Hlavní navigace

Názory k článku Úsvit hackerů 11: Čeka, OGPU a soudruzi hackeři

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2013 4:41

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Autor sám dopředu upozorňuje na to, že se pohybuje v "nepříliš" známém poli - to je z tohoto článku více, než zřejmé. Nechci tím ale autora pomlouvat, protože, bohužel, celé dějiny SSSR jsou přikryty ohromným nánosem lží a fabulací ze všech stran - i ze strany samotných vysoce postavených lidí ze SSSR. Já osobně jsem se ze zvědavosti před několika lety začal těmto dějinám věnovat a musím říci, že jsem se nestačil divit. Pokud bych měl jenom trochu slušněji okomentovat tento článek, byl by to článek nejméně tak dlouhý, jako je tento.
  Tak jen stručně: Čeku naprosto identicky zřídili jak bolševici, tak jejich oponenti: růžoví (menševici+eseři) a bílí. Šerednou, a docela vzorovou, roli sehrála kontrarozvědka čs. legií - máme se za co stydět. Co se týče teroru: představte si, že podél Transsibiřské magistrály viseli oběšenci - také dílo čs. legií. Samotný "Železný Felix", mám ten dojem, byl docela pragmatik a konstruktivní člověk, legendu zlého muže mu udělali růžoví a ... (později) vlastně i bolševici z okolí Trockého, který přešel fakticky k růžovým (po jejich porážce!).
  Co se týče uvedené operace Syndikát, tak to byl nakonec dost velký průšvih, kvůli nekompetentnosti řídících důstojníků - těch slavných předstalinských... Ostatně, zmiňovaný Orlov byl výlupek - tvůrce řady fabulací, které se tehdy neúspěšně pokoušel prodat - a dnes ty blbosti každý cituje. Další zajímavost: tehdejší SSSR si rozparcelovali "staří bolševici" (podělili se o koryta) a každý si dělal víceméně, co chtěl a moc se na ostatní neohlíželi. Takže OGPU bylo jedním z takových víceméně samostatných koryt, které bylo do (konce) roku 1938 mimo dosah Stalina. Bylo tam i další, přímo superkoryto, o kterém se článek nezmiňuje, ačkoliv by měl, je to k věci: Kominterna. Tzv. Stalinovy čistky - fakticky nebyly Stalinovým dílem, ale velikou intrikou mezi "starými bolševiky", kterou se pokusil využít Ježov pro své cíle. Nakonec z toho byl souboj Stalin - Ježov a nakonec úspěšnější byl Stalin, kterého teprve tímto okamžikem lze považovat za samovládce. Zmíněný Jagoda ... kvítko náramné, jeden z těch, kdo chtěl ovládnout SSSR. Trockému obecně od roku 1918 nelze věřit (byl vlastně popraven, protože prodal USA sovětské rezidenční sítě...).
  Berija ... horší, než satan ... zlá legenda neodpovídající skutečnosti. Berija měl od Stalina úkol probrat zavřené a pokud možno je propustit, legenda vyplývá z toho, že se pokusil pokračovat ve Stalinově politice - odstavit definitivně "staré bolševiky" (čti pistolníky a hochštaplery) od moci.
  Za pár měsíců by mohly (česky) vyjít knihy Stalin - Rudý car a Stalin - Ledový trůn, tam je špeků dost - spousta událostí a jejich souvislostí, z jedné strany člověka jímá hrůza, z druhé strany mnohé pochopí.

 • 30. 4. 2013 10:04

  gbdshgsdfgdsg (neregistrovaný) 193.179.215.---

  ja si to vysvetluju tak, ze at uz je v rusku/sssr jakykoliv ekonomicky system feudalismus/ko­munismus/kapi­talismus tak politicky to je furt system s carem a jeho partou, ktera ma temer neomezenou moc.

 • 30. 4. 2013 10:45

  juvi (neregistrovaný) ---.78.broadband11.iol.cz

  Na jednu stranu ne až tak mimo, na druhou stranu to je nutnost - vzhledem k podnebí. Vládce musí být natolik silný, aby mohl operativně řešit místní neúrody, které naprosto běžně (krátké léto, záplavy, sucho) běžně nastávají (dodnes, nějak si nedovedu představit, co by bylo Rusko, vládnout tam takoví, jako Havel, Klaus, Gross, Topolánek a Nečas). A na třetí stranu je to vlastně ještě jinak: Alexandr II. a jeho vnuk Mikoláš II. zavlekli Rusko do strašlivých problémů a Stalin je prostě z průšvihu vyvedl. Chruščov a jeho sebranka potom provedli převrat, pomohli do hrobu, nebo přímo zavraždili Stalina a o pár měsíců později i Beriju a zavedli teprve onen strašný partajní systém. Stalinova doba byla dobou rozkvětu a nástupu zákonnosti (!) - právě Stalinovi lidé jsou za demokratizací SSSR, kterou se jim nepodařilo proti "starým bolševikům" prosadit - o tom výšeuvedená kniha mohutně píše. M.j. tam bude i volební lístek, jak jej předložil Ždanov - s vícero kandidáty!
  Z toho, co jsem tu uvedl vyplývá, že, ač se to na základě legend nezdá, Stalin s Berijou byli tím nejlepším, co SSSR mohlo potkat - a proto SSSR ovládli. A z ještě širšího hlediska: ač se to nezdá, svého času to zase byli bolševici, kteří v letech 1917-1920 představovali jedinou konstruktivní mocenskou skupinu - a proto SSSR ovládli. Růžoví, bílí, černí a zelení (zbytek politické "duhy" tehdejšího Ruska) byli jen teroristé. Osobně se domnívám, že mnoho ze zločinů házených na bolševiky a Stalina mají na triku právě tito, paradoxně mnoho z legend vytvořili i sami bolševici vlastně proti sobě.

 • 30. 4. 2013 12:02

  am (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  demokratická vláda neumí řešit lokální katastrofy a neúrody? Líp než diktatura v roce 1921 na Ukrajině určitě.... S podnebím má systém vlády naprosto nevyhnutelnou souvislost... Jdu psát do Kanady, ať si tam dosadí na trůn nějakýho Stalina, že je to jediná cesta, k úspěchu. A strašný partajní režim vs Stalin je vtip ne? Si spočítejte kdo má za sebou kolik mrtvých...

 • 30. 4. 2013 12:55

  juvi (neregistrovaný) ---.78.broadband11.iol.cz

  Nevím, jak je v Kanadě, ale Rusko se uvádí jako zemědělský stát s nejhoršími přírodními podmínkami a nejkratším vegetačním obdobím. Co se týče toho "kanadského Stalina" - vzpomeňte na řecké dějiny, slovo tyran pochází odtud - co mělo za význam. Kanada prostě neprošla takovým rozkladem, jako Rusko za Mikoláše II., proto nebyla potřeba "silná ruka" ke konsolidaci. Porozhlédněte se po tzv. "sibiřských kulacích" (to je carská doba) a jak to s nimi dopadlo a proč (pár let před revolucí i válkou). Není to vtip, ponořte se do literatury a srovnávejte a přemýšlejte. S těmi mrtvými se mi chce říci "no právě", to jsou ty legendy. Schválně si přečtěte, co píše o čistkách Taubman v knize Chruščov - člověk a jeho doba. Stalinova legenda je jednou z nejšpinavějších záležitostí dějepisu.

 • 30. 4. 2013 15:25

  Trident (neregistrovaný) ---.182.broadband4.iol.cz

  Proc cist historii. Jediny co zjistite je ze se furt porad vsechno dokolecka opakuje. Nezalezi na tom kdo je u moci.Stejny paterny se objevuji stale. Je lepsi cist knizky ktere se zabyvaji timto pripadne stupiditou.
  Historicka literatura je jen cestou k antidepresivum.
  Nekdy bych chtel byt tak blbej abych neznal historii. Jenze pak bych nechtel byt tak blbej ze... Mne moje naivni bublina vyhovuje. Alespon do te doby nez mi ji nekdo porusi.

 • 30. 4. 2013 17:45

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Historie je důležitá. Říká se, že dnešní historikové vychovávají zítřejší politiky. No, a osobně si myslím, že sledujíce současnou politiku - nejen u nás, tak to vidím tak, že historikové zoufale zklamali. Minimálně tím, že sežrali i s navijákem, ten hororový román, co darebáci okolo Chruščova složili o Stalinovi.

 • 8. 5. 2013 1:32

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jo Chruscov, to byl taky masovy vrah, kdo z zido-bolseviku nebyl ze.

 • 8. 5. 2013 1:31

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To ale nebyl hladomor, to byl rizeny hladomor a to je rozdil ;-)
  oni jim zabavili obili, osivo a kdyz porad neumirali, zjistili, ze ziji z repy a zeli, to jim taky zabavili, byla to normalni Stalinova genocida, podle otcu komunismu museli Ukrajinci byt vyhubeni, nebo dramaticky zredukovani.
  A 20-12 stoleti .. Putin zna jedine, je problem, rozpouta valku, treba v Cecne a je zase zajimavejsi tema, na to ji vyhraje, nebot nepritel je slabi a kdyz je zase problem, rozpouta se vlka znova ...

 • 8. 5. 2013 9:54

  Péťa (neregistrovaný) ---.24.broadband4.iol.cz

  To je pěkná notečka, kterou jste si vybral, ale řeč je o Rusku a ne o radách Kanadě.
  Možná jste mlád, ale i tak by vám nemělo uniknout, že v té šestině světa jsou velmi specifické podmínky. Některé národy mají moderní demokracii v krvi, jiné ji na krátkou geografickou vzdálenost a v kulturní blízkosti přejali, jiným je vzdálená a pokusy o ni vždy skončí nejlépe pravdoláskovým zastřešením lokálních imperátorů. Což je úplně špatně, to už je lepší osvícený silný autokrat.
  Osobně si myslím, že to rozklíčováno už nikdy nebude, kdo byl gauner skutečný, resp. ten větší. Těžko ale popřít realitu obrovského skoku od carismu k průmyslovému státu. Jeho kvalitativní aspekty se mi líbit nemusí, jenomže Rus má jiný úhel pohledu a jiné priority. Nemohu se nedotknout opozice a disidentů.. ti byli v Rusku i za cara a krom podhoubí bolševiků, kteří nakonec uchopili vesla, to byli hlavně intelektuálové a zbohatlíci, velkoměstská lumpenburžoazie. Jejich zájmy se ve stomilionovém národu podpoře netěší, národ chce jíst a mít zajištěnu bezpečnost, to vše v míře dostatečné podle svých měřítek a ne podle názoru rozežraného Evropana. Liberálové opilce Jelcina se už předvedli a výkonný Putin rovněž. Ať chcete nebo ne, při pominutí národnostních třenic majorita slyší na silnou ruku, národní hrdost a zajištění životních potřeb. A i putinovská diktatura volby vyhrává, opozice dostává leda pomyslnou pětikačku na koko.
  Můj povrchní exkurs není obdivem, jen zamyšlením nad barevností světa. Jistě je mnoho těch, kteří chtějí svět černobílý, ale ten takový prostě není, bez ohledu na lakování žblebtáním všelijakých propagandistů všech stran.

 • 30. 4. 2013 13:56

  Honza (neregistrovaný) ---.237.broadband12.iol.cz

  Prominte, ale to co tu pisete jsou nicim nepodlozene zkazky, konspiracni teorie atd, ktere se vubec neslucuji s vysledky vyzkumu historiku. Nemam silu na to vyvracet vsechny polopravdy ktere ve Vasem prispevku uvadite tak snad jen strucne:

  1) Rusko pred nasilnou kolektivizaci bylo skoro zemedelsky samostatne. Naopak kolektivizace kterou bolsevici (a hlavne sam Stalin) prosadili mela za nasledek a hladomor a smrt milionu lidi. (zdroj: napr. Paul Johnson - Dejiny 20 stoleti)

  2) Ano uvnitr strany bojovaly ruzna kridla (tak jako uvnitr nasi KSC) jak uz to tak v takovych stranach byva, nicmene byl to prave Stalin kdo zavedl takovou krutovladu a nestitil se vrazdami/transporty do gulagu zbavovat svych oponentu po stovkach a tyto vrazdy ve vykonstruovanych procesech jeste pouzit proti dalsim openentum.

  (zdroj: obecne - wiki, rozhlasove dokumenty cro6,http://w­ww.moderni-dejiny.cz/cla­nek/velky-teror-1937-1938/)

  Z vety, ze Stalin s Berijou byli tim nejlepsim co mohlo Rusy potkat je mi dost blivno.

 • 30. 4. 2013 15:00

  Avanti (neregistrovaný) ---.physics.muni.cz

  Kolektivizace nezlikvidovala zemědělskou samostatnost Ruska. Spíše se dá říci, že 30. léta znamenala významný propad. Produktivní úrovně před kolektivizací bylo dosaženo až počátkem 40. let. Pokud dokázala kolektivizace uvolnit pracovní sílu pro průmysl, dalo by sem mluvit u částečném úspěchu. Ovšem od kolektivizace se očekávalo výrazné navýšení vývozu, což už jsi nejsem jistý že se povedlo.

