Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úvaha: Výkon dnešních počítačů od klak - ... a dokazal byste mi laskave vysvetlit, jak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 12. 2002 18:41

  klak (neregistrovaný)

  ... a dokazal byste mi laskave vysvetlit, jak na 486ce rozebehnu neco, na cem by se dalo koukat na vsechny ty weby Stratosfer (no comment, please) a spol., vcetne ruznych designerskych studii, nabytkovych firem, a ostatnich ryze nepocitacovych subjektu!?!

  pokusil jsem se svoji matce neco podobneho zprovoznit na P100Mhz s 56MB RAM. sam bezne pouzivam P166 s 56MB RAM a nic moc mi nechybi, ale toto byla tragedie. s mozillou a spol nemam sanci a tak to nakonec skoncilo na win98 + Opera + 602PC Suite, na kterych jsem povypinal kde co slo. co jsem pak musel poslouchat kdyz "to nefungovalo", to se ani radeji neptejte :-) ... uz si zvykla, ale bylo to narocne ... zejmena na nervy.

  nedelejme si iluze, pratele ... s temi ruznymy L(i/y)nxy, Arachne, Mozillami, OpenOfficy a spol se nedaji delat zazraky. zvlast kdyz mate pred sebou nefundovaneho uzivatele, ktery tomu nerozumi a vlastne ani moc rozumet nechce ... nedej panbuh aby byl k tomu jeste zvykly na nejakou tu ms "HiTec". pak je jedine reseni vykaslat se na minimalismus, poridit moderni pocitac a pokusit se uplatnit s nejakou moderni maxi distribuci.

 • 27. 12. 2002 19:39

  Michal Kubeček (neregistrovaný)

  Mícháte dohromady dvě zcela odlišné kategorie programů. Lynx, Links, Arachne - to jsou všechno programy, které rozchodíte na jakémkoli starém HW, kde bude problém nainstalovat Win98.

  Ale taková Mozilla, OpenOffice nebo KDE rozhodně nejsou žádné aplikace pro low-end hardware. Pod 64 MB si s KDE neškrtnete a pokud byste chtěl ještě OpenOffice, 128 MB je absolutní minimum. Mozilla jakbysmet. Zde se ovšem dá skutečně hovořit o komfortu srovnatelném s MS produkty... Především Mozilla (i sedmičková Opera) už MSIE 6 nechala daleko za sebou.