odpuzení obtěžující osoby
1 zásah na udržení nerušeného spánku
5 zásahů na udržení hygieny
+ velmi elegantní módní doplněk
velmi praktická věcička, tenhle ručník...
Ještě jedna důležitá poznámka ke hrátkám se změnami asociací v systémovém slovníku.
Tyto změny se samozřejmě nedotknou stávajících instancí původní třídy. Každý objekt má při svém vytvoření přiřazenu referenci na třídu a té se žádné změny v systémovém slovníku už netýkají.
>Mnohem průhlednější je používat třídní metody
>(volání by pak vypadalo např. jako ODBCConstants
>BUFFERSIZE). Jedná se sice o delší, ale čitelnější
>a operativnější zápis.
Zde by bylo dobré podotknout a připomenout, že v takovémto případě už se vůbec nepracuje s nějakými Pool Dictionaries, ale prostě a klasicky se vytvoří třída ODBCConstants s třídními proměnnými a access-metodami v její metatřídě (např. ona BUFFERSIZE).
Co se týče Pool Dict, tak se podle mě hodí spíše pro nějaké překrývání jmen již-jinde-existujících tříd než pro tvorbu nějakých záhadných konstant.
Jinak opravdu přínosný článek a to podle mě i ne zrovna pro úplné záčátečníky, díkec.
Použití ručníku:
1x odhánění nepříjemného hmyzu
1x skrcení otravné osoby