V rámci Dropboxu - jak byla myšlena ta rychlost? Download, upload nebo zpracování dat na disku? Já osobně Dropbox používám a jsem s ním docela spokojený, nicméně nevím čím to je, ale jeho rychlost downloadu a uploadu je dost nízká. Většinou se pohybuje okolo 10% toho, co je běžné na momentálním připojení. A ano, dávno jsem si v nastavení vypnul omezení obojího.
Dle mých zkušeností je Ubuntu One úplně tragické. Co jsem se s ním natrápil, kolikrát ho musel killnout, když žral bezdůvodně 100% CPU, kolikrát jsem zuřil, když si nechtěl všimnout změn v souborech a nechtěl je synchronizovat, kolikrát mu trvalo hodiny a hodiny, než nahrál pár malých souborů do mraku... Nakonec jsem pochopil a na každém svém Ubuntu systému ho mám odinstalovaný.
Jinak tento článek zcela opomíjí bezpečnost dat, kvůli které používám SpiderOak - jako jeden z mála soubory šifruje, takže se k jejich obsahu snad nikdo z "bezpečnostních služeb" různých států nedostane...
Přesně tak. Šifrování pokládám za nejdůležitější vlastnost ukládání dat mimo vnitřní síť.
Šifruje taky Wuala.
Jo, dobrý, ač Linuxák, používám také i s OneNote v cloudu. Zmínil bych ownCloud, který mi funguje daleko lépe nežli UbuntuOne, potom ZOHO s aplikacemi a úložištěm, pak také ještě TeamLab s aplikacemi a úložištěm. Všechno pro týmovou práci do 15ti lidí a v základu zdarma.
Nezkoušel jsem, ale četl jsem o podpoře SkyDrive pro práci s dokumenty z GNOME 3.6. Skydrive je dost specifický, ať už svým webovým rozhraním nabízejícím základní Office funkcionalitu, tak omezeními, kterými se Microsoft snaží přimět uživatele i autory aplikací k jen některým účelům. Teď zrovna zamotali hlavu autorům aplikací pro WP, nemají na Skydrive zálohovat data, přítomnost takových souborů na Skydrive prý mate uživatele. Další omezení se dá čekat podobně jako v případě Apple a to omezení množství adresářových úrovní na velmi malé číslo. Díky WP telefonu mám zadarmo 25GB, to už je zajímavé, službu používám každodenně asi rok a ještě nikdy nebyla nedostupná, webové rozhraní ja na slušné úrovni a Office.com (líbí se mi) ukazuje odhodlání nesejít ze specifické cesty, kterou se starý dinosaurus vydal. Hezká vlastnost pro majitele WP je streamování hudby a videa ze Skydrive.
Jo, na W7 to je propojené s MSO, ale mě se jednalo o použití na webovém rozhraní, protože MSO normálně nemám. Jako úložiště a editační možnosti to pro normálního smrtelníka asi stačí, jinak ať si pořídí widle a MSO a IE a bude moct využívat všech možných fičur, co to nabízí, včetně kopírování pomocí tlačítka do OneNote, stejně jako to má ZOHO do notebooku aplikace. A kdo nechce MS, může používat TeamLab, který edituje dokumenty jako MSO2010, tedy docx atd... Těch možností je spousta. Samozřejmě MS na Linux chyndí, a proč by neměl, že :-) , ale je to přístupné a WebDAV mi nijak moc nechybí.
No ja mam posledni ubuntu a normalne jsem si vzpomnel na heslo co jsem tam na Skydrive kdysi mel a normalne pres Firefox. Nahravam soubory a kdyz na ne kliknu, tak je edituju. Stejne jako Google Docs. Jestli to ma delat jeste neco jineho tak mi mozna vsechno nechodi. Jenom treba do tech wordovskych dokumentu sice muzu neco vepisovat, ale ne v tom rezimu zaznamenavani oprav (nebo jak se to jmenuje).
Jak souvisi dokumenty s kolaboraci? Jako ze kolaboranti si tam porizuji zapisky, kde a jak kolaborovali? To uz je skoro jako instantni zpravy :)
Ale az na tuhle lingvistickou malickost dekuji za serial a za praci, kterou tomu venujete. Mozna se nic svetoborneho nedozvim, ale aspon si rozsirim obrzory.
Ale ja rozumim, co tim chtel autor rict, protoze tohle anglickte slovicko znam. Jenom mi to prijde nesmyslne pouzite. Chtel jsem poukazat na to, ze slovo kolaborace se pouziva vyhradne k oznaceni spoluprace s gestapem, STB apod. Prijde mi divne oznacovat cloveka, ktery se mnou pracuje za sveho kolaboranta a nasi spolecnou cinnost jako kolaboraci :) . Tady to ma spis vyznam v tom, ze clanek ma pusobit vic ucene.
V práci (cca 10 lidí) se nám nejlépe osvědčilo vps se 40 GB diskem (Scientific Linux) + Alfresco Community jednoduše namountěné přes CIFS: Máme tak jak webové rozhraní, tak připojené adresáře, tak klienty pro Androidí tablety a telefony a jako malý bonus navíc DMS :-)
Používáme to jak jako webové úložiště všeho možného, tak jako seriózní DMS pro kolaboraci. Řešení za cca 3500,- Kč ročně (vps) + nějaká ta práce s instalací a namountěním.