  Ruské zemědělství potopila až garnitura reformátorů kolem Chruščeva. Tehdy se stalo Rusko z vývozce obilí dovozcem, což velmi potěšilo usácké farmáře.

 • 30. 4. 2013 17:57

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Trochu bych poopravil: před válkou Rusko (zřejmě bez Mazovska) vypěstovalo ~100 mil. tun obilí. Za kulacké (nebo NEP) éry to bylo ~80 mil. tun vlivem příklonu kulaků k trojhonnému hospodaření (!) a koncem 20-tých let klesala vlivem zhoršení počasí asi k 65 mil. tun. 1929 začala kolektivizace a v roce 1934 sklizeň přesáhla 100 mil. tun a byl zrušen přídělový systém na potraviny. Před válkou se pěstovalo ~140 mil. tun. Rozebírat kolektivizaci je na samostatný článek, ale tato čísla ukazují na rychlý přínos a sama o sobě jsou v rozporu s legendami.

 • 30. 4. 2013 19:23

  petík (neregistrovaný) ---.i2net.cz

  Bohužel uvedený vývoj (80 -> 100 -> 140 mil) svědčí jen o tom, že se soudruzi naučili falšovat statistiky, statisticky vykázané obilí potom chybělo.

 • 30. 4. 2013 20:59

  OpAl (neregistrovaný) ---.ign.cz

  Aneb:
  Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost. Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost.

 • 30. 4. 2013 22:16

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Toto se nedá komentovat slušnými výrazy. Laskavě si prověřte, kdy se v SSSR zrušil přídělový systém na potraviny a potom se zamyslete nad tím, co jste napsal.

 • 2. 5. 2013 13:25

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Spíše mu vadí, že kdo se z historie nepoučí, ten si ji musí zopakovat. Vy patříte k těm, co se z historie nepoučili. Jednoduše proto, že ji neznáte.

  To je jak ten vtip. Sejdou se tři masoví vrazi. A jeden umře. Takže máte mrtvého masového vraha a dva živé hodné strýčky, vrchol mravnosti. A vy to těm strýčkům žerete i s navijákem.

  Jinými slovy, ono není ani tak morální problém, že na komunisty, Stalina, kolektivizaci apod. svalují kde co. Oni ti komunisti, Stalin a kolektivizace mají na svědomí hodně špatných věcí, mrtvých a zvěrstev. To, že se na ně svede i něco víc není opravdu morální problém s tím, že jsou křivě obvinění. Jich nám líto není. Problém ale je, že některé z těch věcí udělal někdo jiný, kdo unikl obvinění. Někdo, kdo nám možná dodnes našeptává.

  Možná to spíše pochopíte na jiné situaci. Vražda člověka. Byl nalezen někdo, kdo měl motiv a příležitost. Přímé důkazy ale žádné. Byl obviněn, odsouzen a popraven. Několik pozůstalých má ale pochybnosti, které je sžírají. Nejde ani tak o otázku "co když byl popraven nevinný?" Ne, otázka zní "co když je vrah stále mezi námi? A každé ráno se s ním potkáváme a on nám s úsměvem přeje hezký den?" Podobné mražení cítí řada lidí ve chvíli, kdy se začne vyjmenovávat to, co Stalin udělal. Protože tak nějak tuší, cítí nebo i vědí, že on toho sice většinu udělat mohl a nejspíše i udělal, ale nemohl to udělat všechno. A kdo to tedy udělal ten zbytek, pokud on ne? Kde jsou ti lidé a co dělají dnes?

 • 2. 5. 2013 18:26

  Unknown (neregistrovaný) 78.108.103.---

  " A kdo to tedy udělal ten zbytek, pokud on ne? Kde jsou ti lidé a co dělají dnes?"

  Vetsinou uz jsou po drnem a nebo dozivaji v LDNce a nepoznají uz ani vlastní deti. Prece jenom Velka cistka probihala 1936-8 a to uz je prilis davno...

  Nicmene drive byly tyto otazky relevatni.

 • 8. 5. 2013 2:03

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Stalin nebyl ani lepsi, ani horsi, vsichni zido-bolsevici byly svine, to vi kazdy.
  Pod vrazdami byly podepsani vedle Stalina nakonec vsichni vysoci, nedelam si iluze o nikom.

  Mimochodem tvrdim, ze po sametove revoluci jsme meli popravit vsechny StBaky, bolseviky, straniky, vysoke uredniky, soudce ... jo panove, vladnout zde ja tak jim ten rudy teror vratim i s urokama pod heslem , sloupu a cedulek mame dost ... pak by nas sice asi odsoudil mezinarodni tribunal, ale garantuji vam, ze by se zde bal jiz kazdy krast a nevypadalo by to zde tak, jak to zde vypada.

  Jediny kdo je nepoucen jsou ti, kteri nevi, ze zadny Stalin, Hitler, Churchill, Rosevelt ... ale zednari, iluminati, Rockefeller, Sachsove, a jim podobni zlocinci sjednocuji se pod ruzne okultni spolky jsou ti, kteri financovali valky, kteri skutecne vrazdili a kteri rozdeluji a panuji, ale ti se skryvaji hlavne v USA a tak je na obcanech USA, aby je vyhladili z povrchu zemskeho, za to co dodnes provadeji ... hlavne ne plosne prosim, jmenovite, jmenovite, skutecne zlocince a ne nevine lidi.

 • 8. 5. 2013 1:54

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zajimave, ze se z SSSR davano po valce a v zabehnutych kolejich do CR vozilo "Ruske obili" tak, ze se nejprev vezlo z CR do SSSR, tam se 90% vezlo dale a 10% se znova prelozilo a jako "Ruske" se vezlo k nam.

  V CR bylo vse osete, mleka tuny, pak to krachlo a potravin byl brutalni prebytek, nikdo nevedel co s tim, na chalupu nas zavazeli prebytecnym obilim, zda to nechcem nekde skrmit, bylo toho tolik, ze to davali lidem v zem. jako premii ti to za nizke ceny prodavali ;-)

  Je mozna pravda, ze kulaci nemeli za cil zasobovat Rusko, ale treba Ukrajina i presto mela slusne vysledky, ackoliv byla skutecne zaostala, pestovat tam neco Nemeci, to by jste videli ty vynosy ... v zemi, kde je 3m cerne ornice a vlahy dostatek ;-))

 • 8. 5. 2013 1:48

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Rusko, vyvrazdili kulaky a nemel tam kdo makat, na telata tam nechali tahnout pruvan a kdyz nekdo kdo tomu rozumel jen kecl, sel nejdrive do gulagu, pozdeji v case za stejne provineni z nej byl pomocny delnik v druzstvu.
  CR je dotovala vsim moznym, zde malem nic nebylo (teda jak se to vezme, hlad taky nebyl, jen musel clovek nakupovat nektere veci rano), zato vlaky putovaly do SSSR ve velkem ... jo a toaletk byl obcas problem, v rusku porad, ten jejich byl k nicemu, tak meli noviny ;-)))

  Z CR je tam jezdili na Ukrajinu ucit obdelavat pole, Rusko nebylo sobestacne, sobestacne se stalo po ropzadu, to bylo krusne, ale vesnicane si pomohli sami, vzali si pudu a zacali se starat sami o sebe, nikdo to neresi, dodnes jsou tam uranove doly, kde mozna jeste veri ze zije Stalin, a 100% veri tomu, ze je porad komunismus, takove plotem obehnane mesta ... dodnes je to zajimava zem a dobre vedi, proc se tam nesmi cestovat, jen na povoleni ... i kdyz vse se da uplatit, do tech mist sice ne, ale na neskodne ano.

 • 8. 5. 2013 10:17

  Péťa (neregistrovaný) ---.24.broadband4.iol.cz

  Člověče, nechci být impertinentní, ale vy máte celkem dost..

 • 30. 4. 2013 22:50

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Blivno ... je mi z Kolčaka, Trockého, Chruščova, Ježova, Jagody, v článku uvedeného Serova (jeden z hlavních viníků hladomoru na Ukrajině, ale Chruščovův kamarád), Kameněva, Zinovjeva, Děnikina, Radka, Sverdlova, Antonov-Ovsejenka, Tuchačevského, velení legií a spousty dalších. Zkuste si porovnat dobu Berijova působení v NKVD s dobou teroru - kupodivu nesedí - a nikomu to nevadí a Berija prostě je tím hlavním masovým vrahem. No, a to, že Stalin nechal dlouho Ježova v klidu vyřezávat hochštaplery spojené se spoustou mrtvých a hladomory, byl sice ošklivý kalkul, ale znamenal také definitivní ukončení bídy Ruska a zbavení Ruska rozežraných, nezodpovědných a všemocných rudých baronů.

 • 2. 5. 2013 9:52

  Mir (neregistrovaný) ---.mu-mohelnice.cz

  Zkuste si přečíst Chronologii od Sidorova (dokud je k sehnání) a znovu to zvažte.

 • 8. 5. 2013 1:41

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jo mi predci v tom meli jasno, kdyz videli, ze se na nas zene Stalin, radeji volili mensi zlo, Hitlera a tahli bolseviky zabijet v regulerni valce ... ale hold jsme prohrali, bolsevici se k nam dostali a nasi slavni spojenci vyvrazdili vice obcanu tehle zeme, nez nacisti za celou valku a to jen za tzv. osvobozovani, co nasledovalo pak uz vlastne pro CR byl jen cajicek, nejaka normalizace, to zemrelo mene lidi, nez za bombardovani civilnich cilu fosforem, nutno rict ze u nas, v Rusku to bylo mnohem horsi.
  Mimochodem on TGM taky nebyl zadny lidumil, v USA o nas mluvil jako o chatre, chtel vyhladit 1/3 obyvatelstva (Nemce) a Moravce, Slezany a Moravany taky zrovna nemusel, moc se mu nelibilo, ze si pisou zrovna tuhle narodnost, krom nemcu vyhazoval z prace i moravce, ze statnich uradu a sluzby ....

  Jo zlate Rakousko Uhersko, sice vevnitr ztrouchnivele, mnohe zakony bezzube, viz slavny cenzorsky urad kde nebylo ani 10lidi na cele CK, ale ten blahobyt, stat mel nizke dane, puda se danila z urody a tak slo usetrit hezke penize poctivou praci, naopak lichva a pletichareni byla zlocinem.

 • 1. 5. 2013 7:45

  sdfsdfsd (neregistrovaný) 93.185.56.---

  Rekni to tem milionum mrtvych co ma na rukou stalin , i neprimo v dobach hladomoru .

  Si magor tvrdit , ze stalin nekoho z nekama vyvedl.

  Paneboze a takovy pisou do diskuzi

 • 2. 5. 2013 13:51

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Pokud nikdo nedokáže vyčíslit, kolik lidí by umřelo hlady nebo při represích v případě, kdy by dál vládl Car, tak to bude otázka čistě teoretická. Nic nemůže omluvit terror rozpoutaný Stalinem. Ale nepřiznat pozitivní věci je nebezpečným pokrytectvím. Vezměte si Hitlera. Ten vytáhl Německo z hospodářské krize a během doslova pár let udělal ze zbídačené země jednu z nejsilnějších světových ekonomik. Nijak to neomlouvá druhou světovou válku nebo holokaust. Jen je to důležitý bod pro budoucí generace - ta největší zvěrstva mohou začínat pod zástěrkou dobrého úmyslu. Pokud si toto nedokážeme připustit, pak si zaděláváme na další problémy. Protože dříve nebo později zase přijde nějaký Lenin, Stalin nebo Hitler, a opět nám nabídne skvělou budoucnost a své sliby opravdu dokáže plnit. Jenže to z něj ještě nedělá dobrého člověka. Musíme si připustit, že i tihle lidé umí páchat dobré skutky. A musíme být opatrní nedat jim pro pár bonbonů do rukou absolutní moc.

  To by byl krásný svět, kdyby zloděj a vrah byl poznat na první pohled. Kdyby diktátor od počátku oznamoval, že plánuje zabít miliony lidí. Jenže tak jednoduché to není. Oni obvykle slibují nakrmit hladové, vyléčit nemocné a dát moc bezmocným. A namlouvat si skoro po 100 letech, že kolektivizace nemohla v žádném případě uspět a nakrmit hladové? Proč? Ten režim by to neospravedlnilo tak jako tak. Tak proč je tak důležité, aby si lidé mysleli, že diktátor nemůže přinášet krátkodobě prospěch? Napadá mě jediný důvod - aby to ten příští měl jednodušší.

 • 2. 5. 2013 14:08

  Jimmy (neregistrovaný) 91.208.112.---

  Hitler "vytáhl" Německo z krize tím, že prakticky zdvojnásobil státní výdaje při nezměných příjmech, tedy na dluh a prakticky na hranici bankrotu. Válka pak byla jediným řešením situace. Tímto způsobem dokáže vytvořit "hospodářký zázrak" každý blbec.

  Představte si, že ČR zvýší státní výdaje ze stávajích cca 1,2 bilionu Kč na 2 biliony Kč. Rázem budeme mít růst HDP na úrovni číny a budeme "tygrem", tedy jen do doby než budeme muset ty vzniklé dluhy zaplatit.

 • 2. 5. 2013 23:15

  j (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Timto zpusobem hospodari USA uz 50 let ... jen nejak povazlive zacinaji dochazat ta bojiste, na kterych by se jeste dalo valcit.

 • 8. 5. 2013 2:29

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  naivni predstava, lichvu mu zavedli kamaradi zide z USA ;-))
  Kazdopadne ekonomiku nerozjel pujckami, ale znicil menu, ktera nemela cenu, zavedl vnitrni, zacal smenny obchod s cizinou (tim ty bankere nasr* do ruda, nebot nemeli % z konverzi men), hodnotu zeme kryl praci lidi, ti byly ochotni pracovat za jidlo, zbavil je dluhu, kdo chtel zem. pudu ji dostal do pronajmu za cast urody atd.

  Diky tomu ekonomika rostla, jo kdyz mu zapad vyhlasil valku, nebyl vyzbrojen a tak dostal pujcku a IG Farbenvcele se StatOilem mu pujcovali, co se do nich veslo ... a vazne si nekdo mysli, ze USA, Fr a UK si nepujcovali ? ... a nadto prisli o vsechny sve kolonie ... skvely tak loutkaru, rozpoutali valku, vsichni ji de fakto prohrali az naty, kteri ji financovali ... UK ani USA uz svuj dluh niky nezaplati, jejich narodni banky patri Rockefellerum a tem taky plati sve dane, ale videl jsem jejich lidi uz i v CNB ... k necemu nam gratulovali, dones nevik k cemu ... ESM to jeste nebyl ... k tomu nam samozrejme gratuluji taky ... tihle lide vzdy kdyz chvali, smrdi to mega pruserem a zlodejnou

 • 8. 5. 2013 2:20

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vsak Hitler valku nezacal, Nemece vrazdili na popud Anglanu a USA Polaci a i TGM rikal, jaci budem cetnici po boku Francie a jak s nema zatocime, jak cesky zivel vytluce germanstvi lidem z palic a jak je vyhladime ... vysledek, ve slezsku byla poprve bida a hlad, nemci meli 2x vyssi dane a i cesi, co ne,li jiny prijem nez z pudy si museli pujcovat na zaplaceni dani ... nas Hitler vysvobodil z otroctvi pro Prahu v cele s TGM, moc dobre vim jak to zde bylo, TGM do nas strilel.
  Hitler byl sice diktator, kazdy musel drzet hubu a krok, nemazlil se z nikym , kdo podporoval teroristy, rozumej patrizany, kteri nedodrzovali zakony, na druhou stranu, pokud se sedlak drzel sve pudy a hledel si sveho, mel se dobre, protoze 3Rise nekrdla, ale kupovala, ackoliv nam oslabili Korunu a tim to pro ne bylo levne ... ale dobre vime, ze to same jsme zde meli i po revoluci, umele znehodnocena koruna a castecne to trva dodnes.

  Takze Stalin chtel dobyt Evropu, ale 3mil vojaku se vzdalo Wehrmachtu a prevleklo uniformy (vetsi cast), Ukrajinci bolseviky vrazdili vcetne zen a deti, ale na zapadni fronte vyhlasili valku UK a Fr ... Polaci nemece vrazdili a pak se divi, ze se brani utokem, oni Polaci vrazdili i Ukrajince a belorusy, co zili na jejich uzemi ... vlastne vrazdili vsechny krom Polaku, udajne az 12mil lidi v dobe miru mezi valkami.

  Hitler vyvedl Nemecko z hladomoru, nebot bankeri skodili marku slabe bezbranne ekonomiky, zacali vyvlastnovat pudu a vubec je nezajimalo, ze bude ladem a bude hlad ... kdo to delal vime vsichni, zajimave je, ze ti sami lide pak nacizmus financovali ... proc asi ... aby tu valku rozpoutali a bylo proti komu ... neni to hezke ze IG Farben nebyla odsouzena a ze rockefeller a spol financovali krom Japoncu vsechny strany ... a ze Uk-Fr neprijali po dobyti 8 oficialnich navrhu na mirove smlouvy, ktere byly velice vstricne, tech diplomatickych bylo jeste vice.

  Nechi tim rict, ze Hitler nebyl zlocinec, to zase byl o tom zadna, jen zdaleka nebyl nejvetsi zlocinec, dodnes se udivuji koncentrakum, nebot to same mela i Francie, Anglie a USA ... jen je jaksi prezily jednotky lidi, jedenjsme meli i mi, z dob CK, ale ten byl fakt jen pracovni, pro zlodeje, jine mocnosti mely koncentraky na opustenych ostrovech, kde zarvalo mnohem vice lidi, nez si odkazem predstavit a taktez jich vetsina byla politickych.

 • 30. 4. 2013 10:24

  dustin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Velice zajímavé. Kde se také informace získávají? Nakolik a proč jsou důvěryhodnější než ty opačné?

 • 30. 4. 2013 11:01

  juvi (neregistrovaný) ---.78.broadband11.iol.cz

  Jsou důvěryhodnější jedině tím, že stávající legendy jsou z řady pohledů naprosto nesmyslné. Například zkuste si rozebrat bolševiky jako mocenskou skupinu usilující o moc (všední záležitost). Povede se jim to a dojde k rozdělení rolí. Pokud porovnáte současné legendy s ostatními podobnými případy, jsou zde gigantické nesrovnalosti, mnohé je zcela mimo jinak běžná schémata. Buď bolševici nebyli lidé, nebo legendy lžou.
  Kromě toho: Například Stalin měl při ruce pořád zápisník a během každého jednání si dělal poznámky a často se jimi probíral - na to je dostatek důkazů. Zkuste mi najít (skutečný) jeden jediný takový zápisník - pokud vím není. Představa, že těsně před agónií je všechny spálil, je absurdní.
  Další: probíral jsem se legendami o Stalinových zločinech. Je to neuvěřitelná změť na úrovni bulváru, jsou zde pomotané příběhy a události. První z nich bylo tvrzení o tom, že "Stalin vedl kontribuce obilí" - zkuste si to prověřit ... zjistíte, že legenda míchá události z Carycinu atd atd.
  Jako špek cituji z Trockého knihy Stalin (překlad z ruštiny) o loupeži v Dušetsku: „Koba nebyl v přímém kontaktu se členy družiny“, „nebyl v pravém smyslu organizátorem, vůbec už nemluvě o jeho přímé účasti“, v této knize se vyskytují výrazy, jako „ve stranických kruzích se odedávna Stalinova účast na … považovala za nepochybnou…“
  Když toto vše vysvětlíte na základě stávajících legend, vše, co jsem napsal, odvolám.

 • 30. 4. 2013 12:08

  am (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  to že se nenašly deníčky co si psal Stalin, dokazuje že to nebyl zločinec, ehm? A míra zapojení Stalina do "válečného komunismu" (na němž se jednoznačně podílel) tj do těch kontribucí, jej taky nijak neočišťuje od jeho jiných zločinů, nebo snad ano?

 • 30. 4. 2013 14:00

  juvi (neregistrovaný) ---.78.broadband11.iol.cz

  To dokazuje jenom veliký úklid - proč? Samozřejmě, že Stalin nebyl zcela čistý, byl však v rámci doby asi nejčistší, ti, co jej pomluvili byli podstatně zamazanější. Zloděj křičí chyťte zloděje. A jinak mi nezbývá, než doporučit: pečlivě čtěte, třeba toho Taubmana, který se vůči Stalinovi drží klasických legend, ale kope to do očí.

 • 30. 4. 2013 22:40

  PanKapitanRUM (neregistrovaný) 62.201.20.---

  Já Vám věřím, lidé mají rádi tzn."Jednoduché pravdy", prostě když se řekne "Stalin to nařídil" tak je to jednoduché a pro malé mozečky snadno pochopitelné. Stejně jako když se řekne "Hitler to nařídil", opět stejná story. Nicméně jeden muž může jen stěží rozpoutat tak drastický teror, ano, jeden člověk může být označen za viníka a snad být i tím "původcem", ale říct, že "to jen on" je blbounké.

  Pravda je taková, že Stalin by nikdy bez podpory nemohl vládnout.
  Čím menší podporu by měl, tím dříve by mu někdo vpálil kulku do hlavy.
  Pokusy o atentát na Hitlera jsou toho důkazem.
  Nicméně díky podpoře svých věrných se u moci udržel.
  Stalin nebude žádnou vyjímkou, Chruščov to všechno pěkně hodil na něj a uzavřel tak jistou ošklivou kapitolu dějit naprosto jasným způsobem.
  On řekl "Stalin dělal čistky....", ale ve skutečnosti to řekl tak, aby se to v mozcích lidí přetransformovalo do "Stalin byl za to všechno zlé, moc dobře všichni víte, o čem mluvím, zodpovědný, jen STALIN, nikdo další, byl to Stalin! Skončená věc. Nemá smysl hledat další viníky, STALIN, konec!"

  Zrůdností byl oproti soudruhům Hitler nedouk.
  Dobrá, Hitler se pokusil vyhlazovat židy v plynových komorách, ač to zní strašně, mohlo to být o poznání milosrdnější než gulagy na Sibiři.
  Jedna žena, která gulag přežila, vyprávěla, že jí strážní znásili už první den v cestě vlakem na Sibiř, pak že si tam strážní "lovili" každou noc, aby se pořádně pobavili. Desetiletí znásilňování, hladu, zimy, ponižování, mučení a úmorné práce. Ta žena nakonec přežila. Čím jsou horší plynové komory? Nejspíš jsou děsivější svou existencí. Ale zhodnotíme-li to věcně, pak já osobně bych si raději vybral smrt v plynové komoře než desetiletí znásilňování, mučení, hladu, zimy, úmorné práce a pak skončit někde v jámě.
  Ale naše "moderní a humanistická" společnost říká, že to co se stalo Židům je hrozné a to co se stalo ostatním je tak nějak jedno. Například z Osvětimi se stalo "Židovské kulturní dětictví a obchodní značka".
  Ale proč se nezmiňují poláci, kteří tam zemřeli? Obyčejní Němci?
  Copak jejich smrt nic neznamenala?
  A Hitler jim tam ten cyklon B taky osobně nesypal, Stejně jako Stalin lidi v lágrech nemučil a neznásilňoval....

  Ale to už tak nějak nikoho nezajímá, že by se nic z toho nemohlo stát, kdyby oba vůdci za sebou neměli armádu věrných poskoků a spolupachatelů.

 • 30. 4. 2013 23:17

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Jeden drobný problém: navzdory legendám byl Stalin až do roku 1938 jen jedním z mnoha. Ale asi jediným z těch nejvyšších (Politbyra VKS(b)), který měl rozum, uměl ho používat a dokázal konat konstruktivně. Jo, a funkce generálního tajemníka byla vlastně jen podřadnou koordinační funkcí "generála sekretářek".
  Ke gulagům: Byl to podnik Jagody. Ježov se vezl a Berija to postupně rozpouštěl. Byla v tom ale další válka a po ní už Berija s MVD/KGB neměl nic společného - zase navzdory legendám. Dělal na jaderném programu. Po Stalinově smrti se toho zase ujal a zase propouštěl. Ano, Stalin byl tvrdý a má vinu, že nedokázal pořádně kontrolovat ministra vnitra.
  A k Židům:
  1) Trochu se mi příčí mluvit v Evropě o Židech, byli to judaizovaní Chazaři a Hispánci.
  2) Není od věci trochu prozkoumat, jak se krátce po "křišťálové noci" změnily možnosti "Židů" uniknout z Evropy. Podobně co vzhledem k "Židům" prosadil Albert Speer po atentátu na Hitlera a jak to dopadlo. Dvě šeredné historky jedné velebené osobnosti.

 • 1. 5. 2013 0:05

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Pánové, s vámi souhlasím, jen drobná technická poznámka, ten PanKapitánRum výše nejsem já. Já jen tak pro pořádek.

 • 1. 5. 2013 10:45

  hawran.diskuse

  Velká škoda, že ses nenarodil dřív.

  Mohl bys těm statisícům vyhlazených židů sdělit, že víra (a styl života vůbec), kterou si po generace udržovali a předávali (a kvůli které byli (nejen) jejich předkové ustrkováni) byla falešná a že jsou jen "judaizovaní Chazaři a Hispánci".

  A Hitlerovi s Eichmannem jsi mohl říci, že v tom mají drobnou chybu a že vraždí nesprávné lidi ...

 • 1. 5. 2013 14:05

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Hitler se mohl jednoduše stát hrdinou a nejoslavovanějším Židovkým zachráncem. Pokud mu židé vadili, mohl je vyzbrojit, vycvičit a poslat je do Izraele vybojovat si zpět svojí zem (zbavil by se jich a přitom byl za toho hodného). Dnes by se každé muslimské dítě jmenovalo Mohamed, Muhmed, Mohamad atd a Izraelské Adolf, Ada, Adik, Dolfi nebo Dolf.

  Pokud by se vyvaroval ještě dalších několika chyb (nenapadnout Rusko, distancovat se od Japonska, zbavit se Anglie), tak mohl vládnout Evropě podle svého a my dva bychom se tu zdravili Heil Hitler a psali bychom si, jaký to byl úžasný člověk a že už v jednom roce uměl chodit.....

  Tak buď rád, že to dopadlo tak jak to dopadlo.

 • 1. 5. 2013 14:11

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Dokonce, kdyby Adolf ty lidi tam poslal násilně ve stylu : ,,Chca nechca prostě půjdeš dobít Jeruzalém!" Na jeho pověsti hrdiny by mu to nic neubralo!
  Mimo to by před ním rád panáčkoval Einstein i Oppenheimer a další Židovští vědci, kteří různým dílem přispěli k tvorbě jaderné bomby.

  Stačilo prohlásit "Židé, nějak nás tu serete, je čas, abyste se přestěhovali zpět do své země, kam patříte! Já Vám v tom pomohu!"

  Je jasné, že v takovém případě by jadernou bombu měli první Němci, Němci první by byli ve vesmíru a na technologické špici.

 • 8. 5. 2013 3:34

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To neni pravda, ti vedci zase tak chytri nebyli, Albert byl prumerny, to Nikola Tesla, to byla jina kava.
  Nebyt pana Von Brauna, tak dones USA nelita ni do kosmu ;-))

  A atomovku sestrili 1. Nemci, jenze ji nechteli dat Adovi, protoze vedeli, ze ji pouzije, neni vam divne, ze atomovku USA sestroji kratce pote, co zajali ony Nemecke vedce a pripojili je k vyvoji ... proc to udelali, kdyz meli udajne svetove esa ... protoze oni uz ji sestrojili ... a tentokrate verili, ze USA ji jen nekde demonstruje a nepouzije ... ale USA ji demonstrovala na 2 mestech a to je dozajista nepotesilo, to uz ji rovnu mohli dat Adovi, i kdyz u nej by to mozna dopadlo jeste hure.

 • 1. 5. 2013 14:31

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Mohl, kdyby, pokud, by ... dělají historii, jsou to vyjádření možných rozhodnutí.

  ,,MOHL vyhrát ten závod, KDYBY nebyl vůl, POKUD BY jen omezil to svoje ponocování."

  Vždy máš na výběr řadu rozhodnutí a je až překvapivé, jak na první pohled drobné rozhodnutí má dalekosáhlé důsledky.

  Třeba stačilo, aby si tvůj otec vzal v den tvého početí kondom a nemusel jsi tu být :-D Nebo si mohli předtím dát o chlebíček navíc a mohl jsi být holka :-D

 • 1. 5. 2013 15:21

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Ty nikdy nepřemýšlíš nad tím, kde jsi udělal chybu?
  Nebo nad tím, kde jí udělal někdo jiný?
  Jak se mohla situace vyvíjet, kdyby tu chybu neudělal?
  Pokud ti tento způsob myšlení chybí, pak nehraj šachy, v této vznešené hře je nutné takto uvažovat, protože celá hra je o tom "co-kdyby".
  Co kdybych táhl věží na E8?
  Co kdybych skočil koněm sem?
  Neměl jsem udělat rošádu?

 • 8. 5. 2013 3:36

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ne ja jsem tak naivni se verim v to, ze kazde me rozhodnuti bylo v tu dobu spravne ;-))) ... ono vlastne z meho pohledu ano ... a to ze nebylo, to jsem v tu dobu nevedel, jinak bych jej prece neudelal, ale kdybych jej neudelal, tak bych se nepoucil ;-)

 • 1. 5. 2013 14:28

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  1) Zbavit se Japonska by byla blbost. To mel spis driv odstrelit spagetaky, protoze ti tahli risskou valecnou masinerii dolu (a stahovali k sobe jednotky potrebny na vychodni fronte). Japonci dodavali trvale "lidske zdroje" pro fanatickou valku vuci vsem. S nemci neobchodovali zas tak moc. I kdyby se Nemecko vzdalo konexi s japonskem, USA by si nasla jinou zaminku proc zautocit na Nemecko. Trebas i pro to, ze by si lidi po valce mohli klast otazku "proc na jedny strane bojovali Fordy a GM .. proti jinejm Fordum a GM?" (tahle otazka byla pro mne osobne alfou a omegou zjistovani proc si svet vubec prochazi pres 100 let jednou velkou svetovou valkou)
  2) Dle "novych" poznatku nemel AH na vyber s utokem na SSSR. Bylo to "kdo z koho". Vynorili se zkazky co tvrdi, ze Stalinovy den pred utokem bylo sdeleno, ze nemci zautoci. Stalin pry udajne jen neco zamlulal a sel si lehnout. Tak ci onak, presuny vojsk na zapadni fronty (tzn pro nas vychodni fronta) byly dost zajimavou hrou. Napred se mela presunout cast asijskych vojsk smerem na zapad, nakonec zase ne. Sice se tvrdi, ze na posledni chvily se rady RA rozrostli. Co se ale nerika je, ze napred pred tim slusne prochudli, kdyz si potrebovali vyresit nejake vnitrostranicke pletky.
  3) Anglie byl pruser a cista ukazka toho, ze ten clovek nemel coby vrchni velitel ozbrojenych sil mit takovou moc (coz bylo historiky nasledne po valce nekolikrat zdokumentovano, ze kazde rozhodnuti ktere vymyslel sam AH byl prusvih)

 • 1. 5. 2013 14:39

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Je fascinující sledovat velké (ať už dobré nebo zlé) vojevůdce v jejich skutcích, které běžný smrtelník jen tak neuskuteční. Být na jejich místě, možná bych dané věci viděl stejně a jednal podobně jako oni.

  Vezměme si například Antický Řím a invazi do Británie.
  Příjmy z Británie jistě nemohly vyvážit náklady spojené s obranou hranice spojené útoky kmenů ze Skotska. A přesto pád Říma zavinila neschopnost udržet boháče na uzdě.

  Zpět k AH a Josifu Stalionovi, člověk může být jen rád, že jsou po smrti, nicméně století je mladé a velká válka je před námi. Daleko zajímavější bude nový vůdce, jehož hrůzy pocítíme na vlastní kůži.

 • 1. 5. 2013 16:00

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  Kazdy vudce vychazel z toho co mu dodali poddani na stul jako "pravdive a overene informace". Samozrejme, ze dnes se da polemizovat o tom co mel kdo jak udelat, vetsinou se takto soudi na zaklade informaci z druhe strany. Co je u AH i JS zarazejici je, jak se k tem informacim staveli. AH byl znam svym popiranim skutecnosti, zatimco JS naopak "nejkrvavejsim resenim". Tihle dva panove postaveni pred jednu a tu samou vec (viz "napadnou nas oni driv nez my je?") resi problematiku po svem. Jeden se rozhodl vrhnout se na drahu ublizeneho a druhy na drahu ublizujiciho.

  Anticky Rim a jejich vyboje v Britanii pravdepodobne nemeli obchodni zisk, jako meli zisk silne strategicky. Britske ostrovy byly vynikajici zakladnou (defakto obrovska sobestacna pevnost, ktera dokazala kontinualne doplnovat veskere - i lidske - zdroje). Ceasar videl v Galii a Britanii nove hlavni pusobiste rimske rise, jelikoz si byl vedom, ze Rim upada a jeho geopoliticke umisteni zacina postupem casu pokulhavat.

  Tady by se dala debata rozvijet vzhledem ke zvysujici se aktivite "barbaru" (ze kterych se casem vyklubali historicky Vikingove), ale to je na nekdy jindy ;) ...

  Premyslim nad tim, jestli je horsi "prudke zlo v radu desetileti" (Stalinisticka verze Svazu trvala 30 let, Hitlerova verze Svazu trvala ani ne 20), nebo tech nasledujicich 60ti let silne bipolarniho sveta, ktery trva v podstate dodnes. Jen se zmenilo, ze z jednoho nepritele jich je hned 20 a vlastne clovek krmeny modernim krbem (telekramem) nevi koho ma vlastne nenavidet vic... Proto se da lip ovladat a proto si necha libit vic hruz nez driv...

 • 8. 5. 2013 3:43

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ano Rusko chtelo zautocit na evropu a AH jej zastavil prave v cas... no zastavil, oni se vzdali, ba co vice, kolaborovali ;-))

  AH je opreden legendami, treba ze nejed maso, byl vegetarian (ja jej podeziram z toho, ze chtel odnaucit armadu jist drahe maso, nebot rostlinna vyroba je efektivnejsi ;-))) ... ale take tim, ze snupal koks ;-))

  A ano temer kazde rozhodnuti, nebo spise kazde zasadni bylo fatalne spatne a jeho generalove byly mnohem schopnejsi.
  No ale Nemecko jakozto pretechnizovana armada, kde se vice spolehalo na technologickou prevahu, nebot lidskou nemeli dojeli predevsim natom, ze jim dosla ROPA a jejich technika se ZASTAVILA, cimz se stala nehybnou a neefektivni.

 • 8. 5. 2013 3:27

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  On je chtel poslat pryc davno, ale nikdo je nechtel, oficialne o tom jednal s USA, UK, Fr a nabizel je dokonce verejne ... ale zadny stat je nechtel prijmout ...

  Oni nakonec nechteli ani cechy do armady, pokud chtel cech bojovat proti rusum musel se stati Risskym obcanem, nestacilo mit jen trvaly pobyt (v Risi jste mohli byti klidne Cechem, Moravanem, Moravcem nebo Slezanem a meli jste stejna prava a povinnosti jako ostatni a jednu vysadu, nemuseli/nesmeli jste narukovat do armady)

 • 8. 5. 2013 3:24

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To neni tajemstvi, zid je rasova zalezitost ciste rasy, dedi se po matce, tedy matka musi byt zidovka a takovy rabin, to musel byt echt zid z obou stran.
  Zidem se tedy clovek rodi a vedecky jim rikame semite, semite jsou ovsem tez Arabove, vsak vychazeji z jednoho rodu.

  Tzv 13 kmen, tedy Chazari, kteri na popud Sumeru, kteri jim nakonec vladli presli kvuli lichve na Judaismus, nebot barbarske uctivani buzku se jim nehodilo k ovladani poddanych a krestanstvi urok zakazovalo.

  Ten slavny kroj, co nosili je chzarsky, spicaty tzv. zidovsky nos je chazarsky, semite maji spise bambuli, proste jako Arabove a jsou i stejne snedi.

  Zidy jak semitskeho puvodu, tak velkou cast Chazaru vyvrazdil Karel IV, nebot mu lichvou nicili ekonomiku statu a potresta prisne i slechtu, ktera v tom s nema jela taky (jak jinak by si vymohli splaceni lichvi ze). Semite ve skutecnosti neziji ani v Izraeli, tam je jich par, nejvice jiz prezilo ve Spanelsku, ti se totiz s Chazary nepaktovali, lichvu provozovali hlavne chazarove, nebot je to naucila Sumerska slechta, tedy spise sumerove a i tenkrate platilo, ze kazdy pogrom odnesli prevazne nevinni, zatimco lichvari vcas utekli.

  Hitlerovi rasovi vedci to samozrejme vedeli velice dobre, oni vubec kdyz se odecte ta hnusna tendencni omacka, aby se zavdecili, tak obev DNA nam rika, ze byly nejblize k pravde co se vedeckeho zkoumani narodu, ras a puvodu tyce, teda kdyz odectem politicke paskvily.

  Po obeveni DNA v Izraeli doslo ke slusnemu pozdvizeni , nebot se zjistilo ze i mnoho rabinu jsou chazari, logicky a strasne se divili, proc maji puvod nekde v u ruska a ne tam, kde ziji. Dokonce si vetsina odmitla test udelat ;-)
  No a ono se myslelo, ze vscihni Chazasri zide jsou chazari, ale treba Rockefllerove jsou prave oni sumerove, coz se vi, test DNA to prokazal, ale v te dobe se o sumerech jeste nevedelo, jen nekteri to tusili, test DNA na jednom z Rockefelleru, ktery s tim samozrejme souhlasil tuto domnenku potvrdila. Zda ovsem o sumerech vedel vedci z nacistickeho nemecka netusim, o chazarech vedeli.

 • 2. 5. 2013 15:37

  Honza (neregistrovaný) ---.237.broadband12.iol.cz

  V tomto pripade se bohuzel tragicky mylite. Stalin rozhodne nebyl jeden z mnoha. Velmi umne ridil cely stranicky aparat (to umel treba u nas Novotny ale v mnohem mirnejsich intencich), dokazal ho vyuzit ve svuj prospech a zcela si ho podrobil. Staci se podivat na eru velkeho teroru. Vetsinou jedinec ktery zacal byt v nemilosti nebo zacal mit jiz velkou moc Stalin s pomoci svych tehdejsich vernych nechal zatknout, pak z nej vytloukl priznani a nechal popravit. Ti kteri s nim na cele masinerii spolupracovali pak ume ocernil v nasledujicich letech a oni pak nasledovali sve jiz odsouzene kolegy. Pokud byl jedinec nahodou moralne silny a tento scenar neprichazel v uvahu pak byl proste odstranen (napr. zahadna smrt Kirova po 14 sjezdu).

  Dale Berija delal na jadernem proggramu, ale na jasny prikaz Stalina. Rict z Stalin nedokazal poradne kontrolovat ministerstvo vnitra (tedy NKVD) je zcela mimo. Ano samozrejme ze v techto dobach dochazelo k tragickym lapsum se kterymi Stalin pravdepodobne nemel nic spolecneho a ktere byly vysledkem putek mezi soudruhy kteri si mezi sebou vyrizovali ucty.Cela ta doba ostatne byla protknuta obrovskou mirou udavacstvi a strachu z toho, kdo je dalsi na rade. To ale nesnizuje jeho odpovednost za hruzovladu kterou v Rusku rozpoutal. Po celou dobu Stalin neochvejne vladl a nikdo za tech cca 30 let se mu nedokazal ani naznakem postavit. Jeho moc byla absolutni.

  Na zaver bych jen poznamenal ze Vase prispevky zde ja osobne vnimam jako snuzku polopravd, dohadu a nebezpecneho relativismu. Zlociny za ktere je Stalin odpovedny nelze ani naznakem prehlizet, mirnit a nebo, jako ve Vasem pripade, nebezpecne bagatelizovat. Samozrejme tim netvrdim ze ostatni spolustranici jsou nevinna jehnatka. Nejsou. Ale to na Stalinove odpovednosti nic nemeni.

 • 8. 5. 2013 10:48

  Péťa (neregistrovaný) ---.24.broadband4.iol.cz

  Jednoznačně souhlasím, potřebujeme zásady, pevné pravdy a žádné myšlenky nebo, nedej Bože, nezdravé pochybnosti.
  Co na tom, že existuje mnoho podivností, že k prostudování archívů by byl potřeba pluk nezávislých historiků a my přesto věříme pisálkům v podstatě jednotlivcům.
  Výhoda jednoho generálního viníka nás na určitou myšlenku účelovosti také přivést nesmí. Stalin samogaunerem, to se hodí všem, i modernímu ruskému vedení. A proto to zůstane uzavřenou kapitolou. Jakpak by věci okolo Stalina možná mohly být trošku jinak.

 • 8. 5. 2013 3:09

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No ono pres 90% tzv. zidu jsou Chazari a jejich slechta jsou dokonce Sumerove, kteri prisli Chazarum po padu sve rise nabidnout sve sluzby.

  Kazdopadne Stalin o gulazich vedel a sam pocty mrtvych podepisoval (spolu s dalsimi samozrejme, kolega Chruscov tam mel taky svoji parafu), stejne tak resil problem sirotku jejich vyvrazdovanim.

  To je panove jako by jsme tvrdili, ze Hitler nevedel o koncentracich a co se tamdeje, protoze je navrhla, zkonstruovala a hlavne provozovala IG Farben ... presto vam garantuji, ze jak Hitler, tak Geobless, tak Gestapo a politicka cast SS (Ne Waffen-SS) presne vedeli, co se tam deje a znali jak pocty odvezenych, tak mrtvych (tak nejak vzevrubne +/- autobus)

  Mimochodem na Ukrajine existuje zodovska(chazarska) sekta, ktera tvrdi, ze az prijde skutecny masakr na Judaisty (coz je presnejsi, zide jsou totiz vlastne jen semite) tak prijde mesias ... a ze pry koncentraky byl jeste maly masakr a je treba vetsiho ... jen se divim, kde se ty sebevrazedne sklony v tech lidech berou, udajane ta sekta neni zase tak mala, ja jsem ji objevil tak, ze jsem se dozvedel, ze provozuji Evropsky zidovsky parlament (ono jich je vice, oni maji jen jeden z nich, tam kam kandidoval Jan Fischer) a ze jej vedou Ukrajinsti mafiani napojeni prave na tuhle sektu ... takze i penize na lobbing evidentne maji ... komu to samozrejme vadi jsou poctivi lide Judaiste, kteri uz toho maji dost a byly bi radi, aby je laskave kazdy nechal na pokoji a nechal je zit, hlavne tim mysli svetove bankere ci jine zlocince, kteri se za ne schovavaji, mimochodem bezni obcane Izraele nemaji zrovna v lasce holocaustovy business, nebot dobre vedi ze to za ty zlodeje zase odskacou oni, zatimco zlocinci, kteri to na ne upletli se zase budou smat ze svych palacu ....

 • 1. 5. 2013 13:26

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  Stalina a Hitlera bych do jedny urovne nedaval, alespon ne co se tyce "veleni" nad dejstvim, ktere jsou obema prisuzovane. Stalin si byl moc dobre vedom toho, ze neni uplne nejchytrejsi, tak vesmes provolaval neco ve smyslu "bude to takhle a zaridte to jak chcete", zatimco Hitler se snazil do vseho cpat ten svuj rypak. Viz Speer (t.c. ministr zbrojeni) a jeho tvrzeni, ze AH prisel na poradu s generalitou a misto debaty se vedl monolog, kde AH mel nasprtany vsechny technicky specifikace zbrani a "zil podle tabulek".

  Asi bych jsem je oznacil jako "osviceny diktator" a "absolutni diktator"...

  (tip: Levne knihy - Hitler, Stalin - paralelni zivotopisy)

 • 8. 5. 2013 2:56

  Izak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Osvetim je jeden velky podvod, Polaci jiz priznali, ze pece postavili oni, zato ze tam stala nebezpecna a jedovata tovarna IG Farben, (StatOil) tedy Rockefeller, ktera vyrabela benzin z uhli a ze tam zivotnost delnika na jedovatem provozu byla 1/2 roku, to uz se nerekne, ba co vice se to tam zboura a jen se nato zeptate, hnedle vas vyvezou a jste pro ne zlocinec, co ma blbe otazky.

  Rozebirat plynove komory je ale v CR trestne a to dokonce i technikum, kteri tomu rozumi a maji kupu zajimavych technickych otazek a pri ruce kupu vypoctu a simulaci.

  Vite treba otom, ze Cyklin-B byl urcen k desinfekci obleceni a to i na fronte, aby se nesiril Tyfus?
  Konec koncu na ten tyfus zemrelo mnoho veznu a prave na konci valky, kdy cely zasobovaci mechanizmus zkolaboval, coz mi zde nezname, mi meli potravin dost, protoze u nas byl mir, ale na fronte byl hlad.
  Treba takovy Mengele, zam. IG Farben, vyjimecne ne Rockefellera si mohl beztrestne mucit a zabijet vezne, ale takovy velitel tabora zastreli 5 slovy pet veznu, svevolne samozrejme a dostane od nacistu provaz, zajimave ze, ze by velitel tabora, clen politicke SS nemohl vrazdit svevolne vezne ... komu tedy patrili ?

  A proc nejsou verejne knihy z koncentraku ? ... a proc se deti neuci, ze nejvice veznu zemrelo na Tyfus a ruzne nemoci v dusledku podvizivy a spatnych podminkach v taborech, hlavne na konci valky. Nas ucili o pochodech smrti, ja vypatral, ze ony pochody smrti byly evakuace taboru pred frontou, ackoliv nikdo nepopira, ze tam umirali vycerpanim lide a ano vetsinou nevini lide.

  Kazdopadne, Drazdany, 250-600.000 mrtvych behem jednoho nasobneho (to co je na wiki je blbost, uz amici hned po obsazeni tvrdili, ze maji priznat 150.000 ze i to je zlomek, nez nekdo zjisti, kolik jich bylo ve skutecnosti) bombardovani, 12mil zavrazdenych Polaky, 7mil Ukrajincu hladem, destiky milionu obeti bolseviku ... ty nikdo neodskodni, ti nedostavaji reparace, ba co vice nikdo se jim ani neomluvi a kazdy muze verejne tvrdit, ze se to ani nestalo, natoz aby se o tom ucilo v dejepise.

  Treba Drazdany jsou klasicka ukazka valecneho zlocinu na civilistech, vyvrazdit mesto cerveneho krize bombami, pak fosforem a nasledne prezivsi v okoli zastrelit kanony, to je silna kava, proc si mysli, ze tech lidi bylo ~600.000 protoze:
  250.000 byly hlaseni obyvatele vcetne nemocnych (mesto cerveneho krize bez armady, jen lazaret) a kazdy to vedel, proto se civilisti ze sirokeho okoli sjeli do Drazdan, ze ty bombardovat nebudou, proto jich bylo tolik i po parcich a v okoli, odklizeni mrtvol trvalo snad 3mesice a odvazovali se casto odvazovali, nebot fosfor je promenil v prach, pak prisla armada USA a odklizeni vzali do svych rukou, aby se nikdo nedozvedel, kolik lidi tam zemrelo ... a ja se ptam, co meli tihle civiliste spolecneho s tim, ze vlady rozpoutaly valky ? ... co meli spolecneho s tim, ze je zradila vlada a po konci 1.sv podepsali Versailleske nicive a nesplatitelne reparace ? ... NIC

  proto vazeni, az vas vlada zase pozene do valky, vyvrazdete ji, nechodte vrazdit jine, lada je vas nepritel c.1., kdy to tak udelal kazdy, zadna valka by nebyl a byl by zde klid!
  No a vazeni, nevrazdete se uz mezi sebou, nikam to nevede ... vyvrazdete ty, co vas chteji postvat ;-))

 • 30. 4. 2013 15:22

  Avanti (neregistrovaný) ---.physics.muni.cz

  zapojení Stalina do "válečného komunismu" jistě potěšilo hlavně Poláky, dle tvrzení Tuchačevského, autorem "Zázraku na Visle" nebyl ani tak Pilsudski,nýbrž Stalin :-)

  Ale teď vážně, Stalin byl tehdy kritizován za neúměrné násilí proti neschopným důstojníkům, to je pravda, ale válečných zločinů se dopouštěli jak rudí, tak bílí, včetně československých legii, co byli zač ukrajinští nacionalisté poznali i Poláci a po druhé světové i naši.

  Naši legionáři jsou odpovědní za vraždy asi 1000 eserů, kteří stáli tehdy proti bolševikům, alespoň tam na Sibiři, jakožto vůdčí strana Prozatímní vlády Ústavodárného shromáždění, ministr války, samozvaný admirál Kolčak, se tehdy prohlásil vládcem Ruska, a naši mu v tom pomáhali. Nutno uznat, že nakonec zásluhou Čechoslováků skončil před popravčí četou. Také je pravda, že legie byli z 90% tvořeny levičáky, ale byli tam i takoví jako Radola Gajda, který se stal Kolčakovým pobočníkem. Tak je možné, že většina zločinů československých legií byla spáchána fašisty a pravičáky, kterých sic bylo málo, ale ne zas tak málo, aby to nezvládli. Ovšem Rusové dodnes vidí Čechoslováky jako zločince.

  Válečné zločiny se ovšem tehdy neděli jen v Rusku. Z válečných zločinů na západní frontě je dodnes obviňována Velká Británie a Kanada. Minimálně Británie dodnes zločiny popírá. Vlastně není se co divit, britové se chovali v koloniích jako neuvěřitelná prasata. Všechny hrůzy, které páchali afričtí diktátoři, se naučili od britských důstojníků, když jako řadoví vojáci složili koloniální armádě.

 • 30. 4. 2013 22:26

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Pokud se vezmou fakta a logika vychází jednoznačně: Stalin nechtěl mít nic společného s tažením do Polska, které otevřeně sabotoval. Ten podnik se šířením revoluce byl Trockého (a Bucharina). Stalin se držel uzavřených smluv (v daném případě s Pilsudským). Stalin potom Trockého nejspíše podrazil ještě jednou, myslím, že v roce 1924, kdy to Trockij chtěl zopakovat metodou nenadálého přepadu. Rozvědky Dohody se o tom dodnes nejasným způsobem dověděly a Trockij, skřípaje zuby, musel demobilizovat.

 • 30. 4. 2013 12:58

  jlx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud porovnáte současné legendy s ostatními podobnými případy, jsou zde gigantické nesrovnalosti, mnohé je zcela mimo jinak běžná schémata. Buď bolševici nebyli lidé, nebo legendy lžou.

  A například Rudí Khmerové byli co? Taky jenom legenda? Sorry, ale jdi s timhle někam, ty historiku-amatére.

 • 30. 4. 2013 15:26

  Avanti (neregistrovaný) ---.physics.muni.cz

  Rudí Khmérové byli přátelé Margaret Thatcher, ta byla skutečná, tudíž i oni museli být nutně skuteční. Leda že by si přes ně ulívala peníze někam do Švajcu. I když vezmeme v úvahu jejího povedeného synáčka, není ani tahle hypotéza zcela nepravděpodobná.

 • 3. 5. 2013 18:50

  Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---

  Trocky nic USA "neprodal", USA financovala bolsevickou revoluci, tedy spise Rockefeller, ale s pozehnanim vlady USA, Trockemu jeho valk koupili dan. poplatnici USA, stejne tak CS legiim, ty ukoloval TGM na prikaz USA, vlak jsme taktez dostali od USA a kdyz jsme po boku Pruska, rak Uh. etc. bojovali pro bulou armadu, dostali jsme ukol je zradit, odrizli jsme je a jezdili jsme si vlakem tam a zpet, vrazdili jsme civilisty a nakradli slusne mnozstvi zlata, spise nez armada jsme vypadali jak banda zlocincu, co plenili v sirokem okoli zeleznice cokoliv, co slo, byla to nejmocnejsi zbran te doby.
  USA samozrejme financovali i dalsi bolseviky, Trockeho se chtel Stalin zbavit, jakozto konkurence, proto zdrhl ke svym pratelum do USA, kdyby to ale bylo naopak, zdrhl by do USA Stalin.

  Co se tyce bolseviku, tak to byla vesela historie, treba jejich reseni mnoha sirotku, byla to doba, kdy byl Breznev mlady, rozhodnutim Stalina se proste vyvrazdovali a to takovym zpusobem, ze kdyz nasli dite na ulici, jedno komu patrilo, tak jej zavrazdili a uklidili, Breznev dokonce chtel navysis pocti z 20.000 na dalsich min 10.000, vrazdili i deti, co rodice meli, bolsevik tvrdil, ze je to jedno, ze oni si uz nejakeho toho sirotka najdou, opravdu lidsky rezim.

  Co se Stalina tyce, tak ten po valce nechal vsechny z vedeni politbyra podepisovat pocty mrtvych.

  Stalin delal presne dle zido-bolsevicke doktriny, ze slovany je treba zredukovat a Ukrajince a Slovince pokud mozno vyhladit uplne, stejne tak Polaky, rikal to jiz Karl Marx a T.G.M mu pritakaval, protoze nam tvrdil ze je slovan, v USA tvrdil ze je zid a samozrejme to byl bolsevik, i kdyz matku zidovku nemel, otce ano, byl to bastard, rikam to proto, ze to na nej sedi i povahove, jinak jeho otec byl slusny clovek, proto kdyz obtezkal svoji sluzku, nasel ji zenicha (slovenske jmeno Mjasarik, neco jako masařík, nebo řezníček a jeho otec financne podporoval jak rodinu, tak T.G.M nechal vystudovat na Judisch gymnaziu a nasledne VS) TGM tudiz neumel ani Nemecky, ani Cesky, umel Judisch a byl to hlavne bolsevik, taky velke mnozstvi zlata, co CSL ukradli carovi odevzdal Rockefellerum (ti velkou cast dali ve forme zbrani Trockemu), ale neco malo si mohl nechat.
  No a cesich v USA nemluvil zrovna hezky, dokonce jeste hure nez nacisti, no a nejake Slezany, Moravany a Moravce, to neuznaval vubec a Nemece, tem porad vyhrozoval, ze je vyhladi a do obcanu, co se bourili nechal taticek strilet.

 • 3. 5. 2013 18:53

  Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---

  No mi Slezane ne, na nas nekoukejte, mi s CLS nemeli nic spolecneho, mi byli s Pruskem ;-)) ... a v Rusku jsme bojovali i za 2sv valky, aby se na nasi pudu Stalin nedostal, no prohrali jsme valku a nastoupil rudy teror i na pude mich predku.

 • 30. 4. 2013 8:18

  BROX (neregistrovaný) ---.nbu.cz

  Ta citace z Mitrochinovy knížky je zajímavá. Tím "Šerovem" co údajně spáchal sebevraždu v roce 1963 je zřejmě míněn Ivan Serov. Ten byl skutečně v roce 1963 degradován a zbaven funkce šéfa KGB (patrně v důsledku kubánské krize), ale spokojeně se dožil až roku 1990 (!)

 • 6. 5. 2013 16:27

  V.Novák (neregistrovaný) ---.oracle.co.uk

  Byl odejden kvůli Peňkovskému - KGB odhalila v GRU agenta britské rozvědky. Ovšem toudobou se už za takováto elhání nepopravovalo - kulku dostal sám Peňkovský, jeho britský spolupracovník - ilegál 8 let a Serova degradovali (pořád ale zůstal generálem) a poslali sloužit do turkestánského a později volžského vojenského okruhu jako zástupce velitele pro výcvik.

  S pádem Chruščova šel dál dolů, ale ani nebyl popravem ani nespáchal sebevraždu, ak pábil Pacner. Zemřel v r. 1990 v 85 letech.

 • 1. 5. 2013 0:06

  Redmarx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nevim na kterej z jeho blebtu mam reagovat, tak takto souhrne, chlape ty mas dost, fakt si o ty historii neco precti, protoze tu fakt neuveritelne placas!

 • 1. 5. 2013 0:58

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  I kdyby jen plácal, má vlastní názor, což je v této době velká vzácnost.
  Pak taky má odvahu si za tím názorem stát, což je taky pozitivní charakterová vlastnost.

  Navíc mluví velice logicky a byť jistě nemá ve všem 100% pravdu, což je ostatně nemožné s přihlédnutím k tomu, že se jí aktéři těchto událostí a jejich následníci pokusili zakrýt, tak i přesto se myslím pravdě velmi blíží.

  Spíš jsem toho názoru, že s ním nechceš souhlasit z obdobného názoru, proč Islamisté nesouhlasí s Židy, tedy z důvodů víry než že by za tvým nesouhlasem byl vlastní názor nebo znalosti.

 • 1. 5. 2013 11:35

  Redmarx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jenom technicka: Historie proste nema vlastni nazor, historie se stala, muzes to, jak se to stalo odmitat, ale nic to nemuze zmenit na tom, ze se to tak stalo. Nazor muzes mit na to co se deje v soucasne dobe a co by se melo udat do budoucna, dokonce muzes mit i nazor na to, proc se historie udala tak jak se udala, ale nazor na samotnou historii mit proste nemuzes, respektive ono jde vsechno, jsou i taci co se pokousi menit historii, ale pak je to jen obycejna lez, protoze se to tak nestalo.

 • 1. 5. 2013 13:53

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Věci nejsou ani černé ani bílé, většinou jsou šedé.

  K potrestání válečných zločinců z řad Američanů nikdy nedošlo.
  - nebyli na doživotí uvězněni ti, kteří nařídili hodit jadernou bobu na Japonská města
  - nebyli odsouzeni ti, kteří házeli ve Vietnamu napalm na vesnice při sebemenším podezření na spolupráci s Vietkongem
  - nebyli odsouzeni ti, kteří "práškovali" Vietnamce Agentem Orange, který lze snad srovnat jen s Cyklonem B
  - nebyli odsouzeni ti, kteří mají v prsty v používání ochuzeného uranu v Iráku atd

  Zabití civilistů je dnes považováno za válečný zločin.
  Američané ve druhé světové válce mohl shodit jadernou bombu dostatečně blízko významného města tak, aby se z toho jeho obyvatelé "posrali až za ušima", aby si každý z nich mohl prohlídnout spálenou krajinu a přitom město ušetřit. Ušetřit ženy a děti, těžko vinit děti z toho, že se jejich rodiče zapojili do války.

  Pokud by jadernou bombu nejprve hodili vedle vybraného města, Japonsko by se vzdalo tak jako tak, ostatně oni už byli dostatečně nalomení a pokud by jim bylo řečeno, že pokud se nevzdají, další bomby spadnou na všechna jejich města, vzdali by se.

  Ale Američané chtěli A) vidět, co jaderná bomba udělá na masíčku obětí a B) Chtěli Japonce potrestat za Pearl Harbor tak, aby si to navždy pamatovali.

  Dnes by tento zrůdný čin byl po právu potrestán jako válečný zločin.
  Nicméně v té době to byl jeden ze způsobů. Byl příliš velký zájem na tom, aby se bomba vyzkoušela na dostatečně velké mase lidí.

  Historie je možná hnusná, špinavá a zrůdná díra, ale rozhodně není ani černá ani bílá.

 • 1. 5. 2013 14:03

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  nezapominejte na Drazdany... pro nas asi nejblizsi ukazka nesmyslnyho vyvrazdeni mesta za vzduchu.

  Kdyz lehli popelem (asi nejznamejsi) Lidice, nebo jina vesnice, tak alespon existovala zaminka. Drazdany lehli popelem uplne zbytecne. Jen to nadrazi jako by bylo netknuty. Rika se o tom, ze to byl test co asi dokaze jaderna bomba...

  IMHO absence bomby by prodlouzila valku, sice ne o moc, ale japonci by nedali svoji kuzi jen tak (viz "moje tricetileta valka")

  btw: vsimate si jak lid vnima odlisnejc cisteni mesta pozemni silou a leteckou?

 • 1. 5. 2013 14:22

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Výroba jaderné bomby měla smysl, mělo smysl i její svržení o tom není potřeba se přít. Otazníky přichází až v momentě, kdy se začneme bavit, jestli bylo správné jadernou bombou vyhladit dvě velká města.

  Jestli by nestačilo:
  - předvést bombu Japoncům na dohodnutém setkání (jejich císař to měl v hlavě dostatečně srovnané)

  Nebo

  - Shodit bombu vedle nějakého města (evakuace měst už tenkrát nebyla možná, zastavila by se veškerá výroba a válka by tak byla jasně prohraná)

  Myslím, že obojí by bylo dostatečné pro ukončení války.
  Nicméně by nedošlo k otestování účinků jaderné bomby na lidech, což požadovala řada Amerických generálů, podobně jako další skupina generálů, kteří chtěli Japonce exemplárně potrestat za Pearl Harbor, nejlépe vyvražděním jejich rodin.

  Já osobně bych byl určitě PRO svržení bomby, ale buď na "vojenský" cíl nebo do takové oblasti, aby ztráty na civilistech byly zanedbatelné.

  Ostatně ve stejném duchu probíhala debata i v USA a zvítězila skupina požadující test jaderné zbraně na lidech a potrestání Japonců vyvražděním jejich rodin.

 • 1. 5. 2013 18:58

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Naprostý souhlas. Historie názor nemá. Ale my se rozhodujeme na základě zkušeností z minulosti a tedy, zcela logicky, pokud máme špatné informace, nemusíme se rozhodnout správně. A zde, podle mého názoru naprosto evidentně, je dějepis zaplevelen spoustou lží, což deformuje naše názory a rozhodování. Tedy nemůžeme hovořit o názoru dějin, ale o výkladu dějin - a na tom musíme hodně zapracovat. Já mohu mít svůj výklad, který opírám o, myslím nemalá, studia, někdo jiný může mít jiný - POKUD se o studia opírá. Neberu názory těch, co jim stačí si přečíst noviny, je to jejich rozhodnutí. Jsem si naprosto vědom toho, že můj současný názor je velmi okrajový, ale vadí mi, když se píšou články, které z hlediska psychologie nelze vysvětlit jinak, než za pomocí démonů a černokněžníků - proto jsem se ozval.
  V této souvislosti jedna velmi důležitá poznámka: běží tady řeč o tom, jestli jsou bolševici zm*di a jak moc. Ale nikdo se nezabývá příčinami, s tím totiž bolševici neměli nic společného - a to není pouze můj názor. Rusko se prostě v druhé polovině 19. a na začátku 20. století dostalo do gigantického průšvihu, dnešními slovy se jednalo o prvotřídní tunelářství. Takže tato temná historie, jejíž nejsvětlejším bodem byl právě Stalin, protože ji ukončil, je velikým mementem pro naši součastnost. Mám totiž nepříjemný dojem, že celá EU je na podobně sestupné dráze, jako Rusko po zrušení nevolnictví. Všude plno krásných keců doplněné pouze gigantickými zlodějinami.

 • 1. 5. 2013 22:57

  Redmarx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jen jednu vec, ty statisice co byli nahnani do gulagu za Stalina je ona nepopiratelna historie, to nicim neomluvis a Stalin jako kapo za to proste nese odpovednost. Klidne si to omlouvej jak chces, ale tohle je onen fakt, ktery nema obdoby a snese mozna jen srovnani s vyhlazovacima taborama Zidu.

  Jeste jedna drobnost k dalsim diskutujicim, nevim proc sem porad tahate Americany, ale kdyz uz jsme u toho, tak si uvedomte, ze ve chvilich kdy uz bylo jasne, ze Nemecko a Japonsko valku prohraji, tak se nejak tak obycejnyma lidma predpokladalo, ze tyto dva narody budou jednou provzdy definitivne vymazany z mapy sveta a to ze se tak nestalo, je dano prave moralnimi hodnotami vitezu. Tedy drobne excesy typu Hirosima nejsou nic co by dobove bylo odsouditelne, na to se proste nemuzete divat dnesnima ocima!

 • 1. 5. 2013 23:37

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Vražda je vždy vražda, v případě zabíjení civilistů se vždy jedná o vraždu, ať už jí provedeš v plynové komoře nebo je spálíš jadernou bombou. Jediný rozdíl může být v tom, jak moc zrůdná ta vražda byla. Plynové komory, gulagy i jaderná bomba jsou podobně zrůdné.

  Můžeš zničit loď plnou vojáků a je to ospravedlnitelné.
  Při zničení lodi Jamato zahynulo 2 475 členů posádky a byť mi těch lidí může být líto, tito lidé zemřeli v boji.

  Při bojích na Sommě zemřely desetitisíce lidí a opět se jedná o ztráty v boji.

  Ovšem vyhladit celé město jadernou bombou není o nic méně zrůdné než tam přijet a všechny včetně žen a dětí je pozabíjet ručně.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Atomov%C3%A9_bombardov%C3%A1n%C3%AD_Hiro%C5%A1imy_a_Nagasaki

  Schválně si to přečti a zkus se nad to povznést tak, abys dokázal si odmyslet "sebeomlouvání" a zakrývání zrůdnosti toho činu.

  Zabíjení civilistů v jakékoliv podobě je na úrovni plynových komor!
  Ať už civilisty zabíjí Američané nebo třeba Srbové či Muslimové v Jugošce.

  Dokud bude omlouvání civilistů někdo omlouva, do té doby může přijít někdo, zabít tvoje děti a říct "To bylo pro vyšší dobro!"

  Každý člověk, který omlouvá zabíjení nevinných v jakékoliv podobě je zrůda.
  Ospravedlnitelné jsou pouze vojenské ztráty. Jisté ztráty na civilistech jsou ve válce bohužel také nevyhnutelné, ale civilisté by nikdy neměli být primárním cílem útoku!

 • 1. 5. 2013 23:41

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Dokud bude zabíjení civilistů někdo omlouvat, do té doby může přijít někdo, zabít tvoje děti a říct "To bylo pro vyšší dobro!"

 • 2. 5. 2013 8:51

  Redmarx (neregistrovaný) ---.230.broadband11.iol.cz

  Ovsem kdyby jsi prectl dobre muj komentar, tak ja nic neomlouvam, pisu ze to byl exces, ale pokud tady byla nastole likvidace celeho statu, tak je to opravdu jen exces. A kdyz uz jsme u toho, tak pravda Japonsko bylo cisarstvi, tam asi moc obycejni lidi vliv nemeli, ale Nemecko byl demokratickej stat s demokraticky zvolenou vladou a pokud tato vlada provadela to co provadela, tak odpovednost nesou i civiliste.

 • 2. 5. 2013 12:15

  jlx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pochybuju, že lze dávat etnické čistky a genocidu na stejnou úroveň jako cílený útok, jehož primárním účelem bylo ukončení války (což se také podařilo).

  Jinak zrovna v případě válečného Japonska je dobré dát věci trochu do kontextu, viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_war_crimes#Mass_killings

  Po tom, co Japonci v Asii za války předvedli, je použití výjímečných postředků do určité míry pochopitelné.

 • 2. 5. 2013 14:14

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Je pěkné, že píšeš o Japonských válečných zločinech, které jsou nepopiratelné. Ale zajímavé je, že hned po skončení války Američané převlékli 200 000 Japonských vojáků (právě těch, kteří měli to špatné na svědomí) do vlastních uniforem a během jediného měsíce je použili, protože se jim hodili.

  Podobný osud potkal jednotku 731: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jednotka_731

  To je jako bys po skončení války nechal nastoupit všechny dozorce z koncentráku, pogratuloval jim k dobře odvedené práci, dal jim amnestii a nabídl jim práci pro tebe :-(

  Potrestat někoho tím, že vyvraždíš NEVINNÉ rodiny, ale jim samotným dáš plnou amnestii, mi nepřijde jako spravedlnost.

  To už mi teda přijde spravedlivější Ruský model, kdy Rusové odváděli válečné zajatce do gulagů, kde je desetiletí "trestali".
  (Samozřejmě nemluvím o odvlečených civilistech nebo politických vězních.)

  Taky nemluvím o trestání civilního obyvatelstva Rusáky pomocí nařízeného znásilňování, které měli jednak povolené a jednak přímo nařízení.

 • 2. 5. 2013 14:05

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  "na to se proste nemuzete divat dnesnima ocima!"

  Takže přeci jen přiznáváte, že historie je otázkou názoru.

 • 2. 5. 2013 18:19

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Ve skutečnosti to je tak, že historii píší vítězové.
  Přemyslovcům se také nevyčítají ti, které nechali zavraždit.
  Jednak se o nich třeba nemluví a jednak o tom ani nikdo mluvit nechce.

  Skutečnost je taková, že pár úchylům by se náramně hodilo, aby "jim hodící se" výklady historie nikdo nezpochybňoval. Ve skutečnosti z historie bývá známo pouze velmi omezené množství informací a každá historická událost tak má řadu výkladů.

  Každá událost má obvykle nejméně čtyři výklady. První výklad je očima prvního aktéra, druhý očima druhého aktéra, třetí výklad očima svědka a čtvrtý výklad je něco blížící se skutečnosti.

 • 3. 5. 2013 22:46

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Nepopiratelná historie,nebo manipulace? Problém je v zažranosti schémat. Kromě toho opakuji: špatní v té ruské historii jsou jiní - Mikuláš II., Alexandr II., Stolypin, Kolčak, Gajda, Švec, Vojcechovský, Čeček a další, kteří s bolševiky neměli nic společného. Mnohá jména raději nechceme v takovém seznamu vidět a přibarvujeme si dějiny tak, aby se nám víc líbily. To je nebezpečné.

 • 4. 5. 2013 10:17

  katkryptolog (neregistrovaný) ---.178-41-100.t-com.sk

  Preto aj vacsinu z tych panov bolsani ci ini levicaci a anarchisti zabili, spachali atentat alebo nastrazili na nich kompromitujuce "dokazy", aby ich odstranili z cesty, ze? Ste neskutocny demagog, pan juvi, to musim jasne na tomto fore napisat.

 • 8. 5. 2013 19:10

  Péťa (neregistrovaný) ---.24.broadband4.iol.cz

  Vina, provinění a zodpovědnost jsou různé věci.
  Nikdo nepochybuje o tom, že Josif byl ultralump. Jde jen o zapasování toho člověka do souvislostí. Nepochybně žil Stalin s nějakým postavením a staly se zločiny. A ty souvislosti se pak budou měnit podle toho, na jaké informace a dezinformace narazíte. Stalin byl lump, ale možná nikoliv největší. To je vše, ta možnost tady pořád je, dokud historický výzkum nebude uzavřen. Napadá mne maločeská pikantérie.. český ministr nejenže není vinen konkrétní lumpárnou svého podřízeného, on za tu lumpárnu není zodpovědný ani politicky jako výborně placená střecha. Tak to chodí, tady se bijeme za (vinu a zodpovědnost) Stalina, přitom názorné příklady toho, jak to chodí mezi mocnými, ve skutečnosti pozorujeme v přímém přenosu.

  S morálními kvalitami vítězů asi chcete spíš žertovat. To si mohl myslet čecháček, který odpor moc nekladl, že Němci jsou na odstřel a proto si až po válce bezpečně zchladil žáhu pobitím pár desetitisíců Němkyň a německých dědků a dětí. Od spojenecké generality a politického vedení nelze takovou blbost předpokládat. Spíš je faktem, že s pádem Berlína dostal projekt Manhattan motivační trhliny a generalita naopak dobře věděla, že bomba je klacek na Stalina a posléze se domákla i toho, že Japonec je zralý ke kapitulaci i bez bomby, že to císař nepožene do krajnosti. Oni Američané vůbec jsou jediným státem, který prakticky použil patrně všechny sorty ZHN. U nich bych zrovna moc morálky nehledal. Morální jsou jen tehdy, pokud z toho něco kouká a i tehdy sledují cíle všelijaké. O Rusku ovšem nemluvě, ale tak mocnosti prostě jednají.

 • 1. 5. 2013 11:35

  Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---

  Nedělej si iluze že imperialisté jsou lepší, jen mají lépe zvládnutou kamuflážní propagandu, viz Neználek na Měsíci, kapitola o Ostrově hlupáků ;-)

 • 1. 5. 2013 17:05

  Cydia Pomonella (neregistrovaný) 94.75.205.---

  Velice dobrý příklad manipulace s dějinama.
  Oni ti tvoji opěvovaní imperialisti s tím mají zkušenost od úplného počátku, že. První "osadníci" aby nepochcípali hlady tak nejprve vykradli jídlo z indiánských hrobů. Později když je naivní indiáni naučili jak pěstovat kukuřici a lovit, tak je za to za odměnu ráčili vyvraždit(ženy a děti znásilnit, muže upálit za živa). A do dneška tohle oslavují a eufemisticky to nazývají den díkůvzdání!
  Další skutečností kterou ti demokratičtí učitelé dějepisu zatajili je že již na zcela první lodi si přivezli otroky. Sice ne ještě z Afriky, ale ti následovali velice brzy později. Vůbec celý jejich "hospodářský zázrak" je postaven na plundrování přírodních zdrojů(dnes např. fracking) a zotročování lidí. Nejprve bílí otroci, poté indiáni. To že na stavbu celé železniční infrastruktury použili pro změnu otroky z Asie, především z Číny se také běžně neučí. O Afroameričanech a nyní o používání otrocké práce na farmách a stavbách Hispánci snad ani není třeba se zmiňovat.
  Celá tahle imperialistická společnost má vraždění a vykořisťování v DNA již od úplných počátků a nic se na tom nezmění dokud se jim někdo nepostaví se zbraní v ruce. Proto je třeba obdivovat každého kdo se jim dokáže hrdinně postavit. Bohužel jich není dnes na na světě mnoho(Kuba, Venezuela, Severní Korea a především islámské země).

 • 1. 5. 2013 17:18

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  A ono se cekalo neco jineho od vyvrhelu spolecnosti? (Ti pristehovalci tam nesli "budovat lepsi budoucnost", proste jim byla evropska puda pod nohama sakra horka, tak zdrhli) Predevsim ty "islamske" zeme jsou vesmes byvali spojenci. Vyjimkou jsou zeme typu Pakistan, kde se vlastne porad nevi jestli maji americany radi ci ne. Ty islamske zeme nejsou o nic mensi imperialisti nez to proti cemu tak zaryte bojuji.

  Je zajimave kam se coby byvala trestanecka kolonie dostala Australie. Po mensich genocidach se k tomu alespon postavili celem.

  Nic se nezmenilo, velci mezi sebou naoko bojuji, na pozadi kseftuji a odskaceme si to vsichni...

 • 1. 5. 2013 19:22

  hawran.diskuse

  WTF?

  Nerad se nechávám zatáhnout do (většinou naprosto zbytečných, na netu zvláště) "debat" o politice, tím méně tím, že bych chtěl reagovat na demagogické dojmologie.

  Takže jen takto:
  KDE opěvuju nějaké imperialisty?

  Prostě další klasická, levácká lež.

  Ale ok, máš na svůj názor právo (narozdíl od doby, kdy tu bolševik vládl).
  Ale rovnou ti říkám, se mnou ztrácíš čas, tímto tě s těma levičáckýma blábolama posílám do (_!_) ...

 • 1. 5. 2013 19:58

  juvi (neregistrovaný) 77.240.97.---

  Trochu si to srovnejte v hlavě a přestaňte se na svět koukat černovíle (nebo ve vašem případě pravo-levě). A kromě toho: "v době, kdy tu bolševik vládl" právo na vlastní názor bylo, opak je blábol. Právo na vlastní názor neexistovalo v dobách dřívějších, naposledy za protentokrátu.

 • 1. 5. 2013 19:34

  Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---

  Řekneš-li A, řekni také B. Takže je nutné zmínit že plošné vyhlazování civilistů a koncentrační tábory jsou britský vynález z dob Búrské války, a že tihle "demokrati" mají za dobu svých imperiálních výbojů vlajku zmáčenou krví několikanásobně většího počtu obětí než Hitler a Stalin dohromady. Je fakt že jim to trvalo pár století, ale zase v té době ještě nebyli dostatečně technicky na výši.

  A měl bys vědět že ten tvůj citát v tomhle znění pochází ze západní strany Churchillovy "Železné opony", protože ve skutečnosti Chruščov řekl "A vy zase lynčujete černochy." To v té době byla naprostá pravda a ty tady opakuješ lživý překlad, což je jen příklad té mnou zmíněné kamuflážní propagandy, kterou jsi teď sám nevědomky (to doufám, jinak bys byl pěkná svině) prováděl. Další podobný příklad je ten slavný Ahmadínežádův výrok o zničení Izraele, který nikdy neřekl.

 • 2. 5. 2013 19:30

  Lovap (neregistrovaný) 94.228.83.---

  Koncentračné tábory sú síce britský výmysel, ale plošné vyhladzovanie civilov je blbosť. Koncentračné tábory vznikli z dôvodu koncentrovania civilov s tým, že všetci ostatný sú bojujúci a teda je ich možné zabiť. Išlo vlastne o rozdelenie búrskeho obyvateľstva na neutrálov a lovnú zver. K žiadnemu vyhladzovaniu nedochádzalo, aspoň nie programovo. Drvivý počet zo zahynuvších v týchto táboroch, nemá na svedomí človek, ale choroby. Briti to prosto nezvládli organizačne a logisticky. To sa s koncentrákmi, ako ich poznáme z WWII, nedá porovnávať ani omylom.

 • 2. 5. 2013 23:13

  Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---

  Velmi diplomatická formulace z Wikipedie:
  "Asi nejdiskutovanější byla taktika spálené země a vytváření koncentračních táborů pro téměř všechny búrské obyvatele búrských republik (včetně žen a dětí), což někteří moderní autoři označují vzhledem k podmínkám v nich panujících za jednání s charakterem genocidy. Byly zde však i další „nešťastné okolnosti“ jako mučení a zabíjení zajatců či vyzbrojení 10 000 domorodců kmene Bantu moderními zbraněmi."
  Takže kdo nechcípnul hlady, toho odkráglovali buďto Angláni sami (zvlášť že byli v mnohonásobné přesile) nebo za ně udělali špinavou práci domorodci které vyzbrojili. Copak mi to jen připomíná, třeba Bělorusko? S průmyslovým vražděním jako v Osvětimi jsem to nesrovnával.

 • 2. 5. 2013 23:36

  KapitanRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Wiki je "velmi" nepřesná, za přečtení stojí toto:
  http://klub-afrika.blog.cz/1102/burske-valky

  Zrůdnost Angličanů/Američanů je zjevně zakořeněná v jejich nitrech.
  Nejhorší je, že takové špinavé národy mají tu drzost ostatním kázat o morálce.

 • 1. 5. 2013 13:06

  Pichsla (neregistrovaný) 1.209.186.---

  Co ze tohle je? To je clanek, nebo jen stroze vypsana wikipedie? ("co je na wiki je pravda" neni o nic horsi nez "strana urcuje co je pravda"). Pane Erben, pokud jste si precetl jen to co uvadite jako zdroj, tak je to zoufale malo...

  no, ale pokud se najde alespon jeden clovek co ho tohle privede ke studovani tech hruz co se "tam" tehda odehravaly, je to jen dobre ;)

 • 1. 5. 2013 18:50

  katkryptolog (neregistrovaný) ---.78-98-19.t-com.sk

  Kolega Pinkava uz nad vami pan Erben sice zlomil "hul", ale ja to este skusim. Naozaj to vypada, ze nielen Mata Hari, ale aj "Zelezny Felix", generalissimus Stalin so svojim nohsledom Berijou su povazovani za hackerov:)
  Ak by ste naozaj realisticky chceli nieco napisat o kryptologii v Rusku a neskor Sovietskom zvaze, nemusite vobec zachadzat na wiki a inak dobremu historikovi tajnej sluzby KGB Christopherovi Andrewovi. Jedine co bolo potrebne, udrzat si liniu dejin, rozvoja kryptografickych systemov a popisu ich fungovania o com su na internete dostatocne informacie aj vo Vam iste lepsie dostupnom anglickom jazyku. Uvediem teda pre naozajstnych zaujemcov o tuto nesporne zaujimavu oblast zopar zdrojov:
  Predovsetkym moje preklady z anglickeho jazyka o kryptologii a jej vyvoji v Rusku z rozhovoru znameho ruskeho odbornika na bezpecnost IT Anatolija Klepova:

  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/06/citat-dna-kryptografia-v-historii.html

  Christian Goldbach (znamy svojou hypotezou z teorie cisel) ako lustitel pre carovnu:
  http://katkryptolog.blogspot.com/2012/06/christian-goldbach-ako-kryptoanalytik-v.html
  Trosku viac z historie carskeho cierneho kabinetu:
  http://katkryptolog.blogspot.com/2011/10/z-historie-carskych-ciernych-kabinetov.html

  Barón Pavel Ľvovič Šiling, vynalezca telegrafu a aj sifier pre carske ministerstvo zahranicia:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2011/10/zabudnuty-vsestranny-vynalezca.html

  Strucne o carskom zachycovani a lusteni vlastnej i zahranicnej posty:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/07/citat-dna-carska-tajna-policia-ochrana.html

  O sovietskych kryptografickych systemoch z pohladu lustenia nemeckymi
  kryptoanalytikmi z nacistickych sluzieb SIGINT (preklady zo zaujimaveho blogu Christosa T.: http://chris-intel-corner.blogspot.sk/):

  http://katkryptolog.blogspot.sk/search/label/soviet%20cryptography
  http://katkryptolog.blogspot.sk/search/label/soviet%20ciphers

  Ake systemy lustila finska spojovacia spravodajska sluzba pocas tzv. Zimnej vojny:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/07/finska-radiova-rozviedka.html

  O sifrach a sifrovacich strojoch pouzivanych vojenskou rozviedkou SSSR:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/05/citat-dna-z-historie-ruskej-skoly.html

  V anglickom jazyku odporucam Randalla K. Nicholsa a jeho Russian ciphers:
  http://www.und.nodak.edu/org/crypto/crypto/lanaki.crypt.class/docs/russian/

  Samozrejme obsiahlu kapitolu c. 18: Ruskaia Kryptologija z pera kryptologickeho historika Davida Kahna v jeho nenahraditelnej knihe The Codebreakers.

  Z ruskych zdrojov jednoznacne publikaciu plukovnicky KGB Tatjany Soboljevy Historia Sifrovalnogo dela v Rossiji, Olma press, 2002 a stranky agentury.ru vytvarane spolocne s casopisom Inside:

  http://www.agentura.ru/press/about/jointprojects/inside-zi/

  Dufam preto, ze v nasledujucom clanku by ste sa mohli aspon v niecom inspirovat a "nesilit" popis v clanku vyhradne cez historiu sovietskych mocenskych zloziek najma jeho tajnej sluzby VCK/GPU/OGPU/KGB.

 • 3. 5. 2013 10:05

  nepochopil (neregistrovaný) 165.72.200.---

  tak nevim uz co to ma spolecnehos usvitem hackeru, vypada to spis na dalsi politicky salat, nebo nejakou potrebu se zase nimrat v minulosti minule.
  muzeme se vratit zpet k technickemu zazemi? jestli tenhle i tak chudy serial bude pokracovat priste vyctem kdy zasedalo ksc a kdo kdy velel kgb tak uz opravdu nevim jestli ma smysl sem chodit (no to zase neni spravedlive vuci autorum opravdu technickych a zajimavych clanku)... blah

 • 6. 5. 2013 16:34

  V.Novák (neregistrovaný) ---.oracle.co.uk

  jak píší ti, kdo opisují z anglických zdrojů. Máme českou transkipci ruštiny...

  Žádný Šerov KGB nešéfoval. Ivan Serov šéfoval KGB do r. 1958, pak ho Chruščov poslal velet GRU - vojenské rozvědce. KGB a GRU se odedávna nenáviděly.

  Byl odejden v r. 1963 kvůli aféře Peňkovského - KGB odhalila v GRU agenta britské rozvědky. Ovšem tou dobou se už za takováto selhání nepopravovalo - kulku dostal sám Peňkovský, jeho britský spolupracovník - ilegál vyfasoval 8 let (a byl posléze vyměněn) a Serova degradovali, pořád ale zůstal generálem a poslali ho sloužit do turkestánského a později volžského vojenského okruhu jako zástupce velitele pro výcvik.

  S pádem Chruščova šel dál dolů, kvůli protoprávním akcím za Stalina mu sebrali Hrdinu SSSR, vyloučili z KSSS, ale nebyl popraven ani nespáchal sebevraždu, jak pábil Pacner. Zemřel v r. 1990 v 85 letech.

  Nějak nevidím důvod tohoto článku - o hackování v něm není nic.

 • 7. 5. 2013 10:53

  M (neregistrovaný) ---.mu-mohelnice.cz

  Jasně, vyznat se v minulosti je nakonec zajímavější. Ale nejlépe by bylo to vše spláchnout a začít znova. S novou představou o budoucnosti.

 • 30. 10. 2013 9:08

  nešťastnice (neregistrovaný) ---.190.broadband11.iol.cz

  Prohlašuji že na světě se pohybuje nějaký slepí kakaput a nabourává se do Windows cizím uživatelům. Nevím kdo to je, ale vím že je to někdo slepí. Poznala jsem to, že se objevilo v hystorii word nějaký jaws což je odečítací program pro nevidomé a mám dojem že firma freedom scientific okopírovala nějaký linuxácký proces do Windows. Program se chová jako když bych spouštěla pod Linuxem funkce jiného systému. Linux je zdarma a jeho produkty od něho také a nedopouštím aby někdo něco kopíroval od linuxu něco co je zadarmo a vydělával na tom fuj. Freedom scientific programuje program Jaws což je odečítací program pro nevidomé, vydělávají na tom. V Čechách na tom vydělává firma Galop která je dovozcem. Linux a jeho produkty které umožní funkce jiného systému jsou zdarma a to že to někdo na světě kopíruje a vydělává na tom Fuj. Tenhle program já u sebe v PC nechci já vidím a nestojím o něj. Ten člověk je nevidomí kakaput který se nabourává cizím uživatelům do Windows a cizím uživatelům po cizích sítích. To je všechno fuj.
  Vřele doporučuji mít domácí síť zabezpečenou firewallem a v případě Windows vista mít zapnutý nástroj řízení uživatelských účtů. V případě Windows 7 či 8 dát úroveň nástroje řízení uživatelských účtů na nejvyšší úroveň. A to je bezpečnostní prvek proti hackerům aby nemohli zneužívat něčí soukromí. A také neříkat nikomu svoje heslo. Hesla se neříkají ani IP adresy na připojení domácí sítě a hesla na domácí síť se také neříkají. To jak se mi nějaký slepí kakaput naboural to jsem viděla na svých Windows 7 na vlastní oči a málem mě trefilo a strašně jsem se lekla. Nějaký můj kamarád o kterém vím že je slušný člověk a všechno ví jak to je, to tají a já jsem si vše zjistila a vše moc dobře vím a nabourání do Windows jsem zažila na vlastní oči a vím že to byl někdo slepí. A jeden kamarád který to ví říká že jsem si to vymyslela, ale já bych si nikdy nevymyslela že jsem měla nabouraný Windows 7 ultimate. To jsem viděla u sebe na vlastní oči. Ať to byl kdokoliv bylo to od něj fuj a drzost a zasloužil by pár facek za tohle, protože to je trestný čin a je to fuj. Zavděčím se když mi tohle všechno někdo bude věřit. Já každou neblahou událost s mým PC okamžitě zveřejním a za to se nestydím já říkám pravdu. Za pravdu není proč se stydět já se za pravdu nestydím.

 • 30. 10. 2013 19:00

  nešťastnice (neregistrovaný) ---.190.broadband11.iol.cz

  Nevidomí jsou takové volové které by zasloužili pár facek poznala jsem jich několik a nějaký produkty ze spojených států Amerických a a na základě jednoho programu firmi Freedom scitntific zneužívají linux vis. http://www.root.cz/clanky/usvit-hackeru-11-ceka-ogpu-a-soudruzi-hackeri/nazory/477578/
  Také naprogramovali a založili nevidomí lidé nějakou sociální síť klango která funguje na základě jednoho programu naprogramovaný firmou freedom scientific jménem Jaws který na mě jak už jsem zmínila vis. odkas že se chová úplně stejně jako když pod Linuxem spouštím jako program funkce jiného operačního systému. Jeden kamarád jednou klaango správcoval už nevím jak se jmenoval až se mu to zavirovalo. Mám dojem že si kvůli tomu vypnul firewall na svoji síti a vypnul všechny bezpečnostní prvky např. nástroj řízení uživatelských účtů. Potom zjistil že to není správná volba, někdo potom začal zneužívt jeho počítače a mě ho bylo líto. Ale hned mu to došlo a hned zareagoval. Mě se takhle naboural do Windows 7 nějaký nevidomí hajzlík. Znám i nevidomí na které jsem natrefila a mám s nimi zkušenosti z hlediska IT že fuj. Natrefila jsem na nějakého Tomáše Kramosila což je spolužák ze školy a pořád mi dělal bejkárny s mým notebookem a všechny moje katastrofi říkal že jsem si zavinila sama. Až mě jednou vzal Tomáš Kramosil vzal ke svýmu kamarádovi jménem Honza Mica, začal mi tvrdit o telemarketingu, nějakém produktu a strkali mi tam produkt a crackali. při cracku daného produktu se jím podařilo cracknout moji legální licenci windows. To udělali když jsem u nich odběhla na toaletu. Oni mi odjistili softwarovou pojistku nástroj řízení uživatelských účtů a bavili se tím že mi crackli moji licenci mých Windows. To udělali osobně když jsem nechala svůj notebook ležet u nich na stole v obýváku a šla na toaletu. Ale to co udělali je fuj. Tvrdili o nějakém produktu že mi tam dávaj jako překvapení a ve finále mi cracknou licenci mých Windows. To bylo od nich fuj. A nějaká sociální síť klango a program klango který běží na základě nějakého programu Jaws to je sociální síť která je fuj a mělo by se to okamžitě zarazit aby to celý skrachovalo. Je to tam zavirovaný. Tam by se mohl vyskytnout takoví vir který by mohl přerazit i nástroj řízení uživatelských účtů, což je pojistka proti hackerum aby nikdo si nemohl přihlásit počítač někoho jiného na jiném počítači.
  Shrnutí: Crackat někomu stávající licenci Windows to je fuj. Klango a Jaws to je také fuj.
  Nedavno se mi naboural do PC nějaký slepý člověk nevím jaký ale vím že byl slepí, protože jsem tam viděla v hystorii wordu nějaký Jaws což je pro nevidomí a já to nechci já vidím a nedopustím aby mi to kdokoliv ke mě strkal. To bylo od těch nevidomích fuj a vše co jsem napsala bylo od nich fuj.
  Doporučuji mít v případě Windows 7 či 8 úroveň nástroje řízení uživatelských účtů mít na nejvyšší úrovni a mít svoje heslo. V případě Windows vista to mít zapnutý a mít také svoje heslo.