Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úvaha: Výkon dnešních počítačů od Honza - Řekl bych že naprosto odpovídající srovnání..Samozřejmě že ten...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 12. 2002 15:54

  Honza (neregistrovaný)

  Řekl bych že naprosto odpovídající srovnání..Samozřejmě že ten trabant jezdí a dopraví člověka z bodu A do bodu B..Ovšem je tam otázka jak,za jak dlouho a jakou daň si za to vezme..Na vození pytle cementu na stavbu dostačující..stejně jako ten starej škopek stačí na ten router..Jistě,tam to má svoje opodstatnění.Ale na normální každodení ježdění?Haha..
  Samozřejmý je,ža každý člověk má jistý požadavky a jejich naplnění ho uspokojí..Takže někdo se zasekne u pentia 200 a je v klidu..Moje požadavky splňuje Duron 750..ve spojení s 256mega paměti a rychlým diskem je to pro mě akorát..Opravdu mě nebavilo poslouchat hrčení pomalýho disku a čekat něž naběhne prohlížeč,popřípadě než se přepně mezi dvěma oknama..Samozřejmě že ten net fungoval..to jo..i ten divx nějak horko těžko šel..Ale prostě bylo to jako s tím trabantem..Vybere si to nějakou daň..U traboše člověk ohluchne,v zimě omrzne,popřípadě si řádně protřebe vnitřní orgány..no a u té pomalé šunky člověk čeká a čeká,každou chvilku přemejšlí co musí odmáznout aby si něco mohl nainstalovat a podobně..
  A nedivím se prodejcům popřípadě lidem co tomu trochu hoví když poradí ať to ten člověk zahodí a koupí nový..Protože co odpovědět na otázku "co by se na tom dalo vylepšit?"Rvát do staré kraksny simy za haldu peněz,popřípadě tam cpát předraženou pomalou pci grafiku,popřípadě tam roubovat přes externí řadič,popřípadě ještě horší varianta přes programy typu ez-drive větší disk?
  Takže kdo chce,ať si "rychle" serfuje na 486 v textovým režimu..Já si taky serfuju rychle..a to v grafice a se všema těma pičovinkama co k tomu patří..:o))A až budou nový programy co se mi budou líbit který můj současný poč utahají,no tak si koupím novej..Každopádně upgrade jednou za 3-4 roky mi přijde v pohodě..

 • 30. 12. 2002 8:34

  Lukáš Novák (neregistrovaný)

  Ale vase 750ka uz dnes neni delo (tim jsou dnes 2GHz CPU), ale je podstatne levnejsi a o to se tu jedna. x56ky umiraji, o tom nemuze byt rec.

 • 30. 12. 2002 8:46

  Honza (neregistrovaný)

  No jistě že 750ka není dělo..:)Však jsem taky psal,že každý má nějakou hranici od které je spokojený..A u mě je to ta 750ka..Prostě na pomalejším dělat je pro mě osobně utrpení no..A o tom to je..Pokud je pro někoho pohoda dělat na 2stovce tak budiž..ale já bych to nesnesl..