Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úvaha: Výkon dnešních počítačů od Michal Breškovec - Nejsem přítelem horečného zbrojení (rozuměj neustálých upgradů na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2003 9:08

  Michal Breškovec (neregistrovaný)

  Nejsem přítelem horečného zbrojení (rozuměj neustálých upgradů na to nejnovější), ani na to nemám, ale 486ka dnes, to už snad ne.

  V dnešní době aktivních webů, javy a flash animací už to není opravdu ani na to brouzdání po webu, nehledě na problémy se zajištěním jakékoliv podpory (ať softwarové, nebo hardwarové) v případě poruchy. A teď mluvím jako servisní technik, pokud mi zákazník přinese na spravení 486ku (s HW vadou) tak ho rovnou odkážu na nějaký bazar, kde si za cenu případné opravy zakoupí o tři řády lepší železo. Navíc na takovém počítači už vám dnes nepoběží ani dnešní nejrozšířenější distribuce Linuxu a ke starším (když vidím ten pokrok, jaký linux za ty roky udělal) se vracet nehodlám. Vemte si jen nároky dnešních internetových browserů a na starších verzích se vám už zdaleka nezobrazí vše korektně.
  Co se týče Win 3.xx, děkuji nechci, to už raději pouze DOS. Také vaše dokumenty vytvořené ve starších verzích editorů se v nových nezobrazují zrovna korektně (hlavně v případě aplikací od Microsoftu, který není kompatibilní ani sám ze sebou).

  Zkrátka za pohodu a rychlost při práci se platí a při volení rozumných upgradů v určitém časovém intervalu to ani moc nestojí. Tak přežívám od svého P75 k dnešnímu Athlonu 1GHz a budu i dále. Chápu, že někomu může jeho stařičký počítač vyhovovat, ale stejně tak by si vystačil i se starým psacím strojem, který odvede tutéž práci.
  Zkrátka k tomu vyhození starého počítače jednou dojde, otázka jen zní, kdy je ten vhodný čas a u 486ky už je ten nejvyšší, Pentium vám ještě chvilku vydrží :)

 • 3. 1. 2003 12:43

  Petr Krčmář (neregistrovaný)

  Přesně tak. Vždyť ten článek se netýkal jenom 286, 386 a 486, ale i Tvoje P75 je "stará šunka" a spousta lidí by Ti řelka, ať ji vyhodíš. Ale proc, že ?

 • 3. 1. 2003 15:53

  Jaroslav Přibyl (neregistrovaný)

  Ahoj Péťo,
  článek pěkný, byť trošku krátký. Pravda je, že výkonné stroje jsou dnes převážně na hry(není nad bandu kravaťáků předvádějící výkon na Quaku III) a použijí je hlavně grafici. Pro běžného uživatele stačí i Cel300... Nicméně lidé chtějí pracovat v hezčím prostředí a na to je třeba železo....
  Jinak si dovolím malé rýpnutí z článku: je hezké, že tvoje žena (pozdravuj Petru) ma raději latex :-O než nějakého Wysiwyga(tak si říkáš?). hezký den a přečti si, kdo ti píše....:-))))

 • 3. 1. 2003 22:57

  si (neregistrovaný)

  No to ze pouzivas najrozsirenejsiu a najhorsiu distribuciu linuxu neznamena, ze neexistuju distribucie ktore by nemali defaultne nakompilovane binarky pre procesory i386.
  A starsie PC s kludom naurcite ulohy vyzuit mozes, hoc aj dnes uz moralne zastarale 486... Ja mam nahadzanych par pentii po strechach ako routre a pentia su to preto, lebo som si proste stanovil hranicu, pod ktoru sa mi s tym babrat nechce, to ale neznamena ze slabsie masiny by to nezvladli... tie pentia na strechach sa aj tak vacsinu casu nudia a pocitaju seti@home :-)